obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Tento článek Zábavných médií vychází z příspěvku business.com „12 Reasons to Use Instagram for Your Business“ od Kiely Kuligowski.

Instagram je skvělý způsob, jak rozšířit dosah firmy a interakci se zákazníky. Zde je 12 důvodů, proč si založit Instagram účet.

Od svého založení je Instagram výkonným marketingovým nástrojem pro firmy, které chtějí rozšířit svou přítomnost a zviditelnit produkty. Protože Instagram je vysoce vizuální platforma, jedná se o vynikající marketingový nástroj sociálních médií pro předvádění skvělých, inovativních, zajímavých a krásných produktů a služeb. Odvětví, jako je móda, jídlo, cestování, krása, domácí dekorace, zahradnictví a eventy, se těší obrovskému úspěchu díky zapojení Instagramu do marketingové strategie.

Podělíme se o to, proč mohou firmy výrazně těžit z instagramového účtu, a nabídneme tipy pro optimalizaci vaší přítomnosti na Instagramu.

Obsah - Najdi si rychlou odpověď!

Co je to Instagram?

Instagram je podle Statista velmi populární platforma sociálních médií pro sdílení fotografií a videí s 2 miliardami uživatelů měsíčně po celém světě. Uživatelé mohou provádět následující akce:

 • Vytvářet příspěvky s fotografiemi nebo videi
 • Vytvářet Instastories, které budou na vašem profilu 24 hodin
 • Vytvářet instagramové reels, což jsou 15-, 30- nebo 60sekundová krátká videa (podobně jako na TikToku)
 • Vysílat videa živě
 • Nakupovat přímo od e-shop brandů prostřednictvím aplikace

Mateřskou společností Instagramu je Meta, která také vlastní Facebook. Instagram vychází vstříc mladším demografickým skupinám. Statista zjistil, že téměř 60 % uživatelů Instagramu je mladších 34 let a 18,1 % je ve věku mezi 35 a 44 lety. Firmy mohou prostřednictvím Instagramu zapojit mileniály. Instagram je efektivní pro marketing v Gen Z, ale i v dalších segmentech.

Tip: Než se spojíte se svým publikem na sociálních sítích, doporučujeme prozkoumat cílové zákazníky. To vám pomůže porozumět obsahu, který chtějí vidět. Dovedete pak vytvářet příspěvky, které odpovídají jejich potřebám a zájmům.

Instagram logo. Zdroj: wikipedia.org

Instagram logo. Zdroj: wikipedia.org

Proč má vaše firma být na Instagramu?

Podívejte se na 12 důvodů, proč se Instagram stává stále důležitější obchodní platformou. Jak může vaše společnost těžit z používání této sociální sítě?

Více lidí používá Instagram

S 2 miliardami uživatelů měsíčně je Instagram mimořádně oblíbený, zejména u mladších lidí. Data Statista navíc ukazují, že 63 % uživatelů v USA přistupuje k sociální platformě denně a 97 % ji používá měsíčně. S tolika očima neexistuje žádný limit pro úspěch, kterého může firma dosáhnout pomocí specializované strategie Instagramu.

Lidé na mobilu. Zdroj: independent.co.uk

Lidé na mobilu. Zdroj: independent.co.uk

Na Instagramu mohou prosperovat firmy všech velikostí

Protože Instagram má tolik uživatelů s různými potřebami a zájmy, mohou na platformě prosperovat podniky všech velikostí a napříč všemi odvětvími. Úspěch nepřijde přes noc, ale pokud chce marketingový tým svou organizaci „zapsat do dějin“, Instagram může pomoci.

Firmy mohou zvýšit povědomí o brandu a spojit se se svou cílovou skupinou tím, že udrží aktivní přítomnost a rutinu alespoň jednoho příspěvku denně. Známá jména jako Coca-Cola a Adidas, stejně jako spousta malých firem, efektivně využívají Instagram k prosperitě.

Malá a velká firma. Zdroj: mirro.io

Firmy mohou vydělávat peníze na Instagramu

Existuje několik způsobů, jak mohou firmy vydělat peníze na Instagramu:

Šťastný muž s penězi

Přímý prodej z Instagramu

Instagram se vyvinul tak, aby umožňoval realizaci E-commerce na své platformě. Karta Obchod (Shop) na domovské stránce Instagramu pomáhá uživatelům objevovat značky a nakupovat od nich přímo prostřednictvím instagramových profilů, příspěvků nebo příběhů.

Přímý obchod. Zdroj: istockphoto.com

Přímý obchod. Zdroj: istockphoto.com

Nakupovatelné Instagram příspěvky

Instagram nabízí nakupovatelné příspěvky, AKA shoppable posts, které firmám umožňují přidávat tagy k produktům na jejich fotografie s odkazy, které obsahují:

 • Popis produktu
 • Cenu produktu
 • Možnost „nakoupit hned“, čímž uživatele přivedou do internetového obchodu.
Shoppable posts. Zdroj: later.com

Shoppable posts. Zdroj: later.com

Partnerství s ambasadory značky

Firmy mohou spolupracovat se zástupci značky, alias brand ambasadory, prostřednictvím sponzorovaných příspěvků a affiliate marketingu. Tato partnerství vám mohou pomoci získat více potenciálních zákazníků a zvýšit prodeje.

brand ambasadors. Zdroj: pinterest.com

Instagram může učinit vaši firmu familiárnější, „relatable“

Instagram je skvělý způsob, jak ukázat potenciálním zákazníkům, že jste víc než jen společnost bez tváře. Zejména živé události a příběhy na Instagramu mohou ukázat osobnost vaší značky.

Instagram Stories

Pomocí Instagram Stories ukažte pohled do zákulisí vaší společnosti a lidí, kteří v ní pracují. Mezi příklady patří videa, která demonstrují, jak se tvoří produkty, příběhy, které ukazují interakci kancelářských zaměstnanců, a řada příspěvků ukazujících vaši společnost aktivní v komunitě.

Instagram stories. Zdroj: techcrunch.com

Instagram stories. Zdroj: techcrunch.com

Živé události na Instagramu

Živé události na Instagramu jsou skvělým způsobem, jak budovat vztah, důvěru a věrohodnost s followery. Můžete pořádat live Q&A relace podobné Facebook Live Q&As. Stejně jako příběhy na Instagramu, živé události mohou poskytnout vnitřní pohled na vaši společnost.

Když vás spotřebitelé vnímají jako něco víc než entitu, která jen chce brát peníze, vybudujete si autoritu Instagram brandu a získáte větší důvěru.

Instagram live show. Zdroj: later.com

Instagram live show. Zdroj: later.com

Firmy mohou spolupracovat s influencery a budovat povědomí o značce

Zvažte využití influencerů k budování vaší značky. Influenceři jsou vysoce cenění uživatelé sociálních médií s velkým počtem fanoušků. Mohou to být celebrity nebo populární specializovaní uživatelé, kteří propagují produkty a brandy a často udávají trendy.

Spolehlivý influencer může posunout prodeje vaší společnosti na novou úroveň díky zvýšené návratnosti investic do digitálního marketingu a přístupu k demografickým údajům, které byste obvykle nezískali. Když namotivujete influencery, aby uvedli na trh váš produkt, mohou vaši firmu propagovat tisícům, ne-li milionům followerů pomocí pouhých několika příspěvků.

Brand Awareness. Zdroj: flaticon.com

Brand Awareness. Zdroj: flaticon.com

Hashtagy mohou zvýšit viditelnost firmy na Instagramu

Jako nový podnik vás může konkurence zastrašit. Správným používáním hashtagů však můžete svou společnost oddělit od stáda.

Populární hashtagy na Instagramu – jako #ShareaCoke od Coca-Coly, Charminův #TweetFromTheSeat a #MyCalvins od Calvina Kleina – otřásly průmyslem. Staly se základními kameny popkultury, díky nimž jsou tyto oblíbené značky ještě více rozpoznatelné.

I když je vaše společnost malá, efektivní používání hashtagů dokáže zázraky pro oddělení vaší firmy od davu.

Hashtagy na Instagramu. Zdroj: searchenginejournal.com

Hashtagy na Instagramu. Zdroj: searchenginejournal.com

Instagram pomáhá firmám efektivně komunikovat se zákazníky

Zapojení publika na sociálních sítích je primárním marketingovým cílem firmy na sociálních sítích. Instagram je vynikající platforma pro engagement. S Instagramem můžete denně zaujmout zákazníky tím, že budou sdílet zpětnou vazbu a názory.

Instagram je platforma, kde mohou uživatelé lajkovat, komentovat a sdílet své oblíbené příspěvky. Čím více lajků a komentářů vaše příspěvky na Instagramu dostanou, tím viditelnější bude vaše společnost. Boostnout lajky můžete pořizováním vysoce kvalitních fotografií, používáním místních hashtagů a partnerstvím s jinými značkami.

Komunikace se zákazníky. Zdroj: inc.com

Komunikace se zákazníky. Zdroj: inc.com

Instagram pomáhá firmám využít sílu mobilu

Na rozdíl od Facebooku a Twitteru, které začínaly jako weby založené na prohlížeči, byl Instagram vytvořen původně jako mobilní aplikace. Podle údajů eMarketer tráví uživatelé mobilních zařízení 88 % svého času používáním aplikací, díky čemuž je Instagram přirozeným cílem uživatelů chytrých telefonů.

Dbejte na to, aby byly příspěvky vaší firmy na Instagramu optimalizovány pro mobilní obrazovku a mobilní přístup. Čistý styl Instagramu je v kontrastu s více přeplněným pohledem na Facebooku. Takže upřednostnění Instagram postů vám umožní rozšířit váš dosah a zapojení.

Instagram smartphone. Zdroj: businessinsider.com

Instagram smartphone. Zdroj: businessinsider.com

Instagram pomáhá podnikům sledovat konkurenci

Vaše společnost může používat Instagram k monitorování vašich konkurentů a sledování jejich interakce s jejich followery. Bedlivě pozorujte, jak často publikují, co publikují a jak komunikují se svými sledujícími. Tyto informace lze použít k lepšímu definování vaší strategie tím, že se poučíte z jejich chyb a inspirujete se jejich úspěchy.

Sledování konkurence. Zdroj: taxpointadvisors.com

Sledování konkurence. Zdroj: taxpointadvisors.com

Instagram nabízí mnoho způsobů, jak mohou být podniky kreativní

Velkou výhodou aplikace pro sdílení fotografií je kreativita. Na Instagramu se váš marketingový tým může vyřádit, vymýšlet nové způsoby, jak upoutat pozornost, získat sledující i zákazníky…

Ukažte veřejnosti, že vaše značka má osobnost a že je skvělé s vámi nakupovat tím, že to zkombinujete se soutěžemi na sociálních sítích, reklamami, svěžími obrázky, interaktivními videi a dalšími lákadly.

 

Kreativita. Zdroj: inc.com

Kreativita. Zdroj: inc.com

Firmy mohou oslovit nové zákazníky prostřednictvím Instagram reklam

S reklamami na Instagramu můžete oslovit nové zákazníky pomocí přizpůsobitelných a sledovatelných reklam. Zacilte na konkrétní demografické údaje, propojte web a sbírejte cenná uživatelská data, abyste mohli na základě toto připravit další marketingové kampaně na sociálních sítích.

Firmy mohou využít Instagram Insights k vypilování marketingové strategií na sociální sítě.

Pokud začínáte s marketingovou strategií vaší firmy na sociálních sítích, Instagram Insights vám může poskytnout konkrétní a relevantní informace o tom, kdo jsou vaši sledující a jak si vede váš obsah. Pomocí těchto údajů můžete směřovat své další kampaně.

Statistiky vám poskytnou klíčové metriky sociálních médií a informace o věku vašich sledujících, umístění, čase stráveném v aplikaci a další. Budete také moci vidět, jak dobře si každý příspěvek vede, stejně jako nejlepší denní dobu pro zveřejnění.

Firma volá zákazníka. Zdroj: freepik.com

Firma volá zákazníka. Zdroj: freepik.com

Tip pro úspěch na Instagramu

Sledujte své komentáře a mentions na Instagramu a sdílejte obsah vytvořený uživateli, jako jsou pozitivní recenze zákazníků, abyste zvýšili zapojení.

Tip na úspěch. Zdroj: inc.com

Tip na úspěch. Zdroj: inc.com

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv