obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Pokud plánujete produkci videí, třeba na Youtube, máte dvě možnosti:

 • Buď tento úkol, respektive jeho technickou stránku, svěříte profesionálům, jako jsou Zábavná média
 • Nebo se na to vrhnete sami, a v takovém případě budete potřebovat skvělý editační program na videa.

Avidemux je běžně používaný open source a volně dostupný nástroj pro editaci videa, který používají začátečníci a středně pokročilí pro víceúčelové zpracování a úpravy videa. Tento softwarový nástroj lze použít téměř na všech populárních počítačových platformách, protože rozšiřuje podporu na ve směs všechny operační systémy.

Ale smutné je, že poskytuje pouze jednoduché editační funkce, takže ti, kteří hledají pokročilé funkce pro realizaci svých velkolepých video projektů, musejí hledat jiný profesionální editační nástroj. Avidemux nabízí tři základní funkce: filtry, encoding a cutting. Pokud hledáte něco víc, pak níže uvedené možnosti stojí za to. K dispozici jsou pro platformu Windows i Mac. Zajímají vás spíše nejlepší softwary na úpravu videa na Linuxu?

Nejlepší alternativy editačního programu Avidemux pro operační systém Windows:

Handbrake – editor videa

Během několika posledních měsíců si HandBrake získal obrovskou pozornost profesionálních video editorů díky své dostupnosti open source a multivláknovému (multi thread) video transkodéru. Umožňuje rychlou konverzi mezi formáty video souborů se snadnou kompresí pro zmenšení velikosti souboru. Nejlepší věc, kterou byste měli vědět o HandBrake, je jeho schopnost šifrovat DVD ve Windows pomocí libdvdcss.

Handbrake edit video

VirtualDub – editor videa

VirtualDub je dobře známý jako profesionální nástroj pro zpracování a zachycení videa, který podporuje 32bitové i 64bitové platformy. Ve srovnání s jinými univerzálními nástroji pro úpravu videa, jako je Adobe Premiere Pro, sice někde postrádá možnosti úprav, ale umožňuje rychlé lineární operace s videi.virtualdub video editor

Cyberlink PowerDirector – editor videa

Jedná se o výkonný nástroj pro mixing videa a editor, který může perfektně naplnit téměř všechny potřeby profesionálů. Je schopen zpracovávat vysoce kvalitní videa s přidanými funkcemi a vlastnostmi Jeho pozoruhodná, nepřekonatelná rychlost vykreslování spolu s tolika pokročilými nástroji pro úpravu videa činí z Cyberlink PowerDirectoru nejlepší platformu pro editaci videa pro začátečníky i profesionály.

cyberlink powerdirector video editor

Wondershare Filmora – editor videa

Wondershare Filmora umožňuje uživatelům vytvářet působivá videa, fotografie a zvuky bez jakéhokoli omezení formátu souboru. Můžete si zde užít různé klasické funkce, jako je cropping, rozdělení (splitting) či trimming. Přizpůsobení videa je také možné pomocí snadné úpravy textu a přechodových efektů. Pokročilé funkce zahrnují třeba face off, tilt shift, mosaic nebo picture in picture.

Wondershare Filmora video editor

Windows Movie Maker – editor videa

Windows Movie Maker používají středně pokročilí uživatelé i začátečníci po mnoho let, protože díky interaktivnímu uživatelskému rozhraní může být úprava projektů zábavná. Pomocí aplikace Movie Maker můžete snadno editovat, vytvářet a sdílet filmy a díky funkcím drag and drop se možnosti tvorby velmi zjednoduší. Od systému Windows 10 byla tato aplikace nahrazena softwarem Windows Video Editor.

Windows Movie Maker

Adobe Premiere Pro – editor videa

Adobe Premiere Pro je běžně používán mnoha populárními vysílacími společnostmi, jako je CNN a BBC, díky své pokročilé platformě pro úpravu videa založené na časové ose (timeline). Obsahuje všechny užitečné nástroje pro úpravu videa, grafický design a programy pro vývoj webu (web development programs) na jednom konci, takže uživatelé mohou využívat všechny výhody na jedné platformě.

Adobe Premiere Pro

Magix Vegas Pro – editor videa

Toto je jedna z nejlepších alternativ Avidemux, která je oceňována pro své profesionálně integrované prostředí k editaci videa. Díky svým klasickým funkcím encodingu se Magix Vegas Pro hodí na pokročilé úpravy zvuku a videa, a dále pro potřeby produkce vysílání.

Jahshaka – editor videa

Jahshaka video editor lze také doporučit jako výkonnou alternativu pro úpravu videa k Avidemuxu, a to pro uživatele operačního systému Windows. Jeho klasické schopnosti zachycovat, encodovat a upravovat video soubory jsou využívány tolika profesionály… A díky podpoře veškerých oblíbených formátů souborů je vhodný pro potřeby řady kreativců.

Jahshaka

5 nejlepších alternativ Avidemux pro Mac:

Final Cut Pro – editor videa

Final Cut Pro je dobře známý softwarový nástroj pro úpravu videa, který relativně nedávno spustil Apple s tolika klasickými funkcemi, jako jsou maskovací nástroje (masking tools), přechodové efekty (transition effects), 3D filtry (3D filters) a mnoho dalších. Jeho nelineární a nedestruktivní schopnosti úpravy videa jsou kompatibilní se všemi populárními video formáty včetně 2K filmů.

Final Cut Pro video editor

Shave – editor videa

Shave je kreativci hodnocen jako uspokojivý nástroj pro úpravu videa pro platformu Mac, protože nabídne extrémně rychlé zpracování a snadno použitelné rozhraní.

Umožňuje uživatelům užít si snadné operace trimming, splicing (spojování), chopping (sekání) a cutting (stříhání) videí podle potřeby. Nejlepší věc, kterou byste měli vědět o Shave, je fakt, že můžete také extrahovat některé ze svých oblíbených scén z velkých videosouborů ve velmi krátkém čase, upravit je nebo přizpůsobit a přímo nahrát na web.

Shave editor video mac

VideoPad – editor videa

Tento software funguje pro Mac i Windows a nejlepší věc, kterou byste měli vědět, je jeho podpora pro filmy ve 4K a Full HD. VideoPad editor videa umožňuje uživatelům pracovat se všemi oblíbenými formáty video souborů. Jeho plně funkční platforma zajišťuje profesionální výsledky. Spolu s podporou oblíbených formátů video souborů, jako jsou .DIVX, .WMV, .3GP, .WMV či .AVI. VideoPad podporuje také pokročilé akce, jako je přidávání titulků, řezání snímků ( frame cutting) a hlasové komentáře.

Lightworks – editor videa

Lightworks je přeborník ve všech vynikajících funkcí pro úpravu videa, které nabízejí flexibilitu, integraci a bezkonkurenční rychlost. Tento oceňovaný (award winning) softwarový nástroj se s oblibou používá ve filmu a vysílacím průmyslu. Vynikající kvalita editoru videa Lightworks je ve skutečnosti způsobena jeho nelineárním typem editace, který může dokonce podporovat 4K videa.

Lightworks mac video editor

Wondershare Filmora pro Mac – editor videa

Nástroj pro úpravu videa Wondershare Filmora funguje mimo jiné na zařízeních Mac, a to se všemi pokročilými funkcemi, které umožňují snadné úpravy, cropping, splitting a trimming.

Uživatelé mohou vytvářet zajímavá videa pro platformy sociálních médií pomocí klasických přechodů a filtrů. Řada editorů videa doporučuje Filmoru pro potřeby úpravy videa. A co víc, uživatelé mají také přístup k bezplatné zkušební verzi z oficiálních webových stránek.

Wondershare Filmora pro Mac video editor

Tvorba videa dává zabrat, že?

Každý, kdo alespoň někdy vytvářel video, nám jistě dá za pravdu: nalézt nejlepší editační program na tvorbu videa je ta nejsnazší část. Produkce, postprodukce a marketing: to jsou ta stádia, na kterých tolik záleží, ale která bohužel stojí mnohdy krev, pot a slzy.

Možná si říkáte, jak si usnadnit práci. Cest je několik, ale pravděpodobně ta nejvíce osvědčená a efektivní varianta je požádat o pomoc cenově dostupné profesionály: třeba právě nás, pražskou videoprodukci Zábavná média. Kontaktujte nás a uvidíte, že společně nalezneme řešení, které vám bude vyhovovat. Jsme otevřeni spolupráci dlouhodobé i krátkodobé, velké i malé,…

Chcete ukázky naší tvorby? Podívejte se na náš web nebo třeba na YouTube.

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv