obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Existuje mnoho různých platforem pro hostování podcastů. Může být obtížné se rozhodnout, kterou zvolit… Některé společnosti existují již dlouho, nicméně se stále objevují nové.

Dobrou zprávou je, že pro vás máme odpověď: ať už chcete něco jednoduchého do začátku, ušetřit peníze, nebo jakožto ostřílený podcaster přejít na lepší hostingovou platformu.

Chcete-li spustit podcast, musíte se zaregistrovat u hostitelské společnosti podcastu, kde budete ukládat vaše soubory .mp3 a vytvoříte podcast feed. Stejně jako když zakládáte web nebo blog, potřebujete webhosting, tak když spouštíte podcast, potřebujete mediálního hostitele.

A  pokud hledáte lepší místo pro hostování podcastu, jistě vás potěší, že nejlepší weby pro hostování podcastů usnadňují migraci do jejich systému…

Obsah - Najdi si rychlou odpověď!

Jaké jsou tedy nejlepší společnosti pro hostování podcastů od srpna 2022?

Podrobnosti o těchto platformách naleznete níže. Poté je tu spousta dalších užitečných služeb, které vám pomohou rozšířit váš podcast!

Nejlepší platformy pro hostování podcastů

Začneme s TOP 7 platformami pro hostování podcastů, počínaje největší hvězdou alias jedničkou na trhu:

Buzzsprout – hostitel podcastů

Buzzsprout logo

Buzzsprout byl připraven tak, aby byl podcasting jednoduchý, ale neomezený. Mají jeden z nejlépe navržených řídicích panelů, který lze spatřit na tomto trhu, což vám umožní strávit více času tvorbou obsahu, než staráním se o uploady.

Další výhodou je skutečnost, že pravidelně přicházejí s aktualizacemi a novými funkcemi.

Buzzsprout upload a schedule

Nedávno přidali či aktualizovali:

 • Vestavěná integrace transkripce
 • Magic Mastering, aby vaše epizody zněly dokonale
 • integrace affiliate marketingu pro váš Buzzsprout web
 • zbrusu nový embed přehrávač
 • publikační workflow
 • textový editor pro poznámky k show
 • A mnohem víc!

buzzsprout embed player

A co víc, poskytují vám vynikající statistiky, které se často aktualizují. Nadto, webová stránka je mobile-friendly.

Buzzsprout také rozjel affiliate marketplace, který vám pomůže vydělat peníze s vaší show, stejně jako možnost přidat členy týmu: úrovně přístupu nastavujete v modulu správce nebo editor.

Na této platformě je k dispozici doživotní plán zdarma, přičemž k registraci netřeba platební karta. Vaše epizody ale budou po 90 dnech odstraněny. Jejich trvalé udržení na platformě od vás vyžaduje nákup některých z prémiových plánů, což znamená investici minimálně 12 $ měsíčně. Skvělá hodnota!

Captivate – hostitel podcastů

Captivate logo

Captivate je úžasná platforma pro hostování podcastů. Pochází od stejného týmu, který provozuje podcast websites už roky, takže jim zkušenosti v odvětví podcastů rozhodně nechybí!

Je namístě tvrdit, že pečlivě zvážili vše na řídicím panelu:

 • Analýzy jsou pokročilé, přesto pochopitelné.
 • Přehrávač podcastů vypadá úchvatně, stejně jako samotné webové stránky.
 • K dispozici jsou vestavěné CTA (výzvy k akci), jež pomáhají nasměrovat lidi kamkoli chcete.
 • Lze přidat tolik členů týmu, kolik potřebujete! Bez omezení.
 • Soukromé podcasty u každého plánu.

Zde je malá ukázka, než to vyzkoušíte:

Captivate Dashboard - různá zařízení

Captivate Dashboard funguje na jakémkoli zařízení

Existuje spousta dalších užitečných věcí, jako je dávkové nahrávání (batch) či inteligentní funkce uživatelského rozhraní, kam spadá například výchozí plánovací čas (default schedule time), integrace WordPressu s vlastním pluginem a spousta dalších.

Nedávno přidali další skvělou věc: úchvatná a snadno generovatelná sada PDF pro sponzorování podcastů, která vám umožní zvýraznit nedávné epizody, stejně jako zobrazit klíčová download numbers:

Captivate Sponsor Kit

Captivate Sponsor Kit

Samozřejmě získáte suprově vypadající web optimalizovaný pro mobily, který automaticky používá vaše barvy, případně si můžete vybrat vlastní:

Captivate - různá zařízení

Mobile-friendly podcast web zahrnut

Na zdejším workflow existovala dle názoru řady uživatelů jediná nevýhoda. Ta nicméně byla nedávno odstraněna, což dokazuje, že berou zpětnou vazbu vážně a rychle provádějí aktualizace.

Můžete hostovat neomezený počet podcastů počínaje 19 $ měsíčně za 12 000 stažení, což je více než dost pro 97 % podcasterů.

Také neomezují základní funkce plánem, na němž se nacházíte, což se nedá říci o ostatních platformách na hostování podcastu.

Začněte 7denní zkušební verzi Captivate a přesvědčte se sami!

Transistor – hostitel podcastů

transistor logo

Transistor je jednou z novějších platforem pro hostování a analýzu podcastů, přičemž za ním stojí skvělý tým. Zaměřují se na brandy: jedním z jejich prvních zákazníků je Cards Again Humanity. Zajímají je také lidé, kteří berou podcasting vážně; nikoli ti, kteří tuto činnost chápou pouze jako hobby.

Za tuto cenu můžete:

 • Mít skvělou podcast page
 • Pořádat tolik různých pořadů, kolik jen chcete
 • Prohlížet skvělé statistiky podcastů
 • Přidávat a spravovat členy týmu (producenti, editoři atd.)
 • A více…

Na tomto webu zvláště oceňujeme, že lze procházet, zatímco epizoda hraje bez přerušení. Zkuste se podívat třeba rovnou na podcast o budování Transistoru.

Transistor všechny podcasty

Stránka na Transistoru „Your Podcasts“.

Disponují také skvělou funkcí soukromého podcastingu, kterou navíc nedávno vylepšili. Protože hostujete více pořadů, lze pod stejným účtem vytvářet soukromé i veřejné podcasty, aniž byste museli platit za nový hostingový plán.

Statistiky tranzistorových podcastů

Statistiky podcastů Transistor

Statistiky podcastů na platformě Transistor

Cena začíná na 19 $ měsíčně za 10 000 stažení za měsíc, což je pro většinu lidí dostatek. Pokud potřebujete více, nabízejí vyšší úrovně s více downloady a také s více členy týmu.

Nabízejí také skvělá srovnání; konkrétně:

 • Transistor vs Anchor
 • Transistor vs Simplecast

Pokud se chcete dozvědět více.

Zde začněte 2týdenní zkušební verzi.

Castos – hostitel podcastů

Castos logo

Castos Podcast Hosting nabízí různé funkce, přičemž některé dosahují vynikající kvality. Navíc se hladce integruje s WordPressem. Vlastní plugin Seriously Simple Podcasting WordPress, v rámci něhož můžete spravovat váš feed a nahrávat nové epizody přímo z WordPress.

Získáte neomezený objem nahrávání a stahování za 19 $ měsíčně spolu s prvotřídně adaptibilním přehrávačem, který lze vložit na váš web.

Castos nabídne 14denní bezplatnou zkušební verzi. Pokud ale zaplatíte na rok předem, získáte celé 2 měsíce zdarma.

RSS.com – hostitel podcastů

RSS.com logo

RSS.com je jednou z old-school společností ve sféře podcastingu, která vytváří nástroje a zdroje od roku 2005.

Můžete začít a vše nastavit zcela zdarma. Teprve po zveřejnění první epizody si budete muset vybrat předplatné.

Nejoblíbenější možností je 12,99 $/měsíc (nebo 99 $/rok, pokud platíte předem), která zahrnuje:

 • Neomezené epizody
 • Meziplatformová analytika
 • Personalizovaná adresa URL RSS zdroje
 • Bezplatný web
 • Tuny bandwitche
 • A samozřejmě velmi snadné používání

Stačí se podívat na jeden z nedávných posudků:

Pro někoho, kdo právě začíná s prvním podcastem, je RSS skvělým nástrojem, jak oslovit posluchače. Začít bylo velmi jednoduché, navíc bylo snadné aktualizovat podcast prostřednictvím řídicího panelu RSS. Vřele to doporučuji jak lidem, kteří ve světě podcastingu teprve začínají, tak každému, kdo hledá čistý a účinný způsob, jak oslovit širší publikum.

 • Mike Tice, bývalý hlavní trenér NFL

Začněte s hostingem podcastů RSS.com zde.

Podbean – hostitel podcastů

Podbean logo

Podbean má připraveny skvělé ceny a plány pro nové podcastery. K dispozici zdarma je pěti hodinami omezený plán nahrávání se základními statistikami. Na této úrovni však nebudete moci používat vlastní název domény.

Mají také neomezený plán nahrávání začínající na 9 $ měsíčně (při ročním vyúčtování), který zahrnuje například pokročilé statistiky, web či vlastní domény.

Podbean nabízí také vlastní aplikaci pro podcasty pro iOS a Android, stejně jako dovednost Alexa, takže můžete používat váš hlas k poslechu vašich oblíbených podcastů.

Mrkněte na tuto platformu zde!

Resonate Hosting – hostitel podcastů

Resonate logo

Resonate Recordings je již léta jednou z oblíbených podcastových produkčních společností. Relativně nedávno přidali hostingovou platformu. To znamená, že můžete použít jedinou platformu k získání profesionálního střihu a produkce a poté bezproblémově hostit vaši show. Resonate Hosting ale samozřejmě lze používat i samostatně.

Získáte vlastní webovou stránku podcastů, skvěle vypadající embed player, který pomáhá sledovat, jak lidé poslouchají, podrobné analýzy a další benefity.

resonate hosting - denní downloady - statistika

Ceny začínají na 25 $ měsíčně za neomezené pořady, epizody a šířku pásma. Podívejte se na tuto platformu sami.

Porovnání TOP 7 hostingů podcastů

Podcast tabulka - srovnání služeb

Podívejte se na další společnosti pro hosting podcastů!

Zde jsou další skvělé možnosti pro hosting podcastů.

Simplecast – hostitel podcastů

Simplecast logo

Považovali jsme za patřičné vyzdvihnout platformu Simplecast, a to hned z několika důvodů

Za prvé, jejich embeddable přehrávače jsou jedny z nejlépe působících (a nejhladších) dostupných v této sféře. Získáte také podrobnou analýzu ohledně toho, kdo tyto playery používá. Zde vám přinášíme malý náhled různých formátů, které lze použít:

simplecast embed přehrávače

Počínaje 15 $ měsíčně, získáte neomezené nahrávání, analýzy, web, možnost, aby váš podcast spravovalo více osob a zdaleka nejen to!

Za 35 $ měsíčně získáte mnohem větší customizaci, další členy týmu, pokročilé analýzy, možnost používat vlastní doménu, 50 000 stažení měsíčně a další pozitiva. Zde je malý preview oné analýzy:

Simplecast analytika

Společnosti jako Slack a Shopify používat tento hosting, stejně jako mnoho různých velkých i malých podcastů.

Nedávno aktualizovali vzhled celé platformy a brandu, přičemž nezapomněli ani přidat řadu dalších funkcí.

Pojďte si pro 14denní zkušební verzi sem!

bCast – hostitel podcastů

bCast logo

bCast je navržen „markeťáky pro markeťáky“.

Funkce, jako jsou Audio Inserts, vám umožňují vkládat výzvy k akci (CTA) například s cílem odebírat e-mailový newsletter či webináře nebo cokoli jiného.

Mezi další skvělé funkce patří:

 • Jedinečná funkce přihlášení k e-mailu
 • Automatické přepisy
 • Automatická upozornění pro hosty, když se jejich epizoda vysílá
 • Integrace headlineru

Věci jako tato ukazují, že skutečně přemýšlejí z marketingového hlediska o používání podcastingu jako platformy pro růst a generování příjmů.

Ceny začínají na 15 $/měsíc, nicméně mají také plány 35 $ a 75 $/měsíc.

Podívejte se na bCast zde!

Spreaker – hostitel podcastů

Spreaker logo

Spreaker existuje od roku 2010. Nabízí několik jedinečných funkcí a software pro podcastery.

Jednou z vynikajících vlastností je možnost Live Podcastingu. Pomocí přiloženého chatboxu můžete nechat posluchače s vámi komunikovat. Existují i další možnosti integrace. Mnoho podcasterů tuto funkci žádá.

Nabízí jak desktopovou aplikaci (pro Windows a Mac OS), tak mobilní aplikaci (pro iPhone a Android) pro nahrávání, živé vysílání, prohlížení statistik a další možnosti. Funkce se liší v závislosti na zařízení, ale obě jsou součástí vašeho free účtu.

Zatímco bezplatný plán se hodí na testování (alias pískoviště), sladkou tečkou je možnost Broadcaster ve výši 20 $ měsíčně.

Kochejte se touto platformou zde.

Blubrry – hostitel podcastů

Blubrry logo

Třebaže spousta „velkých“ jmen doporučuje či používá jiné hostitele podcastů, Blubrry si zaslouží alespoň menší pozornost.

Hlavní důvody, proč vsadit na Blubrry, zahrnují:

 • Snadná integrace s jejich pluginem PowerPress pro WordPress
 • Pokročilé špičkové statistiky, které jsou zdarma součástí vašeho hostingového plánu
 • Překročení bez sankcí: můžete nahrát více, než je váš měsíční limit, aniž by vám byly účtovány další poplatky

Plány začínají na 12 $ měsíčně za 100 MB zvukového úložiště měsíčně. V závislosti na délce a kvalitě epizody by to mělo stačit alespoň na 1 epizodu podcastu týdně.

Pro podrobnější pohled navštivte podcastovou platformu Blubrry.

Podcast Websites – hostitel podcastů

Podcast websites logo

Podcast Websites jsou platformou typu vše v jednom: zahrnuje web WordPress, webhosting, neomezený hosting podcastů, název domény, e-mailovou adresu a spoustu dalších služeb. Můžete si například snadno vytvořit e-mail list, protože se připojuje k mnoha předním poskytovatelům e-mailových služeb.

Nedávno také zahrnuli členství v „Akademii“, aby vám pomohli naučit se s jejich videotékou. Za tímto projektem stojí dva dlouholetí a známí podcasteři, kteří dobře rozumí tomu, co noví podcasteři potřebují.

Podívejte se na tyto webovky zde.

PodServe.fm – hostitel podcastů

PodServe.fm

PodServe.fm vám umožňuje hostovat neomezené množství podcastů s bandwitchem 2 000 GB za měsíc. To stačí na více než 60 tisíc stažení za měsíc, takže většina podcasterů bude v pohodě.

Co je skutečně odlišuje, je fakt, že získáte bezplatnou propagaci na PodParadise: adresáři podcastů, který získává tisíce návštěvníků měsíčně.

Všechno nastavení a publikování také usnadňují, kde se dá.

Cena je 19 $ měsíčně, a pokud náhodou dosahujete vysokého počtu stažení, můžete zaplatit 20 $ za 3 000 GB.

Zde můžete zahájit bezplatnou zkušební verzi.

Podiant – hostitel podcastů

Podiant logo

Podiant „realizuje neuvěřitelně snadné spuštění a expanzi podcastu.“

… s neomezeným úložištěm za 12,99 $ měsíčně.

Některé z jeho funkcí zahrnují:

 • Web s blogovými příspěvky a stránkami
 • Analytika podcastů
 • Automatické zveřejňování na YouTube
 • Dropbox integrace
 • Sociální sdílení

PodcastGIANT – hostitel podcastů

PodcastGiant logo

Pokud potřebujete platformu, která provádí hosting podcastů i webhosting, přičemž zvládne vaše potřeby, ať už právě začínáte, nebo máte tisíce posluchačů, PodcastGIANT je perfektní.

Jestliže nechcete trávit čas řešením hostingu a webových technologií, toto je platforma pro vás.

Podívejte se na PodcastGIANT zde.

Backtracks – hostitel podcastů

backtracks logo

Backtracks se chlubí, že má „nejpokročilejší platformu pro analýzu a hosting podcastů na světě.“

Jeho cena a sada funkcí jsou pravděpodobně přehnané, pokud právě začínáte, ale provozujete-li mediální společnost nebo brand slušné velikosti, snadný přístup k pokročilé analýze je neocenitelný.

Backtracks používá mnoho velkých brandů. Navíc nabízí opravdu pěkný embed přehrávač s clickable přepisy. Ukázku můžete vidět na jejich stránkách.

backtracks logo

audioBoom – hostitel podcastů

audioboom logo

audioBoom vám umožňuje „hostovat, distribuovat a zpeněžit“ váš podcast. Nabízejí několik různých úrovní hostování v závislosti na tom, kolik stažení získáte:

Možnost „New podcasters“ (Noví podcasteři) vyjde na 9,99 $ měsíčně, což vám umožňuje publikovat až 5 epizod za měsíc s až 10 000 přehráními měsíčně. Jakmile překročíte tuto hranici downloadů, získáte přístup k jejich cílené reklamní síti, sponzorství a partnerství s brandem. Je to skvělý způsob, jak snadno zpeněžit váš podcast, jakmile začnete nabírat trakci.

Mají také další vrstvu pro sítě podcastů a rádiové skupiny s dalšími možnostmi zpeněžení a správy.

Libsyn – hostitel podcastů

libsyn logo

Libsyn je hostingová služba podcastů, která existuje patrně od počátků podcastingu. Obvykle se doporučuje, protože to je to, co dlouholetí podcasteři používali a doporučovali roky. Nicméně nyní máme lepší platformy. Její webové stránky a řídicí panel také nutně potřebují aktualizaci.

Cenové plány Libsyn začínají na 5 $/měsíc s limitem pro nahrávání 50 MB, což je pro většinu lidí příliš málo, takže pravděpodobně budete potřebovat plán 15 $/měsíc, který vám nakopne až 250 MB nahrávání za měsíc a základní statistiky.

Megaphone – hostitel podcastů

megaphone logo

Megaphone od Panoply je podcastingová platforma navržená pro podcasty větší, na podnikové úrovni. Slouží také inzerentům, kteří chtějí oslovit tyto oblíbené podcasty. Jejich sada funkcí pro podcastery zahrnuje dynamické vkládání reklam, správu reklam, prodej a další.

megaphone - přidávání reklam

Panel pro vkládání reklam na platformě Megaphone

Budete muset požádat o pozvánku, abyste mohli váš podcast hostovat na jejich platformě; jakkoli se zdá, že vyvíjejí plán pro menší podcasty. Hurá!

Whooshkaa – hostitel podcastů

whooshkaa logo

Whooshkaa je australská podcastová společnost, která spolupracuje s některými velkými brandy, jako Wondery a WNYC.

Zdá se, že se hodně zaměřují na platformu dynamických kampaní, která přizpůsobuje reklamy na základě umístění posluchače a žánru podcastu. Nabízí také funkce převodu textu na řeč, přizpůsobitelné přehrávače, nástroje pro sdílení a mnoho dalšího.

Fireside – hostitel podcastů

Fireside logo

Fireside vytvořil Dan Benjamin ze sítě 5by5. On a jeho kolegové tvoří spoustu podcastů a dobře znají toto odvětví. Fireside je platforma typu vše v jednom, protože získáte hosting podcastů, pěkně vypadající web i statistiky podcastů.

Řídí se pravidlem „proč to dělat složitě, když to jde jednoduše“: existuje 1 plán za 19 $ měsíčně; vše neomezené.

Pippa – hostitel podcastů

Pippa a Acast

Pippu nedávno získala Acast, další platforma pro hostování podcastů. Pippa však již neexistuje. Stávající zákazníci migrovali na Acast Open.

Acast je platforma pro hostování podcastů, která vyhovuje potřebám každého podcastera. Prostřednictvím nástrojů pro tvorbu a distribučních nástrojů můžete svůj hlas dostat ven v několika krocích.

Společnost Acast byla založena v roce 2014 a je popisována jako plně integrovaná, rychle rostoucí platforma s podcasty v celosvětovém měřítku. S prosperujícími kancelářemi od New Yorku po Paříž, od Stockholmu po Sydney, se tým skládá z „audio fanatiků“. Jsou stejně nadšení pro poskytování nejlepších produktů jako pro budování úspěšného byznysu. Tým vytvořil tuto platformu s kreativním myšlením, které zase podněcuje pozitivní změny. Popisují sami sebe, že mají velkou představivost a podnikatelského ducha, což jim umožní poskytovat nástroje a služby světové třídy.

Kromě základních nástrojů pro podcastery, včetně hostingu, audio přehrávačů a kanálů RSS pro distribuci na hlavní platformy, získáte jedinečné audio-video funkce (audiogram) a audio kampaně, které pro vaše listenery vytvoří poutavý zážitek z poslechu.

Získejte analýzy založené na umělé inteligenci, abyste měli nejpodrobnější statistiky o publiku, abyste mohli ve svém podcastu růst a zvýšit zpeněžení. Se zavedenějšími brandy nabízí profesionální plán ještě větší monetizaci a marketingovou podporu.

Neexistuje žádný integrační plugin. Acast však usnadňuje vložení přehrávače na váš web. Zkopírujte a vložte adresu URL vašeho kanálu RSS a Acast přesune všechna média na své robustní servery. Moderní a zjednodušený přehrávač audio podcastů Acasts lze vložit na jakoukoli stránku. Plusem je, že svým neutrálním a elegantním vzhledem jistě bude ladit s motivem vašeho webu.

Podporuje Acast i video? Videa nejsou podporována, tým je odborníkem čistě na vysoce kvalitní záznam zvuku. Podporuje soubory MP3 a M4A v mono a stereo.

Dále získáte pokročilý analytický nástroj, abyste viděli, jaký obsah se vašemu publiku líbí nejvíce. Acast navíc poskytuje informace o publiku na trhu s podcasty.

Acast

Jak je to s limity úložiště?

 • Neomezený počet epizod a stahování pro každý plán.

A omezení šířky pásma?

 • Poskytuje přístup k 20 000 pořadům s 265 mil. poslechů každý měsíc.
 • Žádná časová omezení ohledně délky epizody, takže můžete podcastovat tak dlouho nebo tak málo, jak chcete.

Lze využít cílení na publikum pomocí umělé inteligence: Spusťte svůj podcast a oslovte patřičné diváky podle kontextu

Publikujte svůj pořad v každé oblíbené podcastové aplikaci, například Spotify, Pocket Casts, Castbox či Amazon Music.

Sdílejte své epizody podcastů na sociálních sítích, jako je Facebook, Twitter, Instagram, YouTube nebo na vašem webu.

Audiogramy: lze otextovat videa pro zvýraznění vyslovených klíčových slov, která fungují jako titulky ve vašem podcastu.

Acast vám vytvoří SEO-friendly web. Je přizpůsobitelný, takže můžete vždy změnit motiv, aby ladil k vašim podcastům

Pokročilé funkce Acast jsou následující:

Pro inzerenty: Dynamické reklamní nástroje pro zpeněžení podcastové show.

 • Dodejte si vlastní zvuk, nebo vám jej může dodát tým Acast.
 • Sponzorství. Poselství značky se přenášejí prostřednictvím jedinečných hlasů. Můžete spolupracovat s týmem Acast na záznamu čtení.
 • Branded content. Vytvářejte Branded content pomocí existujícího podcastu nebo zcela nové série podcastů.
 • Vkládání reklamy. Dynamické vkládání reklam, které umísťuje brand messages do stopy podcastů a do back library.
 • Kampaně, které přinášejí příběhy brandu prostřednictvím různých médií. Tato média zahrnují krátké a dlouhé zvukové formáty, stejně jako nezvukovou kampaň (společenské akce a živé akce na vyžádání)

Bezplatné platformy pro hostování podcastů

Zde máte ke zhlédnutí malý přehled bezplatných platforem pro podcasting. Některé nabízejí bezplatné i placené plány, zatímco jiné pouze bezplatné plány.

Buzzsprout – hostitel podcastů

buzzsprout logo

Buzzsprout jsme zmínili jako jednu z oblíbených služeb hostingu podcastů. Mají bezplatný plán, který můžete používat, jak dlouho chcete.

Máte možnost nahrát 2 hodiny zvuku za měsíc, ale epizody jsou hostovány pouze 90 dní.

Je to skvělý způsob, jak začít. Podrobnosti najdete na stránce s ceníkem.

Chcete-li získat dárkovou kartu v hodnotě 20 $, musíte se zaregistrovat k placenému plánu.

Podbean – hostitel podcastů

Podbean logo

Podbean má bezplatný plán s 5 hodinami úložiště a 100 MB bandwitche za měsíc.

Toto je další snadný způsob, jak začít s podcastem. Ale budete muset upgradovat, abyste získali pokročilejší statistiky, vlastní doménu nebo více customizace webu.

Spreaker – hostitel podcastů

Spreaker logo

Spreaker nabídne hostingový plán „svobodného projevu“ (free speech) s 5hodinový úložištěm zvuku a 15 minutami živého vysílání.

RedCircle – hostitel podcastů

RedCircle logo

RedCircle, spuštěný v únoru 2019, se zaměřil na „semi-profi“ podcastery.

Jednou z jeho jedinečných funkcí je schopnost oslovit a křížově propagovat (cross-promote) váš podcast v rámci platformy. Můžete vyhledávat podcasty, oslovovat je, navrhovat a nastavovat podmínky, stejně tak i vyměňovat pre-recorded zprávy propagující podcasty ostatních.

Křížová propagace redcircle

Křížová propagace podcastů RedCircle

Lidé, kteří poslouchají jiné podobné podcasty, jsou jedni z nejlepších potenciálních posluchačů vašeho pořadu, takže tento nápad má rozhodně co do sebe.

Hosting je zdarma: s cílem pomoci podcasterům zpeněžit jejich pořady a sdílet jejich příjmy. Win-win.

Navíc na konci roku 2019 RedCircle přidal dynamické vkládání reklam. Vše zdarma. Úžasné!

Anchor – hostitel podcastů

Anchor logo

Anchor je asi nejznámější bezplatná platforma pro podcasty. Hlavním zaměřením je mobilní podcasting, ale můžete také použít jejich webové rozhraní k úpravě a správě epizod.

Nabídne vestavěnou reklamní platformu a snadnou úpravu vašich zvukových souborů. Navíc se neustálé aktualizuje o nové funkce.

Snad jedinou velkou nevýhodou je, že nemůžete změnit e-mailovou adresu ve vašem RSS feedu, který se používá k ověření vašeho podcastu v mnoha službách.

Podcasts.com – hostitel podcastů

Podcasts-logo

Podcasts.com je bezplatný hostitel s neomezeným vším (podcasty, úložiště, bandwidth). Nabídne velký adresář pořadů.

Squarespace – hostitel podcastů

Squarespace logo

Squarespace je web a platforma e-shopu, ale můžete ji použít také k hostování vašeho podcastu.

Přestože to technicky není bezplatné, pokud již prostřednictvím této služby platíte za web, lze přidat podcast zdarma. Ve skutečnosti to v tomto případě není core funkce, ale poskytují vám RSS feed a audio přehrávač.

SoundCloud – hostitel podcastů

soundcloud logo

SoundCloud má schopnost být použit jako bezplatný hostitel podcastů, ale jeho funkce podcastu jsou omezené a působí spíše jako dodatečný nápad.

Získáte až 3 hodiny nebo úložiště zdarma. Pokud chcete neomezené nahrávání, je to 135 $ ročně. S touto možností můžete nahrávat až 30 hodin týdně.

Vyhněte se další placené možnosti, protože nahrajete pouze 6 hodin obsahu.

My, profesionální videoprodukce Zábavná média, vsadili právě na tohoto podcastového hostitele. Máte chvilku? Nebo se jen nudíte při uklízení bytu? Mrkněte na některou z našich epizod, třeba na Dana Tržila:

Zábavná Média s.r.o. · Dan Tržil: Zakladatel českých podcastů! Inspirujte se jak na to! | Podcast #7

Nesedí vám Soundcloud? Tak si nás poslechněte na Spotify. Nebo na Youtube, kde to budete mít i s obrazem.

Ještě více podcastových platforem

A zde je spousta alternativních platforem pro hostování podcastů, které byste mohli chtít vyzkoušet:

Běžné dotazy ohledně podcastového hostingu (FAQ)

Co je to hosting podcastů?

Hosting podcastu je místo pro ukládání a distribuci zvukových souborů vašeho podcastu. Poskytují podcast RSS kanál, což je v podstatě seznam všech vašich epizod. Tento kanál následně lze odeslat do Apple Podcasts, Spotify a dalších adresářů podcastů.

Poskytuje také analýzy, webové přehrávače, nástroje pro plánování a další funkce, které usnadňují publikování a rozšiřování vašeho podcastu. Některé z těchto platforem také integrují reklamní sítě, funkce sdílení na sociálních sítích a další možnosti expanze.

Jak si mohu vybrat hosting podcastu?

Ne všechny platformy pro hostování podcastů jsou si rovny. Některé jsou určeny pro začátečníky, jiné zase třeba pro brandy nebo podnikové zákazníky – s odpovídajícími cenami.

Podívali jsme se na snadnost použití, ceny, zákaznický servis, kvalitu zvuku, embed přehrávače, analýzy, možnosti úložiště a další aspekty, abychom vám pomohli zvolit si správného hostitele pro vaše potřeby. Podívejte se výše a vyberte si!

Kolik stojí hosting podcastů?

V průměru se ceny za hosting podcastů pohybují od 5 $/měsíc do 50 $/měsíc. Ceny se liší v závislosti na společnosti, se kterou jdete, kolik epizod produkujete a kolik si stáhnete.

Aby to bylo trochu složitější, různé společnosti stanovují ceny v megabajtech (MB), hodinách, downloadech nebo bandwitchi.

Většina podcasterů na začátku neutratí více než 19 $ měsíčně. Pokud máte oblíbený podcast, můžete snadno zaplatit mnohem více.

Mohu použít bezplatného hosting podcastů?

Samozřejmě můžete, ale nelze to doporučit. Pokud je služba bezplatná, znamená to, že vy nebo vaše data jste obvykle „produkt“. Stačí se podívat na Facebook a všechny problémy s ochranou osobních údajů (nebo s jejím nedostatkem) v poslední době.

Vyskytlo se mnoho případů, kdy bezplatné platformy pro hostování podcastů odešli. A s nimi i váš podcast! takže je namístě hrát na jistotu a jít naproti placeným službám.

Proč nemohu nahrát zvukové soubory jednoduše na můj web?

Protože soubory jsou obrovské ve srovnání s téměř čímkoli jiným, co nahrajete: obrázek může mít 300 KB, ale MP3 je bez problému 100x větší.

To znamená, že když si začne stahovat nebo streamovat více posluchačů současně, což je běžné, když vydáváte nové epizody, tak váš web bude zřejmě mít problém udržet krok se všemi těmi daty – což se pro posluchače podcastů i pro ostatní návštěvníky změní v negativní zážitek z návštěvy webu.

Navíc mnoho webových hostitelů vás nečekaně vykopne. A to přeci nechcete!

Kde mám publikovat svůj podcast?

Apple Podcasts, Spotify a Google Podcasts tvoří „velkou trojku“ služeb pro streamování podcastů. Právě zde je vhodné začít.

Na obrázku lze vidět, že listeneři poslouchají podcasty na mnoha dalších místech. Řada populárních aplikací jako Overcast a Castbox používá Apple Podcasts jako zdroj pořadů. Proto je tak důležité využívat tuto platformu.

Doporučené doplňkové služby pro podcastery

Níže naleznete několik užitečných služeb, které lze doporučit pro podcastery.

Webhosting

Opravdu byste měli mít vlastní web. Je dobré mít místo, kam posílat své posluchače. Některé z hostingových společností podcastů poskytnou základní bezplatné webové stránky, což je skvělé na start podcastové kariéry. Ale pokud chcete větší flexibilitu a customizaci, budete muset vsadit na profesionální webhosting a služby typu WordPress.

WordPress doporučuje (nejen) řada podcasterů. Tato platforma vám nabízí hned dvě snadné možnosti, jak zahrnout podcast na váš web:

Mezi často doporučované zahraniční webhostingové společnosti:

Bluehost webhosting

bluehost logo

Bluehost je podle WordPress komunity skvělý hosting. Někteří jen doporučí výhradně pro menší weby, což obvykle znamená pod 20 000 návštěv za měsíc.

Usnadňují start a mají skvělé ceny, stejně jako nepřetržitou podporu, bezplatné SSL a název domény zdarma! K dispozici je také 30denní záruka vrácení peněz.

Kinsta webhosting

Kinsta logo

Kinsta webhosting má plány pro lidi v začátcích, nicméně stejně tak dobře oslovují také větší weby: mohou se pochlubit působivým seznamem klientů.

Jejich předností je klíčové duo: rychlost a stabilita, stejně jako různé užitečné funkce: například 1-click staging vám umožní nakonfigurovat web v testovacím prostředí, než jej zveřejníte naživo: což je skvělé, když něco náhodou rozbijete.

Pokud se už nikdy nechcete bát, že váš web přestane fungovat, když se na nějakém významném webu zmíní váš podcast, zaregistrujte se u Kinsta. Navíc nedávno přidali bezrizikovou 30denní politiku vrácení peněz!

Podcastpage webhosting

Podcastpage logo

Další skvělou možností, pokud nechcete jít cestou WordPress, je Podcastpage.

Jedná se o tvůrce webových stránek speciálně vytvořený pro podcastery, aby rychle a snadno uvedli web do provozu. Představte si to jako Shopify či Shoptet, ale pro podcasty místo online obchodů (eshopů).

Podcastpage lze považovat za dobré řešení také díky možnosti integrace s nástroji typu Mailchimp či ConvertKit. Ty vám umožní sestavit si seznam e-mailů pro hromadné rozesílání zpráv. Jde o jeden u nejlepších způsobů, jak rozšířit vaši show.

Není nutné žádné kódování a vaše stránky můžete spustit během několika minut. Začíná na 8 $/měsíc nebo 80 $/rok, nicméně lze si tuto platformu vyzkoušet na 14 dní zdarma!

A nejlepší český webhosting pro podcasty?

Kapitola sama o sobě. Obvykle se doporučuje vsadit na některou z následujících společností:

Název domény pro podcasty

I když nemáte vlastního hostitele webových stránek, budete chtít doménové jméno, který budete používat pro svůj podcast. Možná jako doménu nejvyššího řádu zvolíte rovnou .cz, nebo levnější variantu v podobě třeba .info, .site, či .tech.

Pokud chcete snadný způsob, jak zaregistrovat doménu, jakmile se vám v hlavě objeví nápad, je namístě nákup od specializovaného a zavedeného prodejce doménových jmen (viz níže).

Nejlepší registrátoři domén nejen pro podcastery

(Ano, společnosti s nejlepším webhostingem nabízejí zároveň TOP služby v oblasti registrace domén.)

WordPress šablony

Jistě vždy najdete free šablony, ale podle mnohých jsou buď příliš omezující, nebo přeplněné a zpomalují váš web. Navíc kdo ví, kdy, případně jestli vůbec někdy budou aktualizován. Obvykle představují jen recept na potíže.

SecondLine Themes (WordPress)

SecondLine Theme logo

SecondLine Themes vyvíjí šablony WordPress speciálně pro podcasty a podcastery.

V současné době mají 5 různých šablon:

 • Gumbo WordPress Theme
 • Dixie WordPress Theme
 • Satchmo WordPress Theme
 • Bolden WordPress Theme
 • Tusant WordPress Theme

StudioPress Themes (WordPress)

studiopress themes

Všechny šablony StudioPress jsou postaveny na Genesis Frameworku, což znamená, že jsou přátelská k SEO, stabilní, rychlá a vždy aktuální. Mají také podrobné návody na nastavení, které vám pomohou, aby vaše stránky vypadaly perfektně.

Nedávno je koupil WPEngine. Díky tomu můžete získat přístup ke každé šabloně (35+ profesionálně navržených šablon), když se zaregistrujete do hosting plánu WPEngine.

Emailový marketing

E-mail je pravděpodobně nejúčinnější způsob, jak rozšířit váš podcast. Můžete dát lidem vědět o nových epizodách, speciálních nabídkách, setkáních… o čemkoli!

ConvertKit

convertkit logo

Používat ConvertKit jako poskytovatele e-mailu se zřejmě vyplatí.

Byl vytvořen speciálně tak, aby vyhovoval potřebám podcasterů a bloggerů, na rozdíl od některých jiných, populárnějších jmen v e-mailovém marketingu.

Existuje mnoho důvodů, proč je skvělý. Zkuste se podívat se na krátkou videoukázku a přihlásit se ke zkušební verzi, abyste se sami přesvědčili.

Leveling a tagging audia

Auphonic – editor pro editaci zvuku

auphonic logo

Hlavním účelem audio editoru Auphonic je komprimovat a vyrovnat váš zvuk, abyste eliminovali nadměrné hlasité a příliš „jemné“ části. Ale umí mnohem víc:

Lze nechat automaticky odesílat epizody podcastů na SoundCloud a YouTube, stejně jako uložit kopii komprimovaného souboru do Dropboxu. To vše poté, co se daný mp3 soubor správně otaguje s informacemi o epizodě a přidá se cover art.

Transkripce podcastů

Rev

Rev logo

Rev je služba pro přepisy a titulky, která využívá skutečné osoby k přepisu audia i videa. Cena je 1,50 $/minutu s rychlou průměrnou dobou obratu: 5 hodin.

Akcenty a více reproduktorů jsou zahrnuty v základní ceně. Navíc mají snadno použitelnou dashboard.

Popis loga vodorovně

Descript

Descript logo

Descript je zajímavá služba, která je v podstatě editorem ve stylu Dokumentů Google pro přepisy, jež automaticky vytváří. Můžete jej použít pro zvuk i video – je to opravdu povedené. Nabízí také profesionální přepis za 2 $/minutu.

Recenze podcastů

Chartable

Chartable logo

Chartable vám ukáže ranking vašeho podcastu s rychlou indikací, zda se pohybujete nahoru, nebo dolů:

chartable ranking

Kromě Apple Podcasts zahrnuje i ​​Pocket Casts, Stitcher a Podcast Addict. To je příjemný bonus. Poskytuje také historii ranku a recenze pro různé země a platformy.

chartable - recenze

Každá země má samostatnou verzi Apple Podcasts (iTunes). Bylo by téměř nemožné sledovat vaše recenze ve všech z nich bez služby, jako je tato.

Můžete si také vybrat, zda chcete posílat updaty na denní, nebo týdenní bázi. Lze také použít funkci SmartLinks ke sledování počtu stažení vašeho podcastu z konkrétních kliknutí na odkaz. Aby bylo vše propojeno, budete muset integrovat jejich službu Trackable.

Podle řady podcasterů tato služba nabízí užitečné analýzy.

Podkite

Podkite logo

Podkite je podobná služba: poskytuje vám trendy rankingu pro Apple Podcasty a Google Podcasty.

Podkite

Přehrávač podcastů

Přehrávač podcastů Fusebox

Téměř každý hostitel podcastů nabízí vlastní přehrávač, který lze vložit na váš web. Pokud ale chcete skvěle vypadající WordPress player, Fusebox (dříve Smart Podcast Player) je odpověď.

Byl vyvinut Patem Flynnem ze Smart Passive Income a používají ho někteří z největších podcasterů. I proto mu doporučujeme dát šanci.

Fusebox intro

Distribuce Podcastů

Poté, co nastavíte váš hosting, bezpochyby budete chtít být uvedeni v nejlepších adresářích podcastů, aby listeneři mohli snadno najít a poslouchat váš pořad.

Nejoblíbenější adresáře jsou:

Spotify logo

Zde je několik dalších míst, kde se může vyplatit váš podcast distribuovat:

Jestliže používáte software Auphonic, můžete jej propojit, a nechat si tak epizody automaticky nahrávat k dané hostitelské platformě. Některé weby pro hostování podcastů to také udělají za vás.

Připojte Auphonic k YouTube a vaše epizody se automaticky uvedou do stavu „neuvedené“ (unlisted), takže až se vám to bude hodit, stačí přidat skvělý popis a tagy a následně dílo zveřejnit. Váš cover art se používá jako vizuál videa.

Uf! Věříme, že jsme toho obsáhli hodně, co potřebujete vědět do začátku podcastování. A pokud vám to nestačí, podívejte se na naše podobně zaměřené články:

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv