obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Tento článek Zábavných médií vychází z příspěvku „4 Reasons Why Premiere Rush Is So Slow“ od Vinnie z homestudioexpert.com.

Natočili jste to nejúžasnější video. Nemůžete se dočkat, až ho nahrajete a dostanete zaplaceno. Ale teď, když jste v procesu úprav, implementace jednoduchých změn trvá věčnost. Přitom používáte Premiere Rush, kde by vše  mělo jít mimořádně svižně. Proč to trvá tak dlouho?

Zde jsou 4 důvody, proč je Premiere Rush tak pomalý:

 • Nesplňujete minimální systémové požadavky aplikace Adobe Premiere Rush.
 • Jednotka grafického zpracování nefunguje správně.
 • Nastavení aplikace Adobe Premiere Rush je špatně zvoleno.
 • Váš procesor pracuje příliš tvrdě.

V tomto článku se budeme zabývat jednotlivými faktory, který přispívají k pomalé povaze aplikace pro úpravu videa.

Adobe Premiere Rush. Zdroj: adobe.com

Adobe Premiere Rush. Zdroj: adobe.com

Obsah - Najdi si rychlou odpověď!

Co je to aplikace Adobe Premiere Rush?

Program Adobe Premiere Rush je populární aplikace pro úpravu videa, která nabízí mnoho funkcí. Je schopen upravovat a povýšit je na další level. Aplikace je k dispozici v mobilních i desktop variantách, v závislosti na vašich preferencích.

Nabídne „tlačítko na přímé sdílení“ pro rychlé přesunutí vašich hotových videí na sociálních média. Letmý pohled na Adobe Premiere Rush odhalí jeho sofistikované funkce. Editoři videí si nemohou vynachválit, kolik možností nabízí, a s jakou uživatelskou přívětivostí.

Adobe Premiere Rush - zdroj: techradar.com

Adobe Premiere Rush – zdroj: techradar.com

Profesionálové vs. vývojáři ohledně Adobe Premiere Rush

Obecně se vracejícím tématem od vývojářů je rychlost, s jakou můžete pomocí Adobe Premiere Rush upravovat svá videa. Označují tento program na úpravu videí jako jeden z nejrychlejších a nejefektivnějších, což je jeden z důvodů přívlastku „Rush“ (spěch) v názvu produktu.

Na rozdíl od toho, co se vývojáři snaží uživatelům prodat, existuje mnoho stížností na rychlost aplikace. Paradox! Uživatelé neustále naříkají na online fórech, že Adobe Premiere Rush je při vykreslování velmi pomalý, nebo že obecně upravovat videa v něm je „šnečí bolest“.

 • Pokud vás stále trápí pomalost aplikace Adobe Premiere Rush, co takhle zkusit jeho profesionálnějšího bratříčka (nebo spíš velkého bratra): Adobe Premiere Pro? Anebo jeho možná nejlepší bezplatnou alternativu pro úpravu videí: Kdenlive? Na oba softwary pro editaci videa se podívejte zde!
Premiere Rush. Zdroj: 9to5mac.com

Premiere Rush. Zdroj: 9to5mac.com

Proč je software pro editaci videa Adobe Premiere Rush tak pomalý?

Je důležité si uvědomit, že Adobe Premiere Rush je skvělá aplikace pro úpravu videí. Přichází se spoustou funkcí, které jsou pro editory velmi užitečné. Skutečnost, že může být pomalá, nebrání tomu, aby to byla přinejmenším ucházející aplikace pro video editory.

Pokud jej však nemůžete použít kvůli pomalému vykreslování, nebo vás to prostě štve, měli byste vědět, že nízkou rychlost Adobe Premiere Rush může způsobit několik faktorů. Některé mohou vyplývat ze samotné aplikace pro úpravu videa, zatímco jiné z vašeho počítače.

Toto jsou možné důvody, proč je Adobe Premiere Rush App tak pomalá…

Premiere Rush. Zdroj: techcrunch.com

Premiere Rush. Zdroj: techcrunch.com

Aplikace Adobe Premiere Rush má minimální systémové požadavky (které nesplňujete)

Pokud je aplikace Adobe Premiere Rush při úpravách videí pomalá, měli byste nejprve zkontrolovat, zda váš počítač splňuje minimální systémové požadavky programu. Vzhledem k velkým funkcím, které software zahrnuje, je téměř nemožné, aby běžel na počítačích nižší třídy.

Níže uvádíme některé minimální požadavky, které váš počítač potřebuje. Vztahují se pouze na počítače se systémem Windows, ale pokud chcete používat Premiere Rush na Androidu nebo jiných systémech, navštivte webovou stránku, kde se dozvíte, jaké další funkce potřebujete.

O systémových požadavcích Adobe Premiere Rush hovoříme podobně v tomto článku. I zde se dozvíte systémové požadavky třeba pro systém iOS.

 • Intel Core i5 nebo i7
 • Windows 10 s 64bitovou verzí
 • 8 GB RAM
 • 8 GB místa na pevném disku
 • Rozlišení monitoru 1280 x 800
 • Připojení k internetu

Aplikaci lze spustit pouze na počítačích střední třídy a vyšší.

Můžete ji úspěšně nainstalovat na low-end PC, ale, věřte, budete mít problémy s rychlostí a optimalizací aplikace. Než si program zakoupíte nebo nainstalujete, věnujte čas tomu, abyste si prostudovali systémové požadavky a porovnali je se svým počítačem.

Pokud váš počítač nevyhovuje požadavkům, možná jej budete muset podrobit upgradu, abyste mohli optimálně provozovat Adobe Premiere.

RAM vašeho počítače významně přispívá k tomu, jak rychle bude Adobe Premiere Pro běžet a vykreslovat videa. Naštěstí většina počítačů a notebooků má upgradovatelnou paměť RAM. Takže ji lze snadno navýšit na minimální požadavek na RAMku, který činí alespoň 8 GB.

Premiere Rush. Zdroj: premiumbeat.com

Premiere Rush. Zdroj: premiumbeat.com

Grafická karta počítače nefunguje správně

Pokud váš počítač splňuje minimální systémové požadavky Adobe Premiere Rush, ale aplikace stále nefunguje optimálně, může to být způsobeno problémem s GPU. Program pro úpravu videa efektivně využívá GPU kvůli efektům a vysokým nárokům na grafiku, takže vaše GPU musí být v nejlepší kondici.

Pokud si nejste jisti, zda vaše GPU funguje tak, jak má, nejlepší je zkontrolovat ovladače a ujistit se, že jsou aktuální. Lze doporučit povolit  automatické aktualizace, takže to nebudete muset stále hlídat: počítač se o aktualizace postará automaticky.

Nechcete používat automatické aktualizace? Můžete se vydat cestou manuální aktualizace ovladačů?

Přejděte do nastavení ovladače zařízení, kde uvidíte „možnost aktualizace ovladačů“ (update drivers option). Klikněte na „automaticky vyhledat aktualizovaný software ovladače“ (search automatically for updated driver software). Pokud máte dobrou rychlost internetu, váš počítač automaticky vyhledá aktualizované ovladače dostupné v online prostředí.

Adobe Premiere Rush, uživatelské rozhraní; zdroj: creativebloq.com

Adobe Premiere Rush, uživatelské rozhraní; zdroj: creativebloq.com

Chybné nastavení aplikace Adobe Premiere Rush

Nastavení aplikace Adobe Premiere Rush může být dalším významným důvodem, proč aplikace vykresluje vaše videa pomalu.

Pokud si myslíte, že vaše problémy pramení ze samotné aplikace, nikoliv z vašeho zařízení, můžete zkusit to, co lze shrnout jako metodu pokusu a omylu.

Chcete-li tento problém napravit, zkuste přepnout některá nastavení a zkontrolovat, zda se tím problém vyřeší. Zejména se vyplatí provést následující testy:

 • Zkuste změnit velikost (scale) videa pomocí tlačítka oříznutí (crop) a otočení (rotate) v nabídce aplikace.
 • Zkuste upravit rozměr videa (video dimension) počátečního a finálního produktu; a ujistěte se, že jsou oba rozměry jednotné.
 • Pokud změna měřítka nic nevyřeší, vypněte či snižte některé speciální efekty. Použití speciálních efektů prodlužuje dobu vykreslování videa.
 • Aplikace má mnoho přechodových efektů (transition effects). Buď jej nastavte na žádný nebo použijte nějaký minimální efekt.
 • Barevné efekty (color effects) jsou také náročné
 • Efekty textu (title effects) také stojí za to sledovat.

Snímková frekvence vašeho videa má významný vliv na rychlost vykreslování aplikace. Měla by odpovídat nastavení videa, které upravujete. Pokud si však nejste jisti počtem FPS, můžete zvolit automatickou konfiguraci: aplikace tím sama zjistí tu nejlepší možnost.

Můžete také zkusit použít inteligentní vykreslování (smart rendering) pro urychlení času.

CPU počítače pracuje příliš tvrdě

Pokud se zdá, že ostatní možnosti nefungují, váš procesor může být přetížený.

Tato situace nastává, když máte spuštěno mnoho aplikací, které jsou nějakým způsobem aktivní, třeba jen na pozadí. Procesor pak už nemá sílu na to, aby se naplno věnoval softwaru Adobe Premiere Rush.

Adobe Premiere Rush není ten druh aplikace, ve kterém lze pracovat spolu s aplikacemi náročnými na CPU, jako jsou hry běžící na pozadí. Zkuste snížit počet aplikací, které spouštíte vedle aplikace pro úpravu videa, a všímejte si rozdílů ve výkonu.

Překvapivě, toto řešení zabere u mnoha uživatelů.

Pokud nemůžete vypnout některé aplikace na pozadí, můžete použít správce úloh počítače, který by měl být k dispozici na vyhledávacím panelu systému Windows. Umožňuje vám killnout některé aplikace, jejichž násilné ukončení je obtížné.

Musíte si však dávat pozor na procesy, které ukončujete. Některé aplikace jsou ve výchozím nastavení vždy otevřené pro optimální funkci vašeho počítače, takže je nebudete chtít vypnout.

Intel Core procesor

Intel Core procesor

Máte už postprodukce videí po krk?

Ano, editace videí se na první pohled jeví jako zábavná činnost. Ale pokud ji chcete dělat často nebo na alespoň trochu profesionální úrovni, zřejmě vás dříve či později začne štvát. A co teprve, když k tomu musíte ještě řešit problémy typu lagy aplikace pro úpravu videí?

Pokud si chcete dát pauzu od střihu videí, můžete hard work svěřit Zábavným mediím. Stačí nám napsat, co a jak chcete, a uvidíte, že se dohodneme!

Nebo byste rádi předtím zjistili o nás něco více?

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv