Prakticky na každém počítači lze provozovat audioprodukci, respektive produkci podcastů. (Podstatně větší nároky jsou kladeny na notebooky pro videoeditaci.)
Ovšem některé stroje zvládnou tento job lépe než jiné. A záhy se může stát výběr náročnějším. Ale nebojte se. Jsme tu, abychom vám pomohli s nákupem. Podívejte se na to hned!
Nejdříve malá ochutnávka. Poté se podíváme na notebooky pro podcasting podrobněji.
Obsah - Najdi si rychlou odpověď!
Celkově nejlepší notebook pro podcast – Acer Aspire 5
Acer Aspire 5 je na prvním místě v seznamu nejlepších notebooků pro podcasting. Víte, proč? Je to skutečně funkčně bohaté vybavení pro podcastery díky několika důvodům, které zmíníme níže.
Jeho přijatelná cena je primárním důvodem, proč můžete o této hračičce uvažovat. Navíc nabídne uspokojivý výkon a několik šikovných portů.
Nejlepší podcastový notebook za danou cenu – Acer Aspire E 15
Podcastový notebook Acer Aspire E 15 přináší nadšencům do audio produkce skvělý poměr ceny ku výkonu, a navrch dává vysokou kvalitu zvuku!
Nejlepší podcastový notebook pro vysoký výkon – ASUS VivoBook 17
Tenký a lehký notebook ASUS VivoBook WideView s rozlišením FHD (ASUS VivoBook F510QA 15.6” WideView FHD Laptop).
Dalším nejlepším notebookem pro podcasting, který jsme vybrali, je ASUS VivoBook.
Ve srovnání s Acer Aspire E 15, který jsme zmínili výše, je tato položka na jiné úrovni jak se 128GB SSD, tak s 1TB HDD. Co by bylo lepší, než mít dostatek místa na disku pro uložení jakýchkoli podcastů a zažít rychlé spouštění a načítání? Ale to není to hlavní: to hlavní je rychlost, který tento stroj nabídne. Nechybí ani skvělá kvalita zvuku. Navíc je tento kousek pohodlný na přenos.
Nejlepší notebooky pro podcasting – podrobně
Acer Aspire 5 – notebook pro podcast
Acer Aspire 5 je na prvním místě v seznamu nejlepších notebooků pro podcasting. Proč? Je to skutečně funkčně bohaté vybavení pro podcastery díky několika důvodům, které zmíníme níže.
Jeho přijatelná cena je prvním důvodem, proč se vyplatí o této mašině uvažovat. Tento produkt dozajista předčí vaše očekávání zařízení pro podcasting. Pojďme do detailů.
Tento notebook s procesorem Intel Core 10. generace otevírá nové možnosti pro výjimečný výkon a konektivitu. Poradí si s jakoukoli úlohou bez ohledu na její komplikace.
Zároveň je tento podcastový notebook vybaven velkým počtem portů, včetně dvou portů USB 3.1, portu USB 2.0, ohromujícího ethernet portu RJ45, portu HDMI, portu USB Type-C, slotu pro Kensington lock slot (zámek na klíč),, power jack a jack pro sluchátka. Jak pohodlné!
A když k tomu přidáte audio technologii Acer TrueHarmony, máte (téměř) dokonalý notebook pro podcasty.
Proč „téměř“?
Pro podcastery, kterým vadí hluk, je namístě poohlédnout se po jiném modelu, protože chladicí systém je poměrně silný.
Tenký notebook Acer Aspire 5 – notebook pro podcast
Výhody:
- Nabídne dobrý výkon
- Dostupná cena
- Poskytne několik portů
Nevýhody:
- Omezený úložný prostor
Verdikt:
S notebookem střední třídy, jako je Acer Aspire E 15, se můžete vypořádat s více věcmi, než si dokážete představit. Zejména díky dobré kvalitě zvuku je stále ideální pro výrobu podcastů.
Notebook Acer Aspire E 15 – notebook pro podcast
Aneb nejlepší nabídka za dané peníze!
Máte omezený rozpočet a chcete cenově dostupný notebook pro podcasting? Pokud ano, nenechte si ujít Acer Aspire E 15.
Pokud jde o rychlost, vsadíme se, že budete ohromeni. Abychom byli konkrétnější, tento notebook má procesor i5-8250U 8. generace, který je vylepšen až na 3,4 GHz. 256GB SSD je také připraveno zajistit vyšší rychlost při spouštění systému a stahování softwaru.
Je však třeba zmínit, že procesor i5 není v dnešní době tak výkonný jako jiné vyšší procesory. Přesto je stále přijatelný za nízkou cenu. Je to stále dostatečně výkonný a skvělý notebook, pokud chcete provozovat Linux.
Kromě toho si příznivci podcastingu zamilují tento notebook Acer díky technologii TrueHarmony, která přináší dobrý rozsah hlasitosti a žádné zkreslení při vyšších hlasitostech.
Sice je tento stroj celkem přeborníkem v rychlosti, ale nemůže poskytnout dostatek místa pro ty, kteří chtějí uložit stovky videí a audio souborů. Takže pokud se věnujete hudební produkci, možná budete chtít zvážit jiné možnosti. Nicméně se lze také vydat cestou pravidelných záloh.
Acer Aspire E 15 – notebook pro podcasty
Výhody:
- Poskytujte skvělý výkon
- Dostupná cena
- Vysoce kvalitní zvuk
Nevýhody:
- Docela hlasitý ventilátor
Verdikt:
Stručně řečeno, stále můžete na tuto položku hledět jako na levný, ale užitečný notebook pro podcasting, minimálně na začátek. Podcastingová kariéra pro vás bude dobrá příležitost zažít jeho plynulý výkon.
Tenký a lehký notebook ASUS VivoBook – notebook pro podcast
Dalším TOP notebookem pro podcasting je nepochybně ASUS VivoBook, a to pro svou prvotřídní rychlost.
Jak jsme již nastínili dříve, tento podcastový notebook vede nad Acer Aspire E 15 jak se 128GB SSD, tak s 1TB HDD. Jistě budete mít stále dostatek prostoru pro uložení všech dat souvisejících s podcastem.
Navíc není velký problém spustit několik karet, softwaru nebo zvuku současně bez přerušení díky kombinaci procesoru i5-8250U 8. generace taktovaného na 3,4 GHz a 8 GB RAM. Zároveň si na tomto notebooku jistě zamilujete i jeho dobrou kvalitu zvuku. dobrá kvalita zvuku, i když nemáte sluchátka.
Navíc přenášení tohoto lehkého notebooku je snadné, protože váží jen asi 3,7 liber, tedy 1 680 gramů.
Na závěr pár upozornění: pamatujte, že ASUS VivoBook má normální, nikoli podsvícenou klávesnici, takže je vhodné pracovat v místnosti s jasným osvětlením.
Před nákupem tohoto notebooku byste si měli dobře rozmyslet vaše požadavky, protože na vaši podcastovou zkušenost může mít vliv nízká výdrž baterie: vybije se zhruba za 5 hodin, což je pro některé podcastery nepřijatelné.
ASUS VivoBook 17 WideView s rozlišením FHD
Výhody:
- Nabídne velký prostor a vysokou rychlost
- Spusťte mnoho softwaru hladce
- Dobrá kvalita zvuku
- Snadný na přenos
Nevýhody:
- Nízká výdrž baterie
Verdikt:
Celkově vzato, ASUS VivoBook F510UA odvádí skvělou práci jako podcastový notebook, i když má určité mouchy. Přestože funguje vcelku dobře a rychle, chybí mu úložný prostor. Také jej můžete kdykoli a kdekoli přinést k řešení podcastingové produkce, a to díky jeho nižší hmotnosti.
Nový Apple MacBook Pro (2019) – notebook pro podcast
Apple se nepopiratelně ujal vedení ve vývoji vyspělých technologií, V popředí s několika svými notebooky se špičkovými funkcemi. A nový Apple MacBook Pro je mezi nimi.
Tento notebook v první řadě přináší ohromující 16palcový Retina displej, který je považován za vůbec největší typ v notebooku Mac. Můžete zažít prakticky věrné barevné prostředí, díky němuž budou nahrávání a úpravy podcastů lepší.
Zadruhé, tento model běží na procesoru Intel Core i9, aby mohl provádět mnoho náročných úkolů, včetně podcastingu, nahrávání videa… prostě co si jen vzpomenete. Tento 16palcový MacBook Pro je vybaven až 64 GB rychlé 2666MHz DDR4 paměti. Proto slibuje bezproblémový provoz a výkon bez ohledu na to, kolik aplikací běží současně.
Navíc vás ohromí i jeho audiosystém. Zvukový systém se šesti reproduktory, duální woofery v antirezonančním uspořádání a třímikrofonové pole (three-mic array) studiové kvality: to vše vašim uším poskytne úchvatný zážitek.
Navzdory výše uvedeným významným vlastnostem není každý ochoten za tento produkt zaplatit kvůli jeho vysoké ceně. Věříme však, že jeho efektivita za ty peníze stoj, že si budete libovat, jak dobře byly vaše peníze vynaloženy.
Apple MacBook Pro 2019
Výhody:
- 16palcový displej
- Hladký a silný výkon bez ohledu na více úkolů
- Neuvěřitelný audio systém
Nevýhody:
- Vysoká cena
Verdikt:
Navzdory výše uvedenému je Apple MacBook Pro vynikající volbou jak pro podcasting, tak pro další náročnou práci, jako je pentesting a Autocad. Jediným problémem je, že někteří podcasteři s omezeným rozpočtem si nemohou dovolit vlastnit tento produkt. Ale věřte nám! Z jeho dokonalosti nebudete zklamáni.
2v1 – Microsoft Surface Pro 7 – notebook pro podcast
Microsoft Surface Pro 7 nabízí několik skvělých konfigurací pro produkci podcastů, které je vhodné vzít v úvahu.
Jeho travel-friendly konstrukce je jedním z důvodů, proč jsme tuto položku zařadili na seznam. Svůj podcast můžete upravovat a nahrávat všude, bez ohledu na to, zda jste doma, v práci, na pláži, nebo snad na horách.
Je také dostatečně univerzální, aby fungoval jako notebook stejně dobře jako tablet; abyste se mohli dotýkat, psát, pracovat i hrát… jak je libo, v závislosti na vašich potřebách a požadavcích.
Pokud jde o výkon, Microsoft Surface Pro 7 přichází s 10. generací Intel Core i7, až 16 GB RAM a 1TB SSD. Bez nadsázky lze říci, že bez námahy funguje v mnoha náročných i specifických odvětvích včetně podcastingu.
Pokud vás výše uvedené nepřesvědčilo k nákupu, tak k tomu přidejte skvělou vydrž baterie, která může fungovat až 10,5 hodiny. Na druhou stranu spolehlivý systém a ventilátor mají určité mezery.
Microsoft Surface Pro 7
Výhody:
- Volba „přátelská k cestování“
- Univerzální
- Působivá výdrž baterie
- Vhodné pro multitasking
- Spousta místa na pevném disku
Nevýhody
- Rychle se zahřejte
- Hlasitý hluk ventilátoru
Verdikt:
Obecně platí, že Microsoft Surface Pro 7 je stále ještě skvělou volbou pro podcasting bez ohledu na některé mínusové body. Všestranný a výkonný notebook je to, co si všichni přejeme vlastnit. Vyzkoušejte a věříme, že si tento notebook oblíbíte.
Razer Blade 15 – notebook pro podcast
Téměř všichni lidé si myslí, že Razer Blade 15 se používá primárně jako herní notebook, ale mýlí se. Jeho vynikající výkon podporovaný procesorem Intel Core i7 8. generace spolu s 16 GB dvoukanálové paměti DDR4 RAM je také ideální třeba právě pro úpravy podcastů.
Musíme říct, že výrobce si dává opravdu záležet na kvalitě, kterou tento notebook přináší. To je důvod, proč vytvořil kombinaci 256GB SSD úložiště a 2TB HDD úložiště, což přispívá k jeho vynikající rychlosti a obrovské kapacitě bez jakéhokoli zpomalení.
Tento notebook je navržen se všemi porty, které potřebujete k práci s podcasty, včetně portu Thunderbolt 3, 3x USB 3.1 Type-A, vstupu HDMI 2.0, Mini DisplayPortu 1.4, a dokonce i konektoru pro sluchátka/mikrofon. No nejste spokojeni?
Ale stále je tu bohužel něco, co je třeba vzít v úvahu: životnost baterie přibližně 6 hodin.
Herní notebook Razer Blade 15
Výhody:
- Poskytujte vynikající rychlost a silný výkon
- Velká kapacita
- Poskytněte podcasterům všechny porty
Nevýhody:
- Nízká výdrž baterie
Verdikt:
Navzdory tomu, že se jedná o herní notebook, Razer Blade 15 se stále perfektně hodí pro využití v podcastové sfére díky několika špičkovým aspektům. Nemluvě o výdrži baterie, tento model je stále dobrou volbou, protože si poradí se vším, co na něj hodíte.
Extra tenký notebook ASUS ZenBook 13 – notebook pro podcast
V neposlední řadě bude velkou chybou, když při výběru nejlepšího podcastingového notebooku minete 13palcový ultra tenký notebook ASUS ZenBook 13
Konkrétně je tento model poháněn procesorem Intel Core i7 8550U až 4 GHz, spolu s 16 GB RAM a 1 TB SSD. Výsledkem je, že nabízí bezproblémový výkon, abyste z podcastingu vytěžili to nejlepší. Kromě toho si můžete vybrat nižší level procesoru což a paměti podle vašich potřeb.
Tento produkt také vřele doporučujeme, protože díky 50Wh lithium-polymerové baterii vydrží až 14 hodin. Zejména schopnost nabití až na 60 % za přibližně 50 minut je dalším vynikajícím prvkem, který byste měli vzít v úvahu.
Menší nevýhodou tohoto podcastingového notebooku je však omezený jas obrazovky na 226 nitů. Proto s vámi skutečně nemůže jít na venkovní nahrávání. Místo toho je tento tenký notebook s hmotností 2,5 lbs aneb 1,13 kg a elegantním designem ideální pro každodenní nebo delší přesuny.
Ultra tenký laptop ASUS ZenBook 13
Výhody:
- Provádějte rychle a bez problémů
- Úžasně dlouhá výdrž baterie a schopnost rychlého nabíjení
- Neuvěřitelně lehký a přenosný
Nevýhody:
- Omezený jas obrazovky
Verdikt:
Celkově je notebook ASUS ZenBook 13 považován za skvělou volbu pro podcasting díky hned několika vynikajícím vlastnostem, které vám přináší. Například výkon tohoto ASUS notebooku pomáhá při mnoha intenzivních taskách. Navíc jeho nižší jas je jen drobná nevýhoda, která vás možná vůbec nebude omezovat, takže tomu netřeba věnovat velkou pozornost.
Jak vybrat nejlepší notebooky pro podcasting?
Pokud jde o výběr nejlepších notebooků pro podcasting, existuje několik faktorů, které byste měli vzít v úvahu, abyste nákupu nelitovali.
Paměť s náhodným přístupem (RAM)
Paměť s náhodným přístupem (RAM), což je množství dat uložených v paměti počítače, hraje zásadní roli při zpracování produkce podcastů. To je důvod, proč se vyplatí zdůraznit důležitost této komponenty.
Pokud jsou data uložena v paměti RAM namísto pevného disku, bude rychlejší vyhledat a načíst daná data před jejich zpracováním procesorem. Z tohoto důvodu dostatek paměti RAM dovede přidat na výkonu při produkci podcastu. Jakmile je váš notebook vybaven velkou pamětí RAM, zjistíte, že je snadné pracovat s více zvukovými stopami nebo s profesionálním editačním softwarem. 8GB RAM je minimální hodnota pro některé amatérské podcastery. Až se přehoupnete přes tento level, neváhejte investovat do notebooku s 16 GB RAM nebo více.
Vnitřní úložiště
Pro interní úložiště se dříve v hojné míře používaly pevné disky (HDD). Vyhledání dat však zabere mnoho času, což má za následek pomalý výkon zpracování. Z tohoto důvodu mnoho výrobců nainstalovalo do notebooku polovodičový disk (SSD), aby ukládal data digitálně a načítal je rychleji.
Když vybíráte podcastingový notebook, nezapomeňte upřednostnit produkt s velkým SSD.
Procesor (CPU)
Při výběru nejlepšího podcastingového notebooku je namístě považovat CPU za klíčovou součást, za mozek počítače. Umožňuje vašemu zařízení zpracovávat data, provádět tasky a výpočty.
Vyšší rychlost procesoru a více jader nabídne vyšší výkon zpracování dat.
Konkrétně dvoujádrový nebo tříjádrový procesor s rychlostí zpracování alespoň 2,5 GHz bude perfektním párem přispívajícím ke slušnému výkonu. Tomuto bodu musíte věnovat pozornost, abyste se mohli lépe rozhodnout.
Softwarové požadavky pro podcasting
Jakmile si vyberete dobrý notebook pro podcasty, tak je namístě do něj nasadit kvalitní software pro nahrávání a editaci zvuku (DAW).
Proto než se rozhodnete pořídit si laptop, ověřte si, zda je schopen provozovat nějaký známý software pro produkci podcastů. Jsou to například Adobe Audition, Audacity, Garageband či WavePad Audio Editor. Podívejte se na náš přehled kvalitních audio editorů.

Audacity – program pro nahrávání zvuku
Požadavky na plugin
Při úpravě audio souboru lze využít několik pluginů k přidání zvukových efektů a přechodů nebo k simulaci hudebních nástrojů.
Na druhou stranu tyto pluginy potřebují silný procesor a více paměti RAM než obvyklá softwarová konfigurace, aby dovedly pracovat bez jakýchkoli potíží. V důsledku toho je nesmírně důležité zvážit notebook splňující všechny tyto požadavky.
Často kladené otázky
Opravdu potřebuji notebook pro podcast?
Vsadíme se, že někteří z vás na to jednou za čas musí myslet.
Příprava notebooku na zahájení podcastingu není nezbytná. V prvé řadě potřebujete dobrá sluchátka, mikrofon a audio mixér.
Když se však stanete profesionálnějším podcasterem, můžete investovat do notebooku pro hladký záznam a zpracování více zvukových stop. Později s velkou pravděpodobností budete potřebovat pomoc specializovaného kvalitního zvukového softwaru. Samozřejmě nemůže chybět místo pro uložení vašich nahrávek, případně i videí, pokud plánujete vytvořit i video-verzi vašeho pořadu na platformy typu YouTube.
Stručně řečeno, notebook vhodný pro podcasty se stále vyplatí koupit, pokud máte v úmyslu věnovat se kariéře podcastingu po dlouhou dobu.
Mám vyměnit svůj stávající notebook za nový, abych nastartoval cestu podcastingu?
De facto v případě, že už máte notebook a chcete si podcasting vyzkoušet, není potřeba utrácet více peněz za lepší model. Pokud se váš současný stoj ukáže jako nedostačující pro tvorbu podcastu, namísto kompletního upgradu lze vylepšit jednotlivé komponenty vaší aktuální mašiny, což znamená obvykle výměnu HDD za SSD a navýšení paměti RAM. Pro „zákroky“ tohoto typu se může vyplatit vyhledat pomoc odborníka.
Výše uvedený text je však relevantní pouze v případě, že váš současný NTB přichází s procesorem, který je dostatečně robustní pro podcasting, stejně jako že splňuje další základní požadavky na produkci podcastů: například několik portů (i když to lze vyřešit USB HUBem či dokovací stanicí) či dobrou kvalitu zvuku. V opačném případě je čas pořídit si nový podcastingový notebook. Kromě toho můžete investovat do lepšího vybavení pro podcasting, jako je mikrofon nebo sluchátka.
Závěr o podcastových noteboocích
Podcasting je zajímavá a inspirativní činnost. Nicméně může fungovat dobře pouze s pořádným vybavením, včetně notebooku. To je důvod, proč jsme uvedli seznam notebooků vhodných pro produkci podcastů, a to i jejich základní parametry.
Doufáme, že nákup těch nejlepších notebooků pro podcasting už pro vás není obtížným úkolem. Nyní je čas jít nakupovat!
Mohou mi Zábavná média pomoci s výběrem notebooku pro podcast?
Sice nějaký ten základ v IT oblasti máme, nicméně věříme, že lépe uděláte, pokud požádáte na některé ze specializovaných online poraden, případně u dobrého prodejce výpočetní techniky. Můžeme vám ale poradit třeba s videoprodukcí či s podcasty, protože s tím máme vlastní zkušenosti. Podívejte se třeba na náš Spotify kanál. Nebo, pokud preferujete audiovizuální zážitek, mrkněte na náš Youtube channel a načerpejte inspiraci od obchodníků, freelancerů, výživových poradců a dalších zajímavých osobností. Zde je ukázka rozhovoru s obchodníkem: