obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Zoner Photo Studio je český (respektive moravský) rastrový grafický editor a správce obrazových souborů, za nímž stojí brněnská společnost Zoner software. Uživateli nabízí kompletní pracovní prostředí s obrázky: od nahrávání snímků přes jejich prohlížení a zpracování po export v rozličných formátech.

Program je k dispozici pouze pro Windows, navzdory vzrůstající popularitě ostatních operačních systémů, přičemž jejich podpora se ze strany Zoneru rozhodně nechystá. Patří mezi nejrozšířenější softwary pro úpravu fotografií v ČR. K dispozici je 30denní zkušební verze, následně si je třeba objednat předplatné.

Nákup Zoneru - možnosti

Práce s obrázky probíhá prostřednictvím následujících modulů:

Prohlížeč – Zoner Photo Studio

Jednoduchý modul, který slouží k rychlému prohlížení obrázků. Spustí se samostatně.

Jeho alternativou je modul Náhled. Protože je obohacován o další a další funkce, pravděpodobně brzy plnohodnotně nahradí Prohlížeč.

Zoner Photo Studio X

Správce – Zoner Photo Studio

Tento modul programu Zoner Photo Studio nachází využití pro organizaci fotek. Umožňuje zobrazování metadat a třídění. Materiálům lze přiřadit tagy a hodnocení. Následně je dle toho filtrovat. V neposlední řadě nabízí dávkové zpracování souborů (batch).

Správce je součástí hned několika modulů:

 • Mapa
 • Porovnat
 • Průzkumník
 • Náhled

Zoner - navigátor

Import – Zoner Photo Studio

Modul import není žádná věda, avšak je stěžejní součástí programu. Umožňuje provést přesun či kopírování fotek z fotoaparátu či paměťové karty, případně z jiných externích úložišť, do počítače. K dispozici je také přejmenování souborů, přidání klíčových slov a dalších metadat.

Sdílení – Zoner Photo Studio

Zoner umožňuje sdílení fotek, ale i celých alb na galerii Zonerama, dále na Facebook, Twitter či e-mail. Dále je k dispozici zasílání Zoner Pohlednic přímo z rozhraní programu.

Zonerama galerie - ukázka UI

Editor – Zoner Photo Studio

Pro pokročilou fotomanipulaci slouží modul Editor: standardní bitmapový editor podporující práci s vrstvami. Odborníci jej doporučují používat až ve chvíli, kdy ostatní takto zaměřené moduly (ale snažší povahy) nedovedou naplnit vaše požadavky. Nicméně například při tvorbě kvalitních materiálů pro internetovou reklamu se Editoru nevyhnete.

Vyvolat – Zoner Photo Studio

Umožňuje převod dat ve formátu RAW do rastrových formátů, stejně jako nedestruktivní modifikace všech obrazových materiálů. Navíc nabízí různé užitečné funkce typu automatická korekce vad objektivů pomocí LCP profilů.

Zoner - ukázka UI

Vytvořit – Zoner Photo Studio

Od verze X lze přímo v programu vytvářet rozličné fotoprodukty, jako jsou:

 • Fotky na plátně
 • Fotoknihy
 • Koláže
 • … ale i HD videa

Po provedení objednávky Zoner zašle daný produkt rovnou domů objednávajícího.

Zoner - ukázka UI

Co je to Zoner Photo Cloud

Jedná se o internetové úložiště fotografii a jiných dat. Umožňuje snadnou spolupráci při zpracování fotek mezi kolegy v práci či členy rodiny. Zoner Photo Cloud vykazuje inteligentní chování, přičemž přenáší pouze důležité soubory typu popisky či náhledy a využívá dočasnou paměť cache. Tím se stává šetrným k nárokům na úložiště a připojení k internetu. V rámci bezplatného plánu nabízí 5 GB prostoru.

Zoner - ukázka UI

Zoner Photo Studio – recenze

Obecně tento editor hodnocen kladně a jako vhodný pro začátečníky, případně mírně pokročilé uživatele.

Podívejte se na podrobné recenze Zoner Photo Studia:

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv