obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800
Natáčelo se
1 den

Jsi začínající či už zkušený herec nebo herečka a chtěl(a) bys získal roli v reklamě? Nebo vůbec přemýšlíš, jaké to asi je hrát v reklamě a bádáš, jestli je složité nějakou roli získat? Pokud už roli přímo hledáš nebo zatím jenom zvažuješ, jsi na správné stránce. Přečti si náš článek o tom, co vše k tomu potřebuješ a jak se dostat do reklamy.

Několik typů pro ty, kteří chtějí dostat roli v reklamě a neví jak

Zatím jenom víte, že budete muset absolvovat konkurz a už z toho máte strach. Přestáváte si věřit a demotivuje vás už jenom představa toho, kolik ostatních zájemců na konkurzu bude taky. Odpovíme vám jednoduše, nebojte se toho. I oscarový herec takto začínal, je to naprosto normální. Nenechte se vykolejit a pokud jděte si za svým snem. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak uspět v konkurzu na roli v reklamě.

Připravte si portfolio pro režiséra

Každý režisér se rád koukne na portfolio, proto by mělo vypadat tak, aby z něj režisér rychle vyčetl, co potřebuje. I pokud máte nulové herecké zkušenosti, je dobré mít připravené portfolio pro režiséra. Uveďte do něj jednoduchou a stručnou formou své dosavadní (i neherecké) znalosti a zkušenosti. Blejskněte se v nejlepším světle, ale zase to moc nepřehánějte a zachovejte jistou pokoru. Uveďte, jakých projektů, scén či produkcí jste se zúčastnili a s čím máte zkušenost. Přidejte fotky, videa, ukázky vaší práce. Vypíchněte hlavní počiny, které chcete zdůraznit.

Portfolio v rukou ženy

Přijďte včas, ideálně i dřív

Snažte se nepřijít pozdě. Přijďte včas a nechte si pro sebe důležitý čas na soustředění a přípravu, aby vše proběhlo podle plánu. Dejte si raději časovou rezervu při plánování svého příchodu, abyste měli možnost se pořádně zorientovat, načíst harmonogram či se případně pořádně rozmluvit.

Člověk kontroluje hodinky

Nebojte se zeptat

Pokud něčemu po přečtení scénáře či v instrukcích nerozumíte, nebojte se zeptat jakéhokoliv asistenta na castingu. Vytěžte z něj maximum díky svým otázkám a ujasněte si tak své dotazy či nepochopení. Je totiž mnohem lepší klást otázky před castingovou zkouškou než si potom vyslechnout, co vše se dalo při zkoušce zlepšit. Takže pokud například nevíte, jaký tón má obecně reklama mít (zda klidný, šokující, živý či zábavný), ptejte se klidně opakovaně, ať víte, na co se připravit. A opět se nestyďte, i ti nejlepší herci se ptají, a to i několikrát.

Otazníky

V klidu si udělejte osobní přípravu a nacvičte styl intepretace

Ať už dostanete kopii textu předem nebo těsně před konkurzem, určitě věnujte nějaký čas své vlastní přípravě. V klidu si nastudujte interpretaci a výraz potřebný pro reklamu. Nepočítejte pouze s jedním stylem interpretace. Pokuste se vymyslet i jiný interpretační styl, což je mnohdy obtížné, protože si většinou herec zafixuje pouze jeden styl interpretace. Většina produkcí ale zkouší flexibilitu herce tak, že ho poprosí, aby zvolil i jiný interpretační styl. Vás tedy tato netradiční prosba nerozhodí a ukážete produkci, jak jste skvěle flexibilní.

Příprava a protahování

Dialogy zkoušejte plným hlasem, klidně i s partnerem

Najděte si klidné místo, ve kterém budete mít soukromí potřebné pro nácvik. Nebojte se použít plný hlas a správnou artikulaci už při osobním trénování. Není totiž dobré použít plný hlas až při konkurzní zkoušce. Pokud můžete, zkoušejte svůj projev s partnerem, jednak vám může reagovat a odpovídat v případě, že na scéně je více lidí a také vám může dávat zpětnou vazbu na váš aktuální projev.

Rozhovor dvou žen

Nenechte se znervóznit ani vykolejit

Během dlouhého čekání většina herců začne přirozeně pociťovat jistou nervozitu, až nejistotu. Nepřezkoumávejte už své rozhodnutí například v interpretačním stylu, vykašlete se na otázky typu „co kdyby“, nepřemýšlejte nad tím, jací herci jsou kolem vás, nepochybujte o sobě. Zkrátka se nenechte ovlivnit myšlenkami, které vám akorát berou sílu, sebedůvěru a energii. Dokonce se ani nebavte s ostatními herci, neptejte se jich, jak dlouho se připravovali, jak se cítí apod. Nenechte se ovlivnit ničím negativním. Jděte si za svým přáním, to dokážete.

Nervózní muž

Nabijte se pozitivním myšlením

Je to jen o vás, soustřeďte se na svůj výkon. Nabijte se energií a odhodláním. Zopakujte si svoji motivaci, cíl, svůj interpretační styl a jen počkejte, až na vás přijde řada. Nyní je čas pro vás, ukázat co ve vás je a stát se hercem. Užijte si konkurz i všechno, co k němu patří.

 

Chci zkusit hrát v reklamě

Rozhodl(a) ses, že to chceš zkusit a nyní hledáš reklamu, ve které chceš zazářit? My ti tu možnost rádi dáme, protože herce a herečky do reklam hledáme. Napiš nám e-mail na obchod@zabavnamedia.tv, kam nám uveď své:

 • Jméno a příjmení
 • Datum narození
 • Město bydliště a místo, kde aktuálně bydlíš
 • Telefon
 • E-mail
 • Popiš nám svoji postavu: výšku, váhu, barvu očí, barvu vlasů, délku vlasů, jestli máš nějaké tetování nebo piercing na viditelných místech, konfekční velikost
 • Jakými mluvíš jazyky
 • Jestli máš už nějaké herecké zkušenosti či přímo herecké vzdělání
 • Jestli máš nějaké jiné dovednosti (například tanec, hra na hudební nástroj, sport apod.)
 • Ideálně přilož také svoji fotografii
 • Zároveň do e-mailu napiš „Souhlasím se zpracováním osobních údajů v registru Zábavná média s.r.o. za účelem uzavírání smluv o poskytování služeb ve filmovém průmyslu, a to do odvolání.

Nebo nám na tento e-mail pošli přímo svoje portfolio. Jakmile si tě zapíšeme do naší herecké a konkurzní databáze, ozveme se ti.

 

Pokud se mi podaří dostat se do reklamy, je možnost i dlouhodobé spolupráce?

U nás určitě, pokud si navzájem sedneme a obsadíme Tě do některé z reklamních rolí, je u nás možnost dlouhodobé spolupráce.

Maskér maskuje Lubomíra před natáčením

Kamera v akci při natáčení scén v pokoji

Momentka herečky v kuchyni

Maskérovo vybavení na natáčení

Zákulisí natáčení reklamy

Přípravy a kontrola veškeré techniky na natáčení

Úprava detailů vlasů a makeupu

 

 

 

 

 

 

 

 

Kateřina Mazánková
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv