obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Řadu uživatel chytrých zařízení Apple zajímá, jak vytvořit video z fotek iPhone, a to nejlépe snadno a rychle. Prozkoumali jsme všechny možné způsoby a nakonec jsme vyhodnotili následující řešení jako čtveřici nejefektivnějších variant.

Jaké to jsou?

 • Aplikace iMovie
 • Aplikace iPhone Memories (v rámci iPhone Photos)
 • Editační program Apple Clips
 • Google Photos (funguje i pro Android systém!)

Pojďme se na jednotlivé varianty postupně podívat. Najděte ten nejlepší způsob, jak udělat video z fotek ve vašem iPhone!

Vytvoření videa z fotek v aplikaci iMovie na iPhonu

Pomocí aplikace iMovie Ikonka iMovie - kamera je velmi snadné vytvářet inspirativní, profesionálně vyhlížející videa přímo na vašem iPhonu nebo iPadu.

Jak na to?

 1. V aplikaci iMovie Ikonka iMovie - kamera na iPhonu klepněte na Začít nový projekt a potom na volbu Film.
  • TIP: Jestliže volbu Začít nový projekt nevidíte, přejděte klepnutím na volbu Projekty zpět do prohlížeče projektů
 1. Zobrazí se obrazovka Okamžiky, na které jsou média zařazena do „okamžiků“ obsahujících všechny fotky a videoklipy z určitého dne či události.
 2. Stisknutímpodržením miniatur obrázků můžete zobrazit fotky ve větší velikosti nebo přehrávat videoklipy.
 3. Nás nyní nezajímají klipy, ale fotky. Takže klepněte na fotky, které chcete do filmu přidat; videoklipy nechte být.
  • TIP: Můžete klepat na jednotlivé položky nebo klepnout na Vybrat a vybrat celý okamžik. Vybrané položky se zobrazí s modrou zaškrtávací značkou Checkmark .
  • TIP 2: Chcete‑li zobrazit videoklipy, fotky a alba, klepněte nahoře na obrazovce na tlačítko Média.
 1. Dole na obrazovce klepněte na tlačítko Vytvořit film.

Po vytvoření filmového projektu můžete kombinovat videoklipy a statické snímky, přidat hudbu a zvukové efekty, přidat pozadí, nahrát komentář a také použít filtry nebo motiv pro dosažení profesionálního vzhledu.

Jinak řečeno, výše uvedený návod je naprostý základ. Pokud chcete tvořit díla na vyšší úrovni, doporučujeme jako odrazový můstek tento, tento a tento návod. Pokud ani tam nenajdete to, co potřebujete, klikněte pod nadpisem „Uživatelská příručka pro iMovie“ na link „Obsah“: zobrazí se veškeré kapitoly této obsáhlé příručky.

Nyní necháme podrobnosti podrobnostmi a budeme pokračovat na vlně základů: jak přidat fotky do vámi vytvořeného filmového projektu?

Do každého projektu iMovie můžete přidat jak fotky uložené v knihovně fotek, tak i ty, které jste přenesli do zařízení při synchronizaci s počítačem.

 1. Otevřete projekt a posuňte jeho časovou osu tak, aby se přehrávací hlava (svislá bílá čára) nacházela v časovém bodě, do kterého chcete fotku přidat.
  • Pokud se přehrávací hlava nachází na videoklipu, bude fotka přidána před začátek klipu nebo za jeho konec podle toho, co je k přehrávací hlavě blíž.
 1. Klepněte na tlačítko Přidat médium Plus - přidat médium a pak na Fotky nebo Alba.
 2. Klepněte na album a potom na fotku, kterou chcete přidat.
  • TIP: Pokud používáte Fotky na iCloudu, můžou být některá média uložená na iCloudu, ale ne ve vašem zařízení. Objeví‑li se po klepnutí na fotku tlačítko Stáhnout Stáhnout, můžete ji klepnutím na toto tlačítko stáhnout do svého zařízení.
  • TIP: Chcete-li si fotku před přidáním prohlédnout, přidržte na ní prst, dokud se nezobrazí ve vyskakovacím prohlížeči.
 1. Klepněte na fotku a pak na tlačítko Přidat do projektu Přidat do projektu.

Přidaná fotka se bude ve filmu zobrazovat po dobu tří až šesti sekund podle délky přechodu zařazeného před fotkou a za ní. Tuto dobu můžete modifikovat. Fotka bude také upravena efektem Kena Burnse, tj. zdánlivým přejížděním kamery přes fotku a postupným přibližováním nebo oddalováním. Jak postupovat při úpravách nastavení tohoto efektu?

Nakonec přichází čas na sdílení… Jako příklad uvedeme sdílení na jednu ze sociálních sítí: na Facebook. Abyste jej mohli provést, musíte splnit následující předpoklady.

 • Máte Facebookový účet
 • Jste přihlášení v aplikaci Facebook nainstalované ve vašem zařízení

Jaký je tedy postup?

 1. Proveďte některou z následujících akcí:
  • V prohlížeči projektůKlepněte na film nebo upoutávku, které chcete sdílet.
  • Během úprav projektuKlepnutím na Hotovo (v levém horním rohu) se vraťte na obrazovku podrobností projektu a pak klepněte na film nebo upoutávku, které chcete sdílet.
 2. Klepněte na tlačítko Sdílet Sdílet - ikona a potom na Facebook.
 3. Klepněte na požadované volmory), kterou pro vás Apple by a potom na Odeslat v pravém horním rohu displeje.
 • Nejde vám sdílení na FB? Aplikace iMovie na iPadu nastaveném jako Sdílený iPad sdílení projektů na Facebooku neumožňuje.

Jak vytvořit video z fotek pomocí aplikace iPhone Memories?

Další způsob, jak editovat videa nahraná vaším iPhonem, nabízí funkce zvaná Memories: součást aplikace Photos. Navzdory obvyklé tendenci společnosti Apple usnadňovat používání a objevování funkcí je třeba říci, že Memories jsou jedním z nejlépe skrytých nástrojů v iPhonu a iPadu.

Částečně je to proto, že Apple chce udělat vše za vás. Aniž by po vás potřebovala jakýkoli pokyn, aplikace Photos vezmou sbírku fotografií i videí a následně vám předloží nádherně upravenou videomontáž. Až na detail, že většinou tato díla kazí snímek jízdního řádu autobusu či video zobrazující dítě plačící, namísto usměvavého.

Naštěstí lze iPhone Memories editovat, abyste vytvořili dílo, které budete hrdě sdílet na Facebooku. Jak na to?

Jak editovat Memories v aplikaci iPhone Photos?

Memories jsou montáže kombinující vaše fotografie a videa. Pomocí této funkce můžete vytvořit video a fotomontáž z dovolené, nebo jen přidat fotografie, a vytvořit tak krásnou prezentaci, jíž lze sdílet s rodinou a přáteli. Zde je návod, jak vybrat fotografie a videa, které chcete zahrnout do finálního díla.

 1. Otevřete aplikaci Photos.
 2. Shromážděte obrázky a videa, které chcete zahrnout do alba – klepněte na „Vybrat“ (Select), klepněte na všechny obrázky a videa, které chcete zahrnout, klepněte na „Přidat do“ (Add To), klepněte na „Nové album“ (New Album), vyberte název a nakonec klepněte na „Uložit“ (Save).
 3. Přejděte do přehledu alb (Albums view) a najděte album, které jste právě vytvořili – klepněte na „Alba“ (Albums), vlevo dole v nabídce.
 4. V iOS 14 klepněte na „“ v pravém horním rohu (ve starších verzích iOS klepněte na „>“ vedle názvu alba).
 5. V systému iOS 14 se dostanete k souhrnu možností sdílení. Klepněte na „Play Memory Movie“. Ve starších verzích se dostanete přímo do „Vzpomínky“ (Memory), kterou pro vás Apple zkompiloval.

Play Memory Movie

 1. Když klepnete na ikonu „Přehrát“ (Play), váš film se začne přehrávat. Můžete však změnit zahrnuté obrázky a videa, což možná budete chtít udělat, pokud zjistíte, že nejsou obsaženy veškeré obrázky a videa, které jste vybrali, nebo pokud se vám nezamlouvá hudba v pozadí.
 2. Pro úpravu vzpomínky klepněte na „Upravit“ (Edit) v pravém horním rohu. Zobrazí se dialogové okno s výzvou k přidání vzpomínky do díla. Klepněte na „OK

Add to Memories

 1. Na další obrazovce se zobrazí možnosti pro úpravu názvu (Title), náhledového obrázku (Title Image), hudby (Music) a délky trvání (Duration), stejně jako fotografií a videí (Photos & Videos).
 2. Klepnutím na „Délka trvání“ (Duration) můžete prodloužit dobu trvání. Díky tomu budete moci do vaší vzpomínky zahrnout více videí a fotografií. Doporučujeme však, že pokud chcete vyladit věci sami, měli byste přejít přímo na „Fotky a videa“ (Photos & Videos).
 3. Klepněte na „Fotky a videa“ (Photos & Videos). Na další obrazovce se zobrazí fotografie a video aktuálně obsažené ve vzpomínce. Pravděpodobně to však nebudou všechny fotografie a videa, které jste přidali do alba.

Select items - obrazovka

 1. Chcete-li zobrazit veškeré obrázky a fotografie v albu, klepněte na „+“. Na další obrazovce uvidíte, které fotografie a videa jsou vybrány a které ne. Za předpokladu, že je chcete použít všechny, vyberte zde všechny položky a poté klepněte na „Hotovo“ (Done).
 2. Pokud máte pocit, že videa zobrazená ve vzpomínce vyžadují další úpravy, můžete tak učinit v „zobrazení Upravit“ (Edit view). Přejeďte prstem na část videa, kterou chcete upravit, a posuňte žluté značky na začátek a konec klipu.

Edit items - obrazovka

 1. V tomto zobrazení můžete procházet veškerá videa a fotografie. Pokud se rozhodnete některé odstranit, stačí klepnout na koš (bin). Dávejte pozor, abyste něco omylem nesmazali, protože pokud daný materiál budete chtít znovu přidat, ztratíte vámi provedené modifikace!
 2. Po dokončení úprav klepněte na „Hotovo“ (Done).
 3. Pokud máte pocit, že hudba není v souladu s vaší videomontáží, klepněte na „Hudba“ (Music). Budete si moci vybrat z různých soundtracků, které Apple poskytuje. Zní překvapivě dobře. Samozřejmě nechybí možnost přidat jinou muziku, z vaší vlastní kolekce. Pokud nechcete, aby byla, aby byla zahrnuta hudba, vyberte možnost „Žádná“ (None). Doporučujeme se podívat na nabízené soundtracky, takže klepněte na „Soundtracks“.
 4. Zde uvidíte dlouhý seznam zvukových stop, z nichž si můžete vybrat. Skvělé na jejich používání je, že budou hrát tak dlouho jako vaše vzpomínka, aniž by se náhle přerušily. A co víc, jsou rozděleny do žánrů, takže je snadné najít skladbu hodící se k vaší montáži. Některá díla bude třeba stáhnout. Za žádné z nich nezaplatíte ani korunu.

Music - hudba - výběr

 1. Chcete-li poslouchat muziku při jejím stahování, stačí klepnout na příslušnou zvukovou stopu. Jestliže se rozhodnete pro jinou, klepněte na ni, a pokud se vám bude líbit, klepněte na ni znovu.
 2. Pokud chcete změnit název vašeho videa nebo styl názvu (Title Style), klepněte na „Název“ (Title). Na další obrazovce můžete upravit slova, stejně jako vybrat písmo a velikost fontu ze zdejší nabídky.
 3. Budoucí montáž si můžete prohlédnout v režimu „Portrét“ (Portrait) nebo „Na šířku“ (Landscape) – telefon automaticky přepne zobrazení podle toho, jak jej držíte. Pokud jste tedy dosud video sledovali spíše na výšku než na šířku, zde se můžete podívat, jak by vypadalo na šířku. Pouze zamrzí, že si nemůžete vybrat, zda chcete některé fotky a videa zobrazovat na šířku a jiné na výšku; volíte „buď, anebo“.
 4. Až budete mít jistotu, že nechcete provádět žádné úpravy, klepněte na „Hotovo“ (Done). Klepnutím na tlačítko přehrávání zobrazíte vaše mistrovské dílo.
 5. Pokud jste připraveni sdílet vaše video, klepněte na ikonu „Sdílet“ (Share). Jedná se o tu ikonu se šipkou vycházející z krabice. „Uložit video“ (Save Video) je dobrá volba, chcete-li uložit finální dílo ve formátu, jenž lze snadno sdílet. Uvidíte, že se zobrazí dialogové okno s informací, že se exportuje film (Exporting Movie). Hotový film najdete ve Fotkách („Photos“)
 6. Vyhledejte film ve Fotkách: bude to poslední věc přidaná do „Všech fotek“ (All Photos)
 7. Chcete-li materiál sdílet na Facebooku apod., klepněte znovu na ikonu „Sdílet“ (Share) a vyberte způsob sdílení.

Apple Clips – jak vytvořit video z iPhone fotek?

Další oblíbený software od Applu na rychlou tvorbu videí z fotek nese název Clips. Tato aplikace vám umožní jak přidat videa a fotografie z vaší knihovny, tak i fotky pořizovat či videa nahrávat a následně je vkládat do projektu. Nechybí ani možnost nahrávat hlasový komentář, ani přidávat názvy synchronizované s vaším hlasem.

Při prvním otevření aplikace Clips vás úvodní video provede základy vytváření nového videa. My se nyní podíváme společně na postup tvorby videa z iPhone fotek.

Takže, jak na přidávání fotek a klipů z knihovny?

 1. Chcete‑li přejít do jiné složky nebo alba, klepněte na Alba.

Alba v mobilu

 1. Klepněte na všechny fotky a klipy, které chcete přidat, a potom klepněte na Přidat. Tip: Když nahráváte fotku či klip z knihovny, můžete přetahováním posouvat nebo sevřením či rozevřením prstů zmenšovat či zvětšovat obraz
 2. Proveďte některou z následujících akcí:
  • Přidání fotek a klipů přímo do videa: Klepněte na Přidat do projektu. Fotky a klipy se do videa přidají v původním poměru stran a orientaci.
  • Prohlédněte si fotky nebo klipy a nastavte dobu, po kterou se mají zobrazovat:Klepněte na tlačítko Prohlédnout a přidat a potom podržte tlačítko nahrávání tak dlouho, jak dlouho chcete, aby fotka nebo klip zůstaly zobrazené.

A je to! Nebylo to těžké, že? Dále se hodí znát základní možnosti editace v iPhone Clips aplikaci.

Takže, jak upravit klipy v aplikaci Apple Clips?

Video můžete vylepšit úpravou délky klipů, ze kterých tak vyberete jen ty části, které chcete použít. Klipy můžete také rozdělit a vypnout jejich zvuk.

Klepnutím vyberete klip

Vyberte klip ve videu a potom přejetím doleva nebo doprava zobrazte nástroje, kterými ho můžete upravit.

Úpravy klipu - možnosti

Úprava délky klipu se provádí následovně:

 1. Otevřete video v aplikaci Clips  Clips - ikona a klepněte na klip.
 2. Klepněte na Upravit Clips - úpravy.
 3. Přetažením značek po stranách klipu nastavte jeho začátek a konec a potom klepněte na Upravit.

Trimming - Clips aplikace

Pokud chcete rozdělit klip (aneb provést operaci split), postupujte takto:

 1. Otevřete video v aplikaci Clips Clips - ikona a klepněte na klip.
 2. Klepněte na Rozdělit Rozdělit - funkce - Clips aplikace.
 3. Přetáhněte přehrávací hlavu na místo, kde chcete klip rozdělit, a pak klepněte na Rozdělit.

V neposlední řadě je dobré vědět, jak klip ztlumit. Stačí učinit dva prosté kroky:

 1. Otevřete video v aplikaci Clips Clips - ikona a klepněte na klip.
 2. Klepněte na Ztlumit Reproduktor - aplikace Clips.
  • TIP: Pokud klip obsahuje více druhů zvuku, můžete určit, jestli chcete vypnout zvuk, který jste přidali (například namluvený komentář), nebo původní zvuk klipu.
 1. Rozmysleli jste si to, a zvuk opět chcete zapnout? Znovu klepněte na Ztlumit Reproduktor - aplikace Clips.

A nakonec jistě budete chtít vaše dílo sdílet. To uděláte následovně:

 1. V aplikaci Clips Clips - ikona otevřete video, které chcete sdílet.
 2. Vpravo dole klepněte na Sdílet - ikona.
 3. Klepněte na Volby (Options) a pak proveďte některou z následujících akcí:
  • Nastavení poměru stran: Klepněte na 16:9, 4:3 nebo Čtverec (Square).
  • Nastavení orientace videa: Klikněte na Vertikálně (Vertical) nebo Horizontálně (Horizontal).
 4. Klepněte na Hotovo (Done)
 5. Klepnutím vyberte způsob sdílení (Share).

Nenašli jste zde to, co jste hledali? Není nic snazšího než se podívat do oficiální příručky společnosti Apple. Nebojte, je v češtině! Zjistíte třeba to, jak klipy obohatit efekty, či jak nahrávat emotikony. Anebo i to, jak video sdílet jako soubor, který můžete upravovat na jiném zařízení.

Vytvoření videa z fotek iPhone i Android – Google Photos

A nyní něco pro Androjďáky (alias uživatele se smartphonem s operačním systémem Android). Jak na tvorbu filmu, resp. videa pomocí Google fotek?

V prvé řadě upozornění: Na starších zařízeních nemusí být vytváření filmů možné. Pokud to na vašem chytrém telefonu možné je, pak hurá do toho!

Vytvoření filmu v systému OS Android (Google Photos)

 1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Fotky Google Fotky Google - ikona.
 2. Přihlaste se k účtu Google.
 3. Dole klepněte na Knihovna   Nástroje.
 4. V sekci Vytvořit klepněte na Film.
 5. Vyberte fotky a videa, která ve filmu chcete mít, klepnutím na Nový film.
  • Vyberte fotky nebo videa. Vpravo nahoře klepněte na Vytvořit.
  • Až budete hotoví, klepněte na Uložit.
 6. Pokud chcete použít motiv, klepněte na požadovaný film a postupujte podle pokynů.
 7. Film si můžete pustit klepnutím na ikonu pro přehrání  , nebo počkejte na oznámení, že je film připravený.

Úprava filmu v Google Photos, aneb jak tweakovat vaše smartphone fotky do nezapomenutelného díla?

U filmu klepněte na ikonu pro úpravyÚpravy - Google Photos

 • Pokud chcete změnit hudbu, klepněte na ikonu hudbyHudba - ikona - Google Photos.
 • Pokud chcete změnit pořadí klipů, podržte klip a přetáhněte ho na jiné místo.
 • Pokud chcete odebrat klip, klepněte u požadovaného klipu na ikonu možnostíMožnosti - Google PhotosŠipka dopravaOdebrat.

Až úpravy dokončíte, klepněte na Uložit.

Nakonec je dobré vědět, co se stane, když smažete fotky nebo videa z Fotek Google (Google Photos):

 • Když smažete fotku nebo video, které je v některém z vašich filmů, tato položka ve filmu zůstane, dokud jej nezačnete upravovat.
 • Pokud začnete upravovat film, v němž je fotka nebo video, které jste smazali, tato položka bude z filmu automaticky odebrána.

Google však myslí také na jablíčkáře (operační systém iOS od společnosti Apple). A protože název článku zní „Jak udělat video z fotek iPhone rychle!“, je namístě se ptát, jaký bude postup v tomto případě.

HINT: Prakticky stejný jako u Androidu, takže možná zbytečnost číst další řádky…

Pojedeme ve stejné notě, takže se nejdříve podíváme tvorbu filmu v aplikaci Fotky Google:

 1. Na iPhonu nebo iPadu spusťte aplikaci Fotky Google Fotky Google - ikona.
 2. Přihlaste se k účtu Google.
 3. Dole klepněte na KnihovnaŠipka dopravaNástroje.
 4. V sekci Vytvořit klepněte na Film.
 5. Vyberte fotky a videa, která ve filmu chcete mít, klepnutím na Nový film. 
  • Vyberte fotky nebo videa. Vpravo nahoře klepněte na Vytvořit.
  • Až budete hotoví, klepněte na Uložit.
 6. Pokud chcete použít některé z témat, klepněte na požadovaný film a postupujte podle pokynů.
 7. Film si můžete pustit klepnutím na ikonu pro přehráníIkona pro přehrávání, nebo počkejte na oznámení, že je film připravený.

A nyní přichází opět na řadu úprava existujícího filmu v aplikaci Google Photos:

U filmu klepněte na ikonu pro úpravy Úpravy - Google Photos

 • Pokud chcete změnit hudbu, klepněte na ikonu hudby .
 • Pokud chcete změnit pořadí klipů, podržte klip a přetáhněte ho na jiné místo.
 • Pokud chcete odebrat klip, klepněte u požadovaného klipu na ikonu možnostíMožnosti - Google PhotosŠipka dopravaOdebrat.

Až úpravy dokončíte, klepněte na Uložit.

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv