obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Jako podcasteři máme (ano, i my nahráváme podcasty) dosah mnohem větší, než si myslíme, a to i s běžnými počty downloadů. Ještě lepší je, že vaše publikum můžete rozšířit vytvořením podcastového zpravodaje alias newsletteru. Pro inspiraci si představíme čtyři působivé podcastingové newslettery.

Nechte expandovat vaši fanbase vytvořením podcastového newsletteru

EarBuds Podcast Collective začal v roce 2017, protože jeho všudypřítomná a plodná tvůrkyně Arielle Nissenblatt chtěla poslouchat více podcastů. „Bylo to ihned po zvolení Trumpa v USA a hodně jsme slyšeli o uvíznutí ve ‚vlastních bublinách‘. Takže jsem si myslel, že pokud se nám podaří vstoupit do bubliny podcastů někoho jiného, ​​byl by to pěkný způsob, jak získat nové pohledy/příběhy.“

Každý týden jiný posluchač podcastu (kurátor) sdílí svých 5 doporučení epizod podcastu v rámci tématu. S každým týdnem, s každým kurátorem, Arielle buduje komunitu EarBuds a zvyšuje poslech podcastů jako celku. Kdoví, jestli je to úmyslné nebo ne, ale čtenářům tohoto zpravodaje jistě připadá, že existuje vědomá snaha poskytnout expozici i méně známým podcastům. Což je vždy dobré.

Arielle vytvořila podcastový newsletter, nicméně v dnešní době jsou EarBuds mnohem víc než to. K dispozici je doprovodný podcast s rozhovory, silná přítomnost na sociálních sítích, nebo třeba také blog a stránka na Facebooku. Stejně jako mnoho newsletterů v tomto článku se rozšířil tak, aby byl svým vlastním ekosystémem, útulnou komunitou příznivců podcastů.

Podělila se o to, jak newsletter prospěl jejímu podcastingovému profesnímu životu. „Využila jsem EarBuds, abych získala práci v podcastových studiích, jako kurátor v aplikaci, abych mluvila na konferencích a skutečně si v tomto prostoru udělala jméno.“

Takeaway: Vytvořte podcastingový newsletter, abyste se více zviditelnili, dostali se do širšího povědomí, abyste mohli vyčnívat z audio-only davu.

EarBuds Podcast Collective

Centralizujte svou práci v podcastovém newsletteru

The Podcasting, Seriously newsletter představuje srdečný obsah všech interních činností LWC Studios, digitálního mediálního studia vytvořeného Juleykou Lantigua, které se zaměřuje na programování sociální spravedlnosti prostřednictvím audio a video projektů. Mezi jeho populární podcasty patří Latina to Latina a How to Talk to [Mamí & Papí] about Anything. Také školí tvůrce, jak sdílet své příběhy mnoha způsoby. V letošním roce LWC Studios také spustilo Podcasting, Seriously Awards Fund.

Informace o fondu Podcasting, Seriously Awards: „Jsme na misi se společnostmi AIR, Pacific Content, Acast a Triton Digital, abychom zajistili, že práce nezávislých tvůrců zvuku BIPOC, Queer a Trans bude zvážena pro ocenění v USA, Velké Británii, Kanadě a Austrálii pokrytím poplatků za podání. Žádosti se přijímají celoročně.“

Podcasting seriously

Manuela Bedoya je editorkou newsletteru a podělila se o důvod, proč studio vytvořilo podcastový newsletter v únoru 2021: „Píšeme pro tyto nezávislé podcasty s malými nebo jednočlennými týmy a naším posláním je sdílet zdroje a tipy, které vám pomohou dosáhnout vyšší úrovně podcasting game. Naším cílem je také rozšířit práci různých hlasů a původů v prostoru podcastingu.“

Newsletter zdůrazňuje všechny tyto snahy krásně analyzovatelným způsobem pomocí sekcí, které pokrývají novinky z amerického podcastingového průmyslu, doporučení podcastů (podcasty jejich studia, stejně jako externí podcasty), události komunity a nejdůležitější eventy od tvůrců. Je důležité poznamenat, že pořádají bezplatné vzdělávací akce, jako je jejich týdenní Twitter Spaces (ve středu v 16:00) a také více formální placené školicí akce. Jejich plán webinářů na rok 2022 zatím není k dispozici, ale zde je příklad z listopadu 2021.

Odebírejte novou sérii

V podcastingu nepochybně „nosíte mnoho klobouků“. Většina z nás ano, jsme multi-vášniví kreativci, generalisté. Vytvoření podcastového newsletteru může dát vzniknout centrálnímu místu, kde budete sdílet věci, které jste se naučili, věci, které jste udělali, a vaše peněžní nabídky (pokud nějaké existují).

 • Takeaway: Centralizujte svou kreativní práci a posílejte ji vašim fanouškům každý týden, aby jim neunikly všechny dobré podworky, které děláte.

Sdílejte svou vášeň a humor v podcastingu

Lauren Passell je posluchačkou podcastů, která ráda sdílí vše, s čím se v podcastovém prostoru setká. Ve skutečnosti k tomu vytvořila podcastový zpravodaj. Jmenuje se to Podcast, The Newsletter a, upřímně, je nádherný. V tomto dlouhém, intimním prostoru volně a hravě sdílí svou radost z podcastingu. Emoji v názvech jejích čísel jsou malým příkladem této hravosti.

Emoji v podcastu

Ale proč vůbec vytvořila podcastový newsletter? „Slyšela jsem příliš mnoho krásných okamžiků a nechtěla jsem, aby jen tak prošly světem. Navíc se tolika skvělým nezávislým show nedostává uznání, jaké by si zasloužili.“ V samém jádru má indie podcasting. Stejně jako ostatní tvůrci newsletteru v tomto příspěvku.

Podcast, The Newsletter obsahuje tyto recenze, rozhovory s autory a falešné reklamy, které jsou zábavné. Zde je příklad doporučení podcastu:

City of Women - doporučení

Laurenino doporučení pro City of Women… Mimochodem, jejich logo má pohyblivé oko! Závist ohledně loga je dnes realitou.

TIP KE ČTENÍ: Jak poslouchat podcasty na Spotify Premium zdarma?

Co Lauren získala z vytváření podcastového newsletteru? „Pohovory s podcastery mi pomohly poznat mé hrdiny v oboru. Pomohlo mi to růst. Nyní mám dva pohovory týdně: jeden s podcasterem a jeden s producentem, marketérem, spisovatelem, inženýrem atd. Někteří z nich mě najali na marketing nebo konzultace. Jiní se stali přáteli. A já jsem je vzájemně propojila. Díky vydávání newsletteru jsem se stala členem komunity podcastů. (A já přitom nemám podcast!)”

 • Takeaway: Můžete navázat profesionální spojení sdílením své vášně, emocí a zábavou. Nemusí to být všechno vážné a „obchodní“.

Získejte více expozice s organizací podcastingu

Sarah Golding a Lindsay Harris Friel, oba tvůrci audiodramatu, odvádějí se svým podcastovým newslettetem úžasnou práci. Směs zpráv, tipů a upozornění na události ze světa podcastů je informativní a cenná.

fiction podcast weekly

Pokud jste tvůrce zvukových dramat, pak tento zpravodaj o podcastingu hodně využijete. Kromě zpráv a tipů o podcastingu nabízí pracovní příležitosti a možnosti k zapojení komunity, stejně jako novinky a oznámení o událostech v oboru.

creator resources

Lindsay řekla: „Opravdu miluji audio fikci a audio drama; takže je to práce z lásky. Postupem času si všímám zajímavých vzorců, například kdo spolupracuje, jak probíhají crowdfundingové kampaně, kdo nabírá zaměstnance a kde jsou dobré zdroje. Vždy je vzrušující vidět, jak podcast začíná oznámeními o konkurzu, finančními kampaněmi a upoutávkami, stejně tak i sledování show a umělce v průběhu času, s nedočkavostí, jak uspějí. “

Zkrátka když se vášeň a zkušeností spojí, dovedou vytvořit užitečný a informativní zpravodaj, abyste byli v obraze.

 • Takeaway: Podcastingový newsletter může v průběhu času ukázat, co se potápí, či plave.

Podcastingové newslettery přicházejí v mnoha tvarech a velikostech

Stejně jako my lidé, podcastingové newslettery jsou velmi jedinečné. Mohou vám pomoci vyniknout v davu, udržet posluchače informované o vašich aktuálních projektech, sdílet hravou stránku vašeho podlife a získat více pozornosti. Nyní vše, co musíte udělat, je začít psát! Šup šup!

A až si budete potřebovat odfrknout, co takhle si dát takovou uměleckou přestávku u našich podcastů? Zde je ochutnávka:

A kdybyste tu show chtěli s obrazem:

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv