obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

BONUS tip, jak fotit produkty! [JAK VYTVOŘIT PRODUKTOVÉ VIDEO]

Patříte mezi lidi, pro které dost není nikdy dost? Máme pro vás dobrou zprávu. V tomto pátém díle kapitoly o tipech na produktové fotky se v rámci seriálu „Jak vytvořit produktové video“ podíváme na poslední radu, která se tak trochu liší od ostatních.

Pokud jste promeškaly některé z předchozích doporučení, neváhejte se prokliknout na první, druhý, třetí či čtvrtý díl.

A nyní již k bonusovému tipu pro vytváření produktových fotek.

Absolvujte základní kurz úpravy fotografií, abyste dosáhli lepších produktových fotografií

I když by úpravy produktových fotek měly být ve většině případů decentní, stále je třeba i to málo dobře ovládat. Provedení menších změn – jako je vyladění sytosti nebo zamaskování drobných nedostatků na produktové fotografii – může udělat velký posun ke kvalitní produktové fotce.

Potíž s úpravami snímků spočívá v tom, že vám mnoho aplikací dává tóóólik možností. Snadno se v nich ztratíte a pak se jen topíte ve zmatku a stresu. Abyste každý užitečný nástroj editačního řešení správně a efektivně ovládali, může se vyplatit investovat do formálního školení. Zejména pokud používáte editační program na úrovni Photoshopu, je namístě načerpat znalosti a dovednosti od profesionálů.

Nejste-li ochotni strkat velké peníze do kurzu úprav fotografií, žádný strach: jednoduše přejděte na YouTube. Existuje spousta free tutoriálů na úpravu fotek, které vás naučí základy editačního softwaru dle vašeho výběru. Chcete-li proniknout do tajemství „krále“ mezi photo editing apps, Photoshopu, doporučujeme článek „15 Best YouTube Channels to Learn Photoshop in 2022“ od Zenith Clipping.

Absolvujte základní kurz fotografování

Ano, říkali jsme, že v tomto díle seriálu „Jak vytvořit produktové video“ se podíváme na jeden jediný tip. Jenže tato rada ohledně produktových fotek tak úzce souvisí s předchozí, že ji lze považovat za to samé doporučení.

Zkrátka… Nepřeberně možností nabízí nejen úprava fotek, ale i jejich samotná tvorba. Navíc když produkt špatně vyfotíte, v postprodukci situaci jen stěží zachráníte. Až si budete vybírat fotografický kurz, nezapomeňte, že nejvíce budete profitovat z toho, který je zaměřen přímo na vaše potřeby: raději tedy zvolte kurz produktové fotografie, než kurz krajinářské fotografie.

Opět, pokud nechcete investovat, k dispozici je řada online kurzů zdarma.

Ditch Auto - příklad fotografického kurzu. Zdroj: dailylearn.com

Ditch Auto – příklad fotografického kurzu. Zdroj: dailylearn.com

Úspěšně jste se prodrali tipy na tvorbu produktových fotografií. V dalším pokračování seriálu „Jak vytvořit produktové video“ se podíváme na možná nejlepšího pomocníka fotografa: na stativ.

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv