obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Tento článek Zábavných médií vychází z příspěvku „Is PowerDirector Good Enough For YouTube?“ od Vinnie z homestudioexpert.com.

Producenti obsahu YouTube mají na výběr širokou škálu platforem pro úpravu videa. Bezplatný software na editaci videí obvykle postrádá potřebné funkce pro tvůrce video obsahu, kteří chtějí zapůsobit na své followery. Na druhou stranu, prémiový, profesionální video editační software má tolik funkcí a možností, že se z nich začínajícím editorům videa může motat hlava.

PowerDirector je pro YouTube dost dobrý, protože nabízí střední cestu mezi profi appkami a omezenými programy pro úpravu videa. Nachází se z funkčního hlediska zhruba na úrovni Adobe Premiere Elements. V PowerDirectoru najdou pokročilí tvůrci vše, co hledají; a zároveň začátečníci se v něm neztratí. Od podpory 360° videí, a 4K záběrů po PiP, PowerDirector nabízí vše potřebné za konkurenceschopnou cenu.

Cyberlink Powerdirector logo. Zdroj: play.google.com

Cyberlink Powerdirector logo. Zdroj: play.google.com

Obsah - Najdi si rychlou odpověď!

Je aplikace pro úpravu videí PowerDirector vhodná pro YouTube?

PowerDirector je pro YouTube dobrý téměř ve všech případech. Producenti videa, kteří hledají hodnotu při výběru softwaru pro úpravu videa, často zjistí, že funkce dostupné na PowerDirector budou vyhovovat jejich potřebám.

Youtube - spousta televizí (starých)

Je PowerDirector dost dobrý pro herní kanály YouTube?

Aplikace pro úpravu videí PowerDirector je skvělá volba pro herní kanály YouTube. S obrazem v obraze (PiP) mohou hráči a další tvůrci videa, kteří chtějí používat snímání obrazovky, nahrávat sami sebe a zároveň nabízet hraní nebo sekundární záběry.

Je PowerDirector dost dobrý pro 360° filmy na YouTube?

PowerDirector je dost dobrý pro 360° filmy na YouTube. Aplikace pro úpravu videa nabízí zřejmě nejpokročilejší možnosti 360° videa ze všech dostupných programů na video editaci

360 degree video vidooly.com

360 degree video vidooly.com

Funkce aplikace PowerDirector

PowerDirector nabídne všechny typické funkce, které najdete u většiny programů pro úpravu videa. Díky působivému počtu efektů a snadno použitelnému, uživatelsky přívětivému rozhraní je PowerDirector skvělou volbou pro nováčky i profesionály.

Při použití výchozích šablon a automatického expresního režimu není křivka učení na PowerDirector vůbec dlouhá. Tyto dvě možnosti jsou jako dělané pro začátečníky. Ti pak mohou rychle importovat svá videa, dát jim jakýkoli styl, a tak nějak nechat program sám vytvořit video.

Pro uživatele, kteří chtějí tvořit pokročilá videa, je s aplikací PowerDirector k dispozici spousta výukových programů. Editoři videa, kteří se ponoří do těchto tutoriálů, nakonec dovedou efektivně upravovat videa a dosáhnout profesionálního výsledku.

Nejvíce atraktivní funkce aplikace Cyberlink PowerDirector

Nejatraktivnější funkcí PowerDirector je, že nabízí téměř nejrychlejší čas renderingu v porovnání se všemi softwary pro úpravu videa. Producenti videa díky tomu mohou svůj hotový produkt followerům naservírovat rychleji.

Cyberlink Powerdirector. Zdroj: cined.com

Cyberlink Powerdirector. Zdroj: cined.com

PowerDirector app nabízí videa se sledováním pohybu

Sledování pohybu je další oblíbená funkce v aplikaci na editaci videa PowerDirector. Díky funkci motion tracking efekt, text nebo objekt bude následovat pohybující se objekt vybraný ve videu. Tento efekt představuje vynikající způsob, jak něco zvýraznit a přitáhnout k tomu oči diváků.

Aplikace na úpravu videa PowerDirector: střih videa 4K

Úprava 4K videa je velký úkol pro jakýkoli software na editaci videa. 4K video je zlatý standard v odvětví video produkce, takže každý seriózní tvůrce videa by si měl vybrat software pro úpravu videa, který tuto funkci podporuje. PowerDirector umožňuje rychlou úpravu 4K videa za předpokladu, že hostitelský počítač má dostatečný hardware.

Speciální efekty a zvuk v aplikaci pro úpravu videí PowerDirector

Aplikace na úpravu videí PowerDirector nabízí video efekty, spoustu možností při hledání hudby na pozadí, stock photos i video filtry, které poskytují filmový dojem pro profesionální nádech. Na jiných platformách pro úpravu videa bývají tyto možnosti k dispozici samostatně.

Powerdirector vs. ostatní aplikace pro editaci videa

Powerdirector ve srovnání s aplikací na úpravu videí Adobe Premiere Elements

Adobe Premiere Elements nabízí jedno z nejsnáze použitelných rozhraní. Díky tomu je uživatelsky přívětivá pro začínající uživatele. Nicméně v user-friendly se stále nevyrovná softwaru Adobe Premiere Elements.

V pětiminutovém filmu však aplikaci Adobe Premiere Elements trval rendering 4:01, zatímco PowerDirectoru pouze 1:32.

PowerDirector ve srovnání s video editing aplikací Corel VideoStudio

Corel VideoStudio je další prémiový software pro úpravu videa. S dobou renderingu téměř ekvivalentní PowerDirectoru, v obou případech dovedou tvůrci videí pracovat efektivně.

Zatímco PowerDirector i Corel VideoStudio nabízejí sledování objektů, Corel umí sledovat tváře ve videích o něco lépe než PowerDirector.

Více informací o Corel VideoStudio Ultimate přináší PCMag.com.

PowerDirector ve srovnání s aplikací Final Cut Pro X

Final Cut Pro X vynalezl funkci color-matching, kterou další software pro úpravu videa, včetně aplikace PowerDirector, do sebe rychle integroval. Funkce přizpůsobení barev v PowerDirectoru se však stále nevyrovná kvalitě, kterou nabízí Final Cut Pro X.

Final Cut Pro X také nabízí skupiny upravených klipů (groups of edited clips), které lze přesouvat jako jeden svazek. V reakci na to Cyberlink rychle přidal tuto funkci také do svého softwaru PowerDirector.

Final Cut Pro X je i nadále prémiovým softwarem pro úpravu videí na Macu. Přesto PowerDirector nabízí téměř konkurenční funkce za rozumnou cenu.

Pokročilé funkce aplikací na úpravu videí PowerDirector

PowerDirector nabízí několik pokročilých editačních nástrojů, díky kterým lze dosáhnout prakticky profesionální kvality bez námahy.

 • MultiCam Designer – Pomocí nástroje MultiCam Designer mohou videoeditoři přidat záznam až ze čtyř kamer a vytvořit jedno simultánní video.
 • Action Camera Center – Tato pokročilá funkce usnadňuje přidávání videozáznamů z dronů a akčních kamer. Zároveň umožňuje rychlé úpravy a vylepšení.
 • Chroma Key Editing – Také známý jako zelená obrazovka nesmírně rozšiřuje možnosti úpravy videí.
 • Korekce barev jedním kliknutím – Schopnost inteligentně sladit barvy je dostupná prostřednictvím PowerDirectoru v rámci nástroje Korekce barev jedním kliknutím.
Cyberlink Powerdirector. Zdroj: pcmag.com

Cyberlink Powerdirector. Zdroj: pcmag.com

Nejnovější funkce nabízené aplikací na editaci videí PowerDirector

Aplikace na editaci videí PowerDirector se každý měsíc obohacuje o nové funkce. Díky nim bude konkurenceschopný s jiným profesionálním softwarem pro úpravu videa. Například v červnu 2021 PowerDirector integroval

 • AI Object Segmentation,
 • Glitch Transitions Pack,
 • Human Sound Effects,
 • Family Video Templates,
 • Updated Shutterstock Library
 • a další věci.

Zkrátka uživatelé se stále mohou těšit na nějaké novinky

Aplikace na úpravu videa PowerDirector nabízí předplatné nebo doživotní licenci

Aplikace na úpravu videa PowerDirector nabízí roční a měsíční plán předplatného. PowerDirector 365 začíná na 19,99 USD měsíčně na základě měsíčního předplatného. Na roční bázi stojí PowerDirector 69,99 USD, což odpovídá 5,83 USD měsíčně.

PowerDirector také nabízí doživotní licenci. Ta v případě verze PowerDirector Ultra stojí 99,99 USD, u PowerDirector 19 Ultimate 139,99 USD.

PowerDirector App funguje skvěle na starších počítačích

PowerDirector pro svůj hladký chod nevyžaduje špičkový hardware. Uživatelé si vystačí s pouhými 4 GB RAM a grafickou kartou s podporou 128 MB VGA VRAM. Wow!

Při použití PowerDirector je však ideální systém s alespoň 8 GB RAM. Uvědomte si, že při vytváření 4K videa více RAM a pokročilá grafická karta zajistí plynulé zpracování.

Cyberlink Powerdirector. Zdroj: anymp4.com

Cyberlink Powerdirector. Zdroj: anymp4.com

Funguje Cyberlink PowerDirector s kamerami GoPro?

PowerDirector dobře pracuje s kamerami GoPro. Využití Centra akční kamery (Action Camera Center) usnadňuje rychlou úpravu záběrů pořízených z kamery GoPro. Některé základní úpravy zahrnují

 • Rybí oko (fisheye lens)
 • Chvění kamery (camera shake)
 • Zmrazený snímek (freeze frame)
 • Časové posuny (time shifts)

PowerDirector je k dispozici pro Windows, Mac a Android

PowerDirector je k dispozici uživatelům Mac i Windows. Uživatelé Linuxu se bohužel budou muset poohlédnout po jiném softwaru pro úpravu videa. Naštěstí je dostupný i pro Android.

Ano, slyšíte správně: aplikace pro úpravu videa PowerDirector je k dispozici pro Android. Ve skutečnosti se jedná o výjimečně kvalitní software pro editace videa dostupný pro smartphony. Přestože mobilní verze nemá všechny funkce dostupné na počítači, jedná se o jednu z nejlepších aplikací pro úpravu videa pro mobilní telefony, které jsou k dispozici na trhu.

Závěr o Cyberlink PowerDirector (aplikaci na editaci videí)

Cyberlink PowerDirector je pro YouTube dost dobrý téměř ve všech případech, téměř ve všech ohledech. Nacházející se z hlediska profesionality zhruba na úrovni Adobe Premiere Elements, PowerDirector nabídne snadno použitelné rozhraní a rychlou dobu vykreslování. Mnoho amatérských a profesionálních tvůrců videa na YouTube si zvolilo PowerDirector jako svůj výchozí software pro úpravu videa. A není se čemu divit.

PowerDirector funguje skvěle na starších počítačích, nabízí 360° videa, 4K videa i třeba podporu PiP pro hráče a další producenty videa, kteří chtějí využít snímání obrazovky. Stručně řečeno, PowerDirector má všechny funkce potřebné k vytváření videí v profesionální kvalitě pro YouTube.

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv