obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Tento článek Zábavných médií vychází z příspěvku „Is Adobe Premiere Pro Easy To Learn?“ od Vinnie z homestudioexpert.com.

Adobe Premiere Pro je skvělý program na úpravu videa pro odborníky i začátečníky. Je to vynikající volba, pokud máte základní znalosti o filmové tvorbě. Je ale Adobe Premiere Pro snadné se naučit?

Adobe Premiere Pro je snadné se naučit, zvláště pokud investujete do online kurzů, případně do bezplatných tutoriálů. Je to docela jednoduchý kus softwaru se snadno dostupnými funkcemi, přestože se na první pohled prezentuje jako aplikace zaměřená výhradně pro profesionály. Pokud jste však naprostý nováček, měli byste začít experimentováním s videem pomocí 7denní bezplatné zkušební verze Adobe.

Tento příspěvek se bude zabývat tím, zda se Adobe Premiere Pro skutečně tak snadno učí. Dále se podíváme, kde najít nejlepší výukové materiály pro tento software pro úpravu videí. V neposlední řadě získáte tipy ohledně toho, jak můžete urychlit vaše znalosti softwaru.

Obsah - Najdi si rychlou odpověď!

K čemu se používá aplikace Adobe Premiere Pro?

Adobe Premiere Pro se používá pro úpravy videa; a to tak, aby bylo snadné rychle vytvářet skvělá videa. Můžete jej použít zdaleka nejen ke spojování videí, střihu a přidávání přechodů.

Logo editačního programu Adobe Premiere Pro

Logo editačního programu Adobe Premiere Pro

Premiere Pro lze použít zkrátka a dobře ke všem věcem, jež potřebujete k vytvoření videa, které má působit kvalitně. Můžete jej použít k importu:

 • Videa
 • Zvuku
 • Grafiky

Premiere Pro se také používá k vytváření nových verzí videí, které lze exportovat do různých formátů.

Nástroje pro color grading - aplikace Premiere Pro; Zdroj: makeuseof.com

Nástroje pro color grading – aplikace Premiere Pro; Zdroj: makeuseof.com

Jak snadné je naučit se aplikaci na editaci videí Adobe Premiere Pro?

Adobe Premiere Pro je jednoduchý software pro úpravu videí. Ano, slyšíte dobře. Není to pouze řešení pro profesionály. Ve skutečnosti spousta lidí volí Adobe Premiere Pro již na začátku své kariéry v oblasti úpravy videa. Samozřejmě mezi lidmi jsou rozdíly: pro někoho bude lepší začít s editací v nějakém programu určeném vyloženě pro začátečníky, třeba Apple iMovie, a migrovat až později.

Premiere software obsahuje vše, co tvůrce obsahu potřebuje k vytvoření profesionálního videa, jako například:

 • Editor klipů (Clip editor)
 • Nástroje pro korekci barev (Color correction tools)
 • Audio programy (Audio programs)
 • Grafický software (Graphics software)

Zatímco ze začátku si vystačíte zřejmě se základy, v souvislosti s praxí přirozeně takříkajíc porostete. A pokud chcete učení urychlit, není nic lepšího než vsadit na tutoriály od zkušenějších, případně od samotného Adobe.

Možná vám pomůže také pročíst si tutorial články o Premiere Pro.

Uživatelské rozhraní aplikace Premiere Pro

Uživatelské rozhraní aplikace Premiere Pro

Jak dlouho trvá naučit se Adobe Premiere Pro?

Může vám trvat až 5 měsíců, než se stanete kompetentními s Premiere Pro, a dalších minimálně 5 měsíců k dosažení odborné způsobilosti. Každý má samozřejmě jinou rychlost učení. Nicméně obvykle platí: čím více investujete do softwaru času, tím rychleji se ho naučíte.

Vaše tempo učení může ovlivnit mnoho proměnných, včetně:

 • Zda je to poprvé, co se věnujete úpravám videa
 • Vaše předchozí znalosti aplikací na úpravu videa
 • Kolik hodin denně věnujete učení.

Doporučuje se, abyste se učením věnovali minimálně 20 hodin týdně, a rychle tak dosáhli odbornosti.

Pokud chcete studovat Premiere Pro, musíte nejprve pochopit, co vyžaduje z hlediska hardwaru a systému.

Pro Mac budete potřebovat alespoň 8 GB volného místa na pevném disku, 8 GB RAM a macOS v10.13 nebo novější. Počítače se systémem Windows mají stejné minimální požadavky na úložiště a paměť jako počítače Mac, ale potřebují Microsoft Windows 10 nebo novější.

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro

Je program pro úpravu videa Adobe Premiere Pro dobré pro začátečníky?

Software pro editaci videa Adobe Premiere Pro je dobré řešení i pro začátečníky, respektive většinu z nich. Základní dovednosti lze snadno získat pomocí výukových programů na webových stránkách Adobe. Je výkonnější než jiné aplikace pro úpravu videa, a přítom má mírnou křivku učení. Jsou k dispozici podrobné lekce pro nováčky, kteří se chtějí naučit základní úpravy videa.

Jednoduchost použití Premiere Pro zvyšuje skutečnost, že se snadno integruje s dalšími programy Adobe. Takže úpravy videí jsou ještě snazší, pokud znáte After Effects. nebo Photoshop.

Ve srovnání s jinými programy na úpravu videa, jako je iMovie nebo Movie Maker, je Premiere Pro výrazně odlišný. Je mnohem flexibilnější a výkonnější, přičemž v klidu zvládne upravovat televizní pořady i celovečerní filmy.

Adobe Premiere Pro

Lze se naučit aplikací na úpravu videí Adobe Premiere Pro zdarma?

Adobe Premiere Pro se můžete naučit zdarma online prostřednictvím YouTube a dalších internetových stránek. Premiere Pro je placená aplikace. Je ale k dispozici ke stažení zdarma, přičemž má sedmidenní zkušební období, během kterého se můžete rozhodnout, zda se vám líbí, respektive zda do něj budete investovat.

Jedná se o program na úpravu videa založený na předplatném. Plný přístup k sofistikovanému softwaru je proto dostupný pouze prostřednictvím členství Adobe.

Jakýkoli jiný způsob stahování softwaru Adobe je nezákonný a špatný nápad. Nejde jen o pirátství, ale také riskujete infekci malwarem.

Premiere Pro je cenově nejdostupnější jako samostatná aplikace. Připravte se na měsíční platbu ve výši přibližně 20 $ měsíčně po dobu jednoho roku, což zahrnuje přístup ke všem novým funkcím a upgradům. Kromě toho je součástí členství 100 GB cloudového úložiště, Premiere Rush, Adobe Portfolio, Adobe Fonts a Adobe SparkG

Případně můžete zaplatit na celý rok předem v celkové výši 240 $.

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro

Jaký je nejlepší způsob, jak se naučit Adobe Premiere Pro?

Nejlepší způsob, jak se naučit Adobe Premiere Pro, je pomocí následujících strategií:

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv