obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Článek je volným překladem příspěvku „Movavi vs Camtasia [2022]: Which is Best?“ thedigitalmerchant.com z od Ewen Finser. Je však rozšířen a aktualizován.

Dnes budeme porovnávat (nejen) editační programy Movavi vs Camtasia. Oba tyto softwary pro záznam obrazovky a úpravu videa mají své výhody a nevýhody.

Protože je zde trochu zmatek v terminologii, nejdříve si ujasníme, o jakých programech se konkrétně bavíme…

Movavi - logo; Zdroj: softonic.com

Movavi – logo; Zdroj: softonic.com

Software pro úpravu videa:

Camtasia - featured image

Camtasia. Zdroj: primeconcepts.com

Software pro nahrávání obrazovky – Camtasia vs Movavi Screen Recorder

Nezáleží na tom, zda jste designér, podcaster, manažer nebo online lektor. Zachycení audiovizuálního obsahu z obrazovky plochy je v mnoha případech nezbytností.

To je místo, kde software pro snímání obrazovky, jako je Camtasia Screen Recorder a Movavi Screen Recorder, přijde vhod.

Během několika sekund můžete zaznamenat vše, co je přítomno na obrazovce. Nechybí možnost úpravy záběrů a jejich publikace do online prostoru.

Movavi - uživatelské rozhraní

Movavi – uživatelské rozhraní

Který software pro záznam obrazu a úpravu videa vyhrál? Rychlá odpověď!

Celkově má Movavi mírný náskok jako cenově dostupnější a sociálně přívětivější řešení. Camtasia je ale stále skvělá volba pro klasičtější editaci videa.

Hlavní rozdíly – Movavi vs Camtasia Screen Recorder

K hlavním rozdílům mezi Movavi a Camtasia patří:

 • Movavi vám umožňuje přímo sdílet vaši práci na digitálních platformách, jako je Facebook a YouTube, zatímco Camtasia není přímo integrována s platformami tohoto typu
 • Camtasia se zaměřuje na funkce, jako jsou video efekty, animace a přechody. Zato Movavi se zaměřuje na 3D editaci videa, filtry, efekty a fades
 • Camtasia je mnohem dražší (za 199 dolarů), zatímco Movavi stojí pouze 99,50 dolarů

Movavi a Camtasia pravděpodobně patří mezi nejlepší programy pro snímání obrazovky. Nezahanbí ani jejich schopnosti pro editací videí.

To vyvolává otázku; který z těchto recording softwarů je lepší? Věříme, že abyste si dovedli odpovědět, bude vhodné, když získáte základní informace o každém z těchto řešení.

Pojďme se do toho ponořit!

Movavi - aplikace pro úpravu videa. Zdroj: wondershare.com

Movavi – aplikace pro úpravu videa. Zdroj: wondershare.com

Systémové požadavky – Movavi vs Camtasia Screen Recorder

Začněme porovnáním systémových požadavků nezbytných pro provoz aplikací Camtasia i Movavi.

Pokud instalujete Movavi na notebook nebo stolní počítač, budete potřebovat Windows XP/7/8/10/11. To je výběr, co? Budete také potřebovat alespoň 1,5GHz (ideálně 2,8 GHz) AMD nebo Intel procesor.

Tip: pokud si chcete plně vychutnat funkce Movavi bez rizika jakýchkoli lagů, je namístě zjistit, jak vybrat dobrý procesor s vyšším počtem jader.

Proč?

Movavi dovede nakopnout výkon recordingu videa využitím každého jádra.

Kromě všech výše uvedených požadavků budete také potřebovat minimálně 32bitové barvy a displej s rozlišením 1024×768; ideálně však alespoň 1280×1024, stejně jako 300 MB (skutečné minimum) volného místa na disku. RAMky budete potřebovat aspoň 2 GB. Postačí 1GHz AMD/Intel procesor i 32bitový systém.

Camtasia System Requirements techsmith.com

Systémové požadavky – Camtasia Studio; zdroj: techsmith.com

A co Camtasia? Tato aplikace ještě relativně nedávno neměla vysoké systémové požadavky. Díky tomu bylo snadnější uvést ji provozu. Například jste potřebovali pouze 30 MB volného místa na pevném disku, dále 500MHz procesor a 64 MB RAM. Camtasia navíc byla kompatibilní s každou verzí systému Windows od Windows 98.

Jenže přišli velké aktualizace a vývojáři se přestali tolik zaměřovat na podporu low-end hardware.

Takže, jak tomu je dnes, pokud jde o systémové požadavky?
Budete potřebovat minimálně…

 • 8 GB RAM
 • NVIDIA GeForce 10 Series
 • 4 GB místa na disku
 • Rozlišení 1366×768
 • Intel Core i54 jádry a 2.4 Ghz / gen 1 M1 SoC
 • macOS 10.15 / Microsoft Windows 10 (64-bit) 1909 version

To je rozdíl, co?

Nicméně i tak, pokud přihlédneme k výkonu dnešních počítačů, je téměř bez diskuze, že budete moci používat tento program. Určitě nepotřebujete nejnovější notebook pro úpravu videa k používání Camtasia!

Proč „téměř“? Pokud máte hodně starý notebook, případně naprosto budget laptop, můžete mít problém. Uživatelé uvádějí, že s procesorem i3 a 4 GB paměti RAM trvalo Camtasii věky, než otevřela a vykreslila videa. Dokonce i náhledy médií zaostávaly! Zatímco Movavi v případě toho stejného projektu prý fungoval dobře. Takže pro nejlevnější počítače a stará PC bude lepším řešením zřejmě Movavi.

movavi system requirements img.movavi.com

Systémové požadavky Movavi. Zdroj: img.movavi.com

Takeaway: Pokud se nemůžete pochlubit výkonným strojem, Movavi je lepší volbou než Camtasia.

Camtasia - uživatelské rozhraní; zdroj: techsmith.com

Movavi – uživatelské rozhraní; zdroj: techsmith.com

Použití softwarů: Movavi vs Camtasia

Movavi vs Camtasia: Jak používat Movavi?

Uživatelské rozhraní Movavi je jednoduché. Na hlavním řídicím panelu uvidíte možnosti pro:

 • Zachycení (Capturing)
 • Zvuk (Audio)
 • Efekty (Effects)
 • Nástroje (Tools)
 • Vysílání obrazovky (Screencast)
 • Pomoc (Help)
Camtasia Video Editor. Zdroj: fiverr.com

Camtasia Video Editor. Zdroj: fiverr.com

Pomocí tlačítka pro výběr (select button) můžete zvýraznit oblast obrazovky, kterou chcete zachytit. Až budete připraveni, použijte tlačítko „Rec“ a začněte nahrávat vizuální obsah.

Celkově lze rozhraní považovat za intuitivní v případě Movavi i Camtasia. Tím máme na mysli, že funkce i ikony jsou umístěny tam, kde byste je očekávali. Jsou snadno dosažitelné, nemusíte si hrát na Sherlocka Holmese.

Pokud jde o komplexitu Movavi o něco jednodušší než Camtasia.

Proč?

Ikony Movavi na jeho dashboardu jsou snadno identifikovatelné a velké, takže nebudou unikat vašim očím.

Na druhé straně u Camtasia se vyplatí využít možnost výukového programu. Budete překvapeni, jak vám pomůže zorientovat se v tomto softwaru Symboly v uživatelském rozhraní Camtasia jsou mnohem menší. Ale je to zejména proto, že Camtasia má co nabídnout, pokud jde o funkčnost, takže doslova nemohou zvětšit velikost ikon. Není pro to už místo! Takže v tomto ohledu je boj Camtasia vs. Movavi nerozhodný; záleží na vaší preferenci.

Kromě vyšší bohatosti na funkce v táboru Camtasia jsou rozhraní obou softwarů v do značné míry stejná.

Movavi - aplikace pro úpravu videa. Zdroj: softonic.com

Movavi – aplikace pro úpravu videa. Zdroj: softonic.com

Movavi vs Camtasia: Jak se používá Camtasia?

Stejně jako u Movavi, rozhraní Camtasia je skvěle navrženo. Ale jak jsme právě řekli, je o něco komplikovanější. To platí zejména v případě, že nemáte žádné zkušenosti s používáním softwaru pro snímání obrazovky. Ale pokud si uděláte čas, abyste se s ním vypořádali, pochopíte ho poměrně rychle. Jen buďte připraveni na to, že to zřejmě potrvá o něco déle než u Movavi.

Z centrálního Camtasia dashboardu uvidíte možnosti pro:

 • Camtasia Recorder
 • Camtasia Producer
 • Camtasia Player
 • Různé možnosti úprav

Vše, co potřebujete, má výhodnou polohu: na jednom místě.

Camtasia Video Editor. Zdroj: techsmith.com

Camtasia Video Editor. Zdroj: techsmith.com

Funkce snímání obrazovky: Movavi vs. Camtasia

V kostce: Camtasia i Movavi jsou robustní nástroje pro snímání obrazovky. Tečka.

Za zmínku stojí také to, že oba programy umožňují uživatelům nastavit parametry snímání obrazovky. Tímto způsobem budete vždy splňovat přesné potřeby snímání obrazovky. Lze například nastavit rozlišení i velikost oblasti, kterou chcete zaznamenat.

Celkově vzato, je to nerozhodně. Opět.

Camtasia - hlavní okno

Camtasia – hlavní okno; zdroj: techsmith.com 

Movavi vs Camtasia: Statické snímky

S Movavi je snadné zachytit nehybný snímek. V „oblasti snímání“ (capture area) stačí vybrat jedno z následujících tří nastavení:

 • Celá obrazovka (Full Screen)
 • Širokoúhlý (Widescreen)
 • Přizpůsobené možnosti (Customized options)

Abychom jmenovali alespoň některé… Přetáhněte myší obdélník přes část obrazovky, kterou chcete zachytit. Až budete připraveni, můžete statický snímek vytvořit pouhým kliknutím na tlačítko pro zachycení.

Pořizování statických snímků je u Camtasia softwaru docela podobný proces. Takže znovu, v pořizování statických snímků jsou oba stejně dobří.

Movavi vs Camtasia: Záznam videa

Dobře, promluvme si o snímání videa (funkce, která je pro vás pravděpodobně nejdůležitější!). S Movavi existují tři možnosti pro zachycení videa na obrazovce:

 • Zachyťte Screencast (Capture Screencast)
 • Zachyťte hru (Capture Game)
 • Zachyťte online video (Capture Online Video)

Na řídicím panelu Movavi přejděte do rozevírací nabídky „Screencast“, kde naleznete tyto možnosti. Až budete připraveni, klikněte na tlačítko „Vybrat“ (Select) v oblasti Zachycení a zvýrazněte část obrazovky, kterou chcete zaznamenat.

Dobré vědět: „Herní režim“ (Game Mode) je vždy na celé obrazovce. Neexistuje tedy žádné tlačítko „Vybrat“, které byste mohli použít. Chcete-li nahrávat zvuk, klikněte na zaškrtávací políčko zvuku a vyberte zdroj záznamu. Až budete s nastavením spokojeni, stiskněte tlačítko „Rec“.

Movavi screen recorder studio webpage. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Movavi screen recorder studio webpage. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Obrazovku svého notebooku a stolního počítače můžete nahrávat ve vysoké kvalitě, 1080p Full-HD při 60 snímcích za sekundu. Jak jsme již zmínili, videorekordér vám umožňuje zachytit buď část obrazovky, nebo celou. To vše, zatímco zvuk prochází vaším zařízením, webovou kamerou a / nebo mikrofonem současně.

Movavi Screen Recorder je dodáván s plánovačem. Můžete tedy nastavit čas, kdy se má nahrávání spustit a zastavit. Nemusíte být ani ve stejné místnosti jako vaše zařízení!

Chceme, aby bylo jasné, že Movavi Video Suite se skládá ze tří různých nástrojů:

 • Software na úpravu videa (video editor)
 • Video konvertor (video converter)
 • Záznamník obrazovky (screen recorder)

O tom všem budeme hovořit v této recenzi. Ale prozatím se zaměřujeme pouze na nástroj „screen recorder“.

Movavi Studio pro nahrávání obrazovky

Movavi - aplikace pro úpravu videa. Zdroj: steampowered.com

Movavi – aplikace pro úpravu videa. Zdroj: steampowered.com

A co pořizování videa s Camtasií?

Pokud jde o aplikaci Camtasia, celkově je to velmi podobný proces. Ale na rozdíl od Movavi, který vytváří soubory MREC, Camtasia vždy produkuje formát AVI. To dává uživatelům možnost nahrát svou práci přímo na platformy pro sdílení videa a další sociální média.

Chcete-li spustit nahrávání obrazovky v Camtasii, vyberte nabídku „nástroje“ (tools) na dashboardu a zvolte „Camtasia Recorder“. Můžete upravit „Nastavit zachycení/vstup“ (Set Capture/Input) tak, aby vyhovoval tomu, co je potřeba. V tomto okamžiku můžete vybrat oblast obrazovky počítače, kterou chcete zaznamenat. Nebo se můžete rozhodnout zachytit celou obrazovku – je to zcela na vás. Chcete-li nastavit parametry záznamu, stačí pomocí nástroje pro výběr (selection tool) zvýraznit část obrazovky, kterou plánujete nahrávat.

Jistě vás potěší, že můžete zaznamenat vícero oken najednou. To vám umožní zachytit prakticky jakýkoli druh aktivity na ploše. Záznam můžete také uzamknout pro konkrétní aplikaci. V takovém případě platí, že pokud se vaše aplikace přesune, záznam ji bude odpovídajícím způsobem následovat. Netřeba dodávat, že jde o nebývalého pomocníka při vytváření komplexních tutoriálů.

Můžete také využít nabídku Camtasia ScreenPad, což vám umožní přidávat vizuální efekty během nahrávání. Není to úžasné?

Aplikace Camtasia usnadňuje nahrávání obrazovky (nebo záběrů z webové kamery) a současně zachycuje zvuk vašeho systému, zvuk mikrofonu nebo zvuk webové kamery.

Protože každý vstup má vyhrazen vlastní stopu, případné úpravy zvuku půjdou jedna báseň.

Camtasia Screen Recorder and Video Editor. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Camtasia Screen Recorder and Video Editor. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Zajímavé je, že Camtasia Screen Recorder podporuje dva formáty:

 • TREC, vlastní formát společnosti TechSmith (vývojář programu Camtasia)
 • AVI

Pokud se rozhodnete nahrávat v režimu AVI, nepůjde vám zachytit obraz webové kamery a zvuk vašeho systému současně. Ale můžete alespoň nahrávat dění na obrazovce a zvuk z mikrofonu zároveň.

Jestliže ale chcete nahrávat pomocí všech dostupných vstupů, budete se muset rozhodnout pro formát TREC. Poté, co dokončíte nahrávání, můžete převést práci na požadovaný typ souboru pomocí softwaru Camtasia Video Editor, o němž si povíme za chvíli.

Camtasia Studio - tutorialy. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Camtasia Studio – tutorialy. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Zachycení zvuku? Movavi vs Camtasia

Jak jsme již zmínili, Camtasia i Movavi vám poskytnou funkce nahrávání zvuku.

Pokud jde o Camtasii, uživatelé mají možnost použít buď vestavěný mikrofon, nebo vlastní externí mikrofon; což se doporučuje, protože by to (mělo) zvýšit kvalitu zvuku.

Chcete-li vytvořit zvukový soubor, budete muset otevřít Camtasia Audio Editor. Poté bude třeba vybrat možnost, která říká „Vytvořit nový zvukový soubor„, (Create a New Audio File) a až budete připraveni, stiskněte záznam. Je téměř samozřejmé, že Camtasia bude pokračovat v nahrávání, dokud nestisknete tlačítko Stop.

V Movavi je také velmi jednoduché nahrávat zvukový obsah. Stačí kliknout na „Zachytit zvuk“ (Capture Audio) a poté vybrat zařízení, které chcete použít k pořízení záznamu. Pak znovu, když jste připraveni, stačí stisknout „Nahrát“ (Record). Po dokončení nahrávání by se zvukový soubor měl automaticky otevřít v editoru videa Movavi.

S oběma řešeními můžete snadno povolit a zakázat webovou kameru, systémový zvuk a zvuk mikrofonu. Tento proces je velmi jednoduchý, takže se o to nebojte.

Camtasia recorder. Zdroj: techsmith.com

Camtasia recorder. Zdroj: techsmith.com

Movavi vs Camtasia: Editační funkce (audio a video)

Dobře, když jste vytvořili záznam, přišel čas na úpravy. Co tedy oba tyto nástroje nabízejí?

Jak jsme nastínili Movavi i Camtasia jsou nejen aplikace pro záznam obrazovky, ale také programy na úpravu videa. K provedení úprav tedy nemusíte kupovat samostatný software. Oh yeah!

Movavi sice nabízí robustní funkce pro úpravu zvuku a videa, nicméně video editor Camtasia je trochu sofistikovanější.

Pojďme se nejprve podívat na Camtasii.

Camtasia video editing software AKA Camtasia Editor

Camtasia Editor vám poskytuje všechny nástroje, které potřebujete nejen k oříznutí videoklipů a provedení barevných korekcí. Jakékoli úpravy, které provedete v Camtasii, jsou dokončeny prostřednictvím funkce „producent“ (producer). To je místo, kde najdete širokou škálu možností úprav videa a zvuku.

Existuje několik efektů, přechodů, názvů, popisků a poznámek, z nichž si můžete vybrat. Přidání těchto funkcí do videa je hračka, přičemž je známo, že zvyšují zapojení diváků: win-win!

Nemluvě o tom, že můžete také přiblížit (zoom in) a oddálit (zoom out), stejně jako posunout (pan) a animovat vaše videa. K dispozici je též knihovna plná royalty-free hudby a šablon, které mohou pomoci zvýšit level vašeho videa. Stačí přetáhnout média, která chcete použít na časové ose, a můžete začít.

Když už mluvíme o časové ose (timeline), program na úpravu videa Camtasia se může pochlubit nástrojem pro výběr. Pomocí této možnosti lze vybrat část záznamu a poté jej vyjmout a/nebo zkopírovat.

Při úpravách můžete snadno přidat hlasový komentář, který bude doprovázet vaše video. Navíc můžete také zahrnout obsah z webové kamery. Podobně praktické možnosti nabízí zvukový editor Camtasia. Můžete upravit hlasitost zvuku, stejně jako odstranit audio. Můžete se též rozhodnout ztišit zvuk, případně na něj aplikovat fade in/out. Praktické, že?

Zpět na vizuální funkce aplikace Camtasia. Toto řešení má v nabídce spoustu méně i více pokročilých nástrojů. Například:

 1. Změna velikosti videa (scale)
 2. Změna krytí videa (opacity, transparency)
 3. Otočení záběru
 4. Přidání vizuálních efektů
 5. Přidání animaci do videa nebo obrázku
 6. Vložení titulků k videu
Camtasia - prezentace možností. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Camtasia – prezentace možností. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Ale nejzajímavější funkcí, kterou editor videa Camtasia Studio nabízí, je kvízový nástroj (quiz tool). Ano, čtete správně. Kvíz můžete spustit přímo uprostřed videa. Jak úžasné! To posouvá zapojení diváků na novou úroveň.

Pokud tedy chcete divákům položit otázku, nebo otestovat, jak účastníci vašeho online školení porozuměli dané problematice, je to nástroj, který se vyplatí použít. Publikum vám pak může odpovědět prostřednictvím e-mailu.

Tip: Chcete-li využít funkci kvízu, bude třeba použít výstup s možností inteligentního přehrávače.

Tento nástroj vám umožní klást snad všechny druhy otázek:

 • Výběr z variant (otázka s více odpověďmi, alias Multiple-choice)
 • „Vyplňte prázdná místa“
 • Krátké odpovědi
 • Dlouhé odpovědi
 • Pravda, nebo nepravda

Když nastane čas, aby se kvíz objevil, video se pozastaví. V tom okamžiku mohou uživatelé odeslat své odpovědi.

Editor efektů Camtasia

Movavi Video Editor – jak si vede v editaci videí?

Na podobné notě, program na úpravu videa Movavi umožňuje ořezávat (cut) a slučovat (merge) videa, přidávat filtry, přechody, titles a efekty, jako je

 • Zpomalený pohyb (slow motion
 • Obrátit (reverse)
 • Chroma klíč (chroma key)

Je také snadné stabilizovat video, oříznout (trim), otočit a přidat titulky (captions). V neposlední řadě lze upravit hlasitost médií a zmenšit rozměry, aby byla vhodná pro mobilní zařízení. Zkrátka toho můžete dělat hodně.

 • TIP: Mini lekce video postprodukce – trimming, cutting (+ splitting a splicing), cropping – znáte rozdíl?

Budete jistě potěšeni, že je k dispozici sbírka intro a outro snímků, ze kterých si můžete libovolně vybrat a přidat je do videí.

Na editing timeline na vás čeká spousta stop, které vám umožní přidat zvuk, video, text atd. Kdyby vám počet tracků nestačil, můžete přidat další. A pokud by toho pro vás bylo stále málo, nezapomeňte, že stopy lze propojit. To je zvláště užitečné pro synchronizaci zvukových klipů a videa.

Movavi reklama. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Movavi reklama. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Movavi vs Camtasia: Funkce exportu v Movavi

Jak jsme již zmínili, s Movavi musíte vynaložit úsilí na export vaší práce a její převod na požadovaný typ souboru.

Video lze uložit v kterémkoli z těchto formátů (je jich spousta víc, ale tady je malá ukázka):

 • .MP4
 • .MOV
 • .AVI
 • MKV
 • .MOV
 • .GIF
 • .PNG
 • .JPG
 • .BMP
 • .MP3

Movavi video konvertor se může pochlubit třífázovým procesem převodu:

 1. Přidejte média, která chcete převést
 2. Vyberte požadovaný formát souboru. Na výběr je více než 180 formátů.
 3. Klikněte na tlačítko „Převést“ (Convert). Ano, je to tak jednoduché!

Camtasia i Movavi podporují nepřeberné množství video a audio formátů. To vám dává jistotu, že vždy budete takový budete vždy moci použít nejlepší možný typ souboru, který bude vyhovovat vašim potřebám.

Movavi vs Camtasia: Rychlost a kvalita renderingu

Abychom vám pomohli udělat si lepší obrázek ohledně Movavi vs Camtasia, je nutné vzít v potaz také rychlost a kvalitu renderingu. Na jednom internetovému fóru uživatel oznámil,že se rozhodl provést test encodingu: vzal MP4 soubor o velikosti 14,2 MB (rozlišení 1280 x 720) a převedl jej na WMV, aniž by změnil jakkoli parametry.

Jaká zjištění to přineslo?

 • Camtasii trvalo jednu minutu a 58 sekund, než soubor uložila.
 • Movavi trvala ta samá operace jednu minutu a 54 sekund.

Jak vidíte, v rychlosti není nikterak výrazný rozdíl! Stejný uživatel však uvádí, že konverze v aplikaci Movavi způsobila velmi mírné snížení kvality. Na druhé straně hotový produkt Camtasie byl vynikající. Celkově jsou však rozdíly v rychlosti i kvalitě téměř zanedbatelné.

Movavi webpage thedigitalmerchant.com

Movavi webpage. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Movavi vs Camtasia: Kdo používá tyto programy?

Jaké typy kreativců používají tyto programy na úpravu videa? Podle webových stránek společnosti Camtasia (respektive TechSmith) používá toto řešení k vytváření videí více než 24 milionů tvůrců. To je působivé!

Celkově jejich zákazníci používají Camtasia nástroje k tvorbě následujících druhů obsahu:

 • Výuková videa a návody, aneb tutoriály a how-to videa
 • Ukázková videa (demo videos)
 • Záznamy schůzek a akcí
 • Videa na YouTube
 • Školicí videa pro zaměstnance
 • Video lekce
 • Záznamy webinářů a prezentací

Ale nejpůsobivější je, že Camtasia je používána některými z nejznámějších společností a univerzit na světě, včetně

 • American Cancer Society
 • eBay
 • Boise State University

No, řekněte: doslova nekřičí z toho důvěryhodnost?

Camtasia – funkce softwaru pro nahrávání obrazovky

Obdobné informace se bohužel nepodařilo dohledat v případě Movavi.

Movavi vs Camtasia: ceník programů na úpravu videa a nahrávání obrazovky

Camtasia: cena aplikace

Nyní jsme provedli důkladné srovnání vlastností a funkcí Movavi a Camatasia, podívejme se na jejich ceny:

Camtasia: cena aplikace

Pro „individuální“ balíček Camtasia budete muset zaplatit jednorázový poplatek ve výši 249 USD. Tento program pro úpravu videa můžete nainstalovat do počítače se systémem Windows nebo Mac. Lze jej stáhnout do dvou počítačů.

Stejná možnost je k dispozici pro majitele podniků, kterým stačí jedna licence. Existuje však spousta množstevních slev v nabídce, pokud potřebujete nainstalovat Camtasia na více než dva stroje.

Camtasia – Obchodní Ceny

Pokud jste student, máte štěstí. Camtasii si můžete zakoupit za nižší jednorázový poplatek 169 dolarů. Opět je kompatibilní se zařízeními Mac i Windows a aplikaci můžete nainstalovat maximálně na dva počítače.

Stejná cenová relace je k dispozici i vládním úřadům. A opět, stejně jako obchodní balíček, pokud potřebujete nainstalovat Camtasii na více než dvě mašinky, je k dispozici spousta množstevních slev.

Camtasia – ceník pro studenty

Ale stojí za zmínku, že musíte zaplatit za budoucí upgrady. Nezapomeňte to tedy zohlednit ve svém rozpočtu.

A konečně, nezapomeňte, že Camtasia Recorder není dostupný jako samostatná aplikace, nýbrž jako součást Camtasia Studio.

Camtasia Studio - cena; Zdroj: techsmith.com

Camtasia Studio – cena; Zdroj: techsmith.com

Movavi: cena aplikace

Movavi nabízí dva balíčky Movavi Screen Capture Studio, které by vás mohly zajímat.

První je možnost „Software pro nahrávání obrazovky“ (Screen Recording Software). Jedná se o jednorázový nákup ve výši 39,95 USD. Tento recording software můžete nainstalovat pouze na jeden počítač, ale máte nárok na následující výhody:

 • Můžete nahrávat obrazovku notebooku i počítače a vše na ní: aplikace, živé přenosy, webináře atd.
 • Zvuk můžete zachytit jak z reproduktorů, tak z mikrofonu
 • Můžete zachytit výstup webové kamery
 • Žádné vodoznaky
 • Neomezená doba nahrávání

Nebo je zde možnost „Screen Recorder Studio“ (podobně jako Camtasia Studio). Tím se vrátí jednorázová platba ve výši 59,95 USD. Získáte vše v předchozím balíčku (Movavi Screen Capture Studio), a navíc budete moci:

 • Vytvářejte kompletní klipy, dokonce i filmy
 • Přidání animovaných titulků
 • Vložení speciálních efektů
 • Sdílení videí na YouTube
 • Optimalizace klipů pro prohlížeče smartphonů
 • Optimalizace klipů pro televizi
Movavi - ceník; zdroj: movavi.com

Movavi – ceník; zdroj: movavi.com

Movavi vs Camtasia: který program pro úpravu videa a nahrávání obrazovky zvolit?

Stejně jako každý druh softwaru, Movavi a Camtasia Studio mají své výhody i nevýhody.

Ale ve zkratce, Movavi je mnohem levnější. Navíc můžete sdílet videa online přímo z editoru Movavi do vaší sítě sociálních médií.

Zato Camtasia vyjde dráž. Navíc uživatelé hlásí, že funkce synchronizace zvuku by mohly být lepší. Také vám dá větší práci nahrát výsledek na sociální média.

Sečteno a podtrženo: Celkově Movavi přináší mírnou výhodu jako cenově dostupnější řešení více přátelské pro sociální média. Camtasia je ale stále skvělá volba pro tradičnější editaci videa.

Takže?

S žádným softwarem neuděláte chybu.

Camtasia - prezentace možností

Camtasia – prezentace možností

A jak si vede třeba takový Final Cut Pro vs. Adobe Premiere Pro?

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv