obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800
Natáčelo se
1 den
Hotové za
14 dní

Přizval jsem si do pořadu Janu Štemberkovou, kterou jsem osobně neznal, ale znal ji její velký obdivovatel Stanislav Průša z první epizody podcastu Zábavná show. Řekl jsem si, že dám na Standovu radu a pozvu si ji na interview. Vždyť přeci zaujmout 20 tisíc lidí, to vyžaduje nějakou speciální energii. Janička mě mile překvapila a dokázal bych říct, že pokud bude pokračovat v tom. co dělá, bude z ní (nejenom) Instagramová hvězda :).

Proč si Lubomír Novohradský pozval do Zábavné show influencera: inspirativní osobu Janu Štemberkovou?

Mým cílem je mířit právě na lidi, kteří jsou úspěšní na sociálních sítí. Tipuji, že v České republice právě Instagram patří mezi oblíbené zdroje „inspirativních lidí alias influencerů”. Janička je tzv. kick off tohoto projektu (takový malý pokusný králíček – toto je pouze vtip, Jani). Než vám všem totiž řeknu, o jaký projekt se jedná, potřebuji vědět potřebné informace k jeho odstartování.

 • Vysvětlit, kdo jsou influenceři?
 • Jak důležití jsou influenceři?
 • Kdo jsou největší influenceři v České republice?
 • Jaký je život influencera? Je to lepší život, nebo horší život?
 • Chtěli byste být influencerem?
 • Měli by být influenceři regulováni?
 • Co by mohli přinést influenceři společnosti; případně co jí už přinášejí? Jsou ve společenském kontextu spíše negativní, nebo pozitivní věcí?

Pozvání Jany Štemberkové a budoucích dalších vlivných influencerů by mi mělo přinést odpovědi na výše uvedené otázky. Doporučuji sledovat kanál Zábavné Show a vyčkávat, kam se to vůbec strhne a bude vyvíjet :).

Jana Pastderková a Lubomír Novohradský ve studiu.

Jaké zajímavé otázky jsem kladl Janě Štemberkové?

U Janičky jsem chtěl získat informaci, jak takový influencer opravdu žije. Z rozhovoru šlo vidět, že je Instagram jejím velkou zálibou. Proto jsem se ji zeptal na následující otázky:

 • Čím si myslíš, že zaujímáš své followery? (Jak ses k tomu dostala?)
  • Já mám za sebe na tuto otázku jednoduchou odpověď: na základě našeho videa můžu říct, že z Janičky čiší hlavně velké charisma a současně velká pokora.
 • Jaká životní změna nastala, když si dosáhla hranice 20 tisíc sledujících na Instagramu?
 • Co je tvou motivací na Instagramu? (Proč vytváříš obsah?)
 • Co ti přináší publikování na Instagramu? Nemyslím konkrétně jenom finanční obnos, ale spíš lidskou stránku, emoční atd. – zkrátka máš třeba lepší pocit, když můžeš udělat někomu lepší den?
 • Jaká je zpětná vazba od tvých sledujících? Ozývají se ti lidé s názory na tvé příspěvky. Pokud ano, tak jak?
 • Je zde i nějaká špatná zpětná vazba?
 • Máš kolem sebe i další zajímavé „influencery“, kteří naopak inspirují tebe? Kdo to je?
 • Dokázala, by sis představit život bez Instagramu. Pokud ano, jak by to vypadalo?

Jaké odpovědi Jany Štemberkové nejvíce překvapily Lubomíra Novohradského

Začíná se mi líbit, že i když si naplánujete podcast inteview a připravíte otázky dopředu, téměř vždy se rozhovor strhne na zajímavější stranu… Myslím tím, že mě nejvíc zaujala její 1 důležitá věta. (Bylo jich samozřejmě více… Její projev je mnohem zábavnější a charizmativnější, než psané slovo – doporučuji mrknout na video)

„Nikdo dneska neumí pochválit práci někoho jiného…“

Abych byl upřímný, chvilku jsem s tímto také bojoval. Měl jsem problém pochválit práci druhých. Nejspíš byla ve mně jistá závist nebo sobectví. Jednoduše jsem asi nemohl přijmout úspěch ostatních.

Naštěstí jsem časem tuto nepěknou vlastnost odstranil. Šel jsem totiž dál (a dokonce jsem i hledal, proč u mě tato vlastnost vznikla), šel jsem myšlenkami do svého dětství, kde jsem nedostával pochvalu od rodičů, především od mého otce. Nědělal to naschvál, ale prostě neměl kapacitu na to, aby mě pochválil. Samozřejmě jsem mu odpustil a ulevilo se mi. Zní to jako zjednodušená pohádka, ale u mě to fungovalo. (Nesmím ale zapomenou, že ve většině případů tu samozřejmě nějakou roli hraje ego…). Takže pokud bych to měl nějak shrnout, od té doby se snažím opravdu nebát rozdávat komplimenty; přiznávat úspěch druhým.

Nyní jsem trochu odbočil, ale chtěl jsem to zmínit, protože přesně tohle jsem si z našeho rozhovoru s Janou Štemberkovou odnesl.

Vyhrávat se dá společně – hlubší cíl projektu Zábavná show

Už jsem něco málo o svém „tajnůstkářkém projektu“ nakousnul, a to u článku a v rozhovoru s Pavlem Simandlem. Nechci si hrát na velkého tajnůstkáře… ale když vám řeknu, že bych chtěl spojit rozdělenou Českou republikou, tak se mi určitě vysmějete. Nebo si dokonce možná budete myslet, že jsem blázen. Ale já věřím, že to půjde, jen to chce více plánování a chytřejší lidi, než jsem já a já věřím, že jich určitě je dost.

Vím, že sociální sítě mají i stinné stránky. Nicméně já se snažím spíše koukat na tu pozitivní stránku (samozřejmě neplatí, že bych o té negativní stránce nevěděl). Jako pozitivní stránku sociálních médií beru fakt, že je má v dnešní době prostě každý :). Neberu starší populaci, ta má pouze televizi, ale také se dá oslovit :).

Nevyhovuje vám YouTube podcast?

Žádný problém. Chápeme, ne každý má rád YouTube. Pokud preferujete audio-only formát, jistě vás potěší, že jsme aktivní také na Spotify!

Líbil se vám podcast s Janou Štemberkovou?

Tak co se podívat na další podcasty Zábavných médií?

Třeba na, opět Janu, ale tentokrát Šťastnou?

Nebo, pokud vás zajímá videoprodukce, tak na šéfa MarkusFilm: Marka Dvořáka?

Chcete si nechat profesionálně vytvořit podcast?

Tvorba podcastu je, ač se to nezdá, celkem náročný job. Pokud jste již zahájili vaši podcastovou kariéru, jistě už dobře víte, že Trust Primo mikrofon a Audacity k profesionálnímu výsledku nestačí.

Co takhle mít si vypůjčit naše profesionální vybavení a nechat veškerou práci na nás, takže se budete moci soustředit čistě a jen na samotnou show?

Pokud se vám tento nápad zamlouvá, neváhejte nás kontaktovat, abychom domluvili spolupráci, která vám bude nejlépe vyhovovat.

Zábavná média

Lubomír Novohradský
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv