obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800
Natáčelo se
1 den
Stálo to
32 000 Kč
Hotové za
10 dní

Zajímá vás natáčení reklamy nebo byste rádi nějakou reklamu natočili? Přečtěte si nejdříve, co vše natáčení reklamy obnáší a zahrnuje. Připravili jsme si pro vás několik dílů, ve kterých odhalíme zákusilí samotného natáčení reklamy, představíme si jednotlivé osoby, které hrají v reklamě klíčovou roli a přiblížíme vám, čtenářům, co vůbec video produkce při reklamním natáčení obnáší a zahrnuje. Pojďme si to probrat postupně, tentokrát se zaměříme na to, co vše natáčení zahrnuje a jak dlouho jednotlivé fáze natáčení trvají.

Jak vypadá scénář a storyboard

Scénář a storyboard jsou základním kamenem každého videa. První přichází na scénu scénář, podle kterého se dělá storyboard.

Scénář je celý příběh videa sepsaný skoro jako kniha. Vedou se v něm dialogy, monology ale zároveň i co herec potažmo herečka v dané scéně dělá, jak vypadá či jak se hýbe. Osoba, které píše scénáře se nazývá scénárista.

Existuje také technický scénář, kde je místo literárního pojetí videa naopak technické. Poukazuje na to, jakou technikou se bude natáčet, jaké budou v dané scéně objektivy apod. Zkrátka vše, co nutně potřebuje vědět režisér a kameraman.

Storyboard se skládá z obrázků. Poukazuje na jednotlivé záběry a zobrazuje je tak, jak budou jednotlivé záběry vypadat později na kameře. Storyboard pomáhá také organizovat scénu, nebo dokonce odhadnout náklady na produkci videa. Na storyboardu je znázorněn pohyb předmětů či osob pomocí šipek ve směru jejich pohybu.

Náš storyboard se skládal z 12 obrázků, které popisovaly naši reklamu o délce 50 sekund. Bylo zde zakresleno prostředí, pohyb a jednotlivé typy záběrů přesně tak, jak by měly vypadat vvypadatv konečném videu.

 

Jak vypadá backstage natáčení a štáb

Tak jako každé natáčení, i to naše vyžadovalo dlouhou přípravu. Po sepsání scénáře a vytvoření storyboardu následovalo hledání těch správných lidí do našeho štábu.

Potřebovali jsme přivést kvalitního maskéra a stejně tak kvalitní stylistku. V neposlední řadě bylo potřeba sehnat dobrého herce či herečku. I přes to, že se jednalo o nízkorozpočtový projekt naší produkce, tito lidé nám vyšli vstříc a odvedli pro nás, všichni do jednoho, skvělou práci.

 

 • Hlavní roli v naší reklamě si zahrála Kristýna Příhodová.
 • Maskér Tomáš měl za úkol make-up a styling vlasů herečky Kristýny po celou dobu natáčení.
 • Stylistka Nina připravovala outfity pro Kristýnu, které předem nakoupila podle scénáře a technického plánu pro natáčení.

 

Cena za všechny členy štábu včetně herečky byla přesně 13 tisíc korun.

Samozřejmě do toho nepočítáme hodnotu naší práce. Jinak cena samotné reklamy, by byla mnohem vyšší.  

Naše technika na natáčení

Kvalitní video si vyžaduje také kvalitní techniku. Techniku jako je druh kamery, typy objektivů a dalších věcí týkajících se natáčení či postprodukce zařizuje technický scénář, ve kterém je každý záběr technicky rozebrán do detailů.

 

Naše kamera nese název Blackmagic Design Pocket 4K. Jedná se o kameru společnosti Black Magic Design, která je obsazena 4K snímačem. Natáčí tedy až ve 4K rozlišení.

 K tomu jsme použili objektiv od značky Sigma s ohniskovou vzdáleností 18-35mm a světelností f/1.8.

Stejný objektiv jsme používali pro všechny typy záběrů v celém videu.

 K osvětlení, tedy nasimulování denního světla, nám posloužily softboxy. Pro každý záběr bylo světlo vymýšleno zvlášť tak, aby video působilo dojmem, že je brzké poledne.

 

Průběch celého natáčení

Natáčení začalo už od brzkého rána, kdy jsme se všichni sešli, abychom se mohli připravit. Důležité bylo skvěle udělat make-up, upravit styling a mohlo se začít.

Začali jsme natáčet scénu, kde herečka spala na gauči, jelikož noc předtím hrála dlouho videohry. Tato scéna byla rozdělena na 5 různých záběrů. Celek a detail na spící herečku, celek na probouzející se herečku, detail na ruce s telefonem, na kterém si herečka prohlížela zprávy a celek na herečku, která vstává z gauče a pospíchá se obléknout.

Jeden záběr nám zabral přibližně 20-30 minut čistého času natáčení.

Fotografie natáčení ranní scény

Po krátké pauze jsme se přesunuli na natáčení další scény do ložnice. Tady nás trochu zaskočil problém se světlem, který jsme ale vyřešili a mohli jsme začít natáčet.

V ložnici jsme natáčeli scény u zrcadla, kde se herečka obléká.

Tuto část jsme natáčeli přibližně 45 minut.

Natáčení v ložnici

Po obléknutí herečky následoval záběr, ve kterém herečka běžela do kuchyně, protože nestíhala Tento záběr byl natočen ze stativu, přičemž kamera se pohybovala společně s herečkou. V kuchyni přiběhla k hrnku s kávou a rychle jej vzala do ruky. Při tomto natáčení byla kamera opět na stativu, aby záběr nebyl rozklepaný. Herečka se následně kvůli pospíchání omylem polila čerstvou kávou a ušpinila si svoji košili. Předposlední záběr byl směřován na okamžik, kdy herečce vypadl hrnek z ruky.

Tato část nám trvala nejdéle, jelikož se jednalo o náročné záběry. Natáčení zabralo přibližně 1 hodinu.

 

Jako poslední záběr byla plánovaná  nabídka natočení reklamy. Tu jsme natáčeli v pohybu, během kterého šla kamera před hercem Lubošem, který říká divákům více informací o produktu jako takovém. 

Tento záběr jsme natáčeli na více pokusů a zabral nám přibližně 30 minut.

 

Pokud bychom měli celé natáčení shrnout a sečíst čas, tak natáčení celého videa nám zabralo kolem 7 až 8 hodin času společně s přípravou na place. Příprava videa samotného nám zabrala přes 10 dní.

 

Také byste chtěli natočit reklamu nebo video? Máte ale málo času nebo nemáte nápad, jak by takové video mělo vypadat? Neztrácejte čas zbytečným vymýšlením, toto za Vás můžeme udělat my. Natočíme video, reklamu či rozhovor za Vás. Stačí, když nás kontaktujete vyplněním krátkého formuláře a zbytek už zařídíme my.

 

Lubomír Novohradský
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv