obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Pokud máte televizi, tak se reklamám téměř nevyhnete. Můžeme tedy říci, že pro vás reklamy jsou každodenní součástí. I když některé nebo i většina z nich pro vás budou spíše otravné a raději při jejich prvních tónech raději přepnete televizní kanál, existují i takové reklamy, které jsou mezi diváky oblíbené, a dokonce se jim i po léta zaryly do paměti. Pojďme si představit nejoblíbenější reklamy z dílen českých tvůrců. Připravili jsme si pro vás 7 nejlepších českých televizních reklam všech dob, které vás baví během roku i o Vánocích.

1. „Nene, já nemusím, já už ho vidím!“

Produkce: Agentura Kaspen (režisér: Martin Krejčík)

Nejslavnější česká vánoční reklama od známého výrobce nápojů značky Kofola. Tuto reklamu nezná jistě jen málokdo, a pro její úspěšnost se na televizních obrazovkách objevuje pravidelně každý rok během adventu už od roku 2003. V krátké dvacetivteřinové reklamě, během níž jde tatínek s dcerou do lesa uříznout vánoční stromeček, se ale odkazuje také na jednu z českých vánočních tradic – tedy celodenní půst. Tatínek sděluje holčičce, že pokud vydrží celý den nejíst, uvidí večer zlaté prasátko. Devčátko, které za stromkem ale pozoruje divoké prase se nejprve optá, zda bude mít prasátko i zahnuté zuby nahoru a následně pohotově odpovídá, že ona svou legendární hláškou této reklamy, že ona nemusí vydržet, protože už ho vidí.

2. „Asi jinej gang, co?“

Produkce: Agentura Saatchi & Saatchi (režie: Daniel Růžička)

Velmi známá minisérie reklam mobilního operátora T-Mobile v hlavních rolích s Vojtěchem Kotkem a Lukášem Pavláskem (v reklamě nese přezdívku Tydýt). Na televizní obrazovky přišla série těchto reklam v roce 2012 a všechny její díly byly velmi úspěšné. Mezi divácky nejoblíbenější díl patří ten s legendární hláškou, kterou Lukáš Pavlásek utrousí při jízdě na svém mopedu (nazývaným „prase“) a následném setkání s policistou, které pozdraví motorkářským pozdravem – tedy hlavičkou o helmu jiného motoristy. Poté, co se policista složí k zemi Pavlásek k ostatním členům skupiny motorkářů nevěřícně oznámí, že policista asi patří do jiného gangu.

3. Kanibal Lejstr

Produkce: Agentura Filmservice (režisér: Martin Přikryl)

Velmi úspěšná série reklam banky Air Bank, ve kterých proti sobě vystupují Tomáš Měcháček, jako zástupce právě zmiňované Air Bank a jeho konkurent Tomáš Jeřábek, coby bankéř z jakékoliv jiné komerční banky. Měcháček se v každém díle vypořádává s argumenty přesvědčující o jedinečnosti a výhodnosti jiné banky, a to vždy lehkým a vtipným způsobem, čímž diváka vlastně naláká právě do Air Bank. Divákům se velmi líbil například díl Kanibal Lejstr, ve kterém Jeřábek sází na to, že lidé nechtějí přecházet k jiné bance, protože se bojí podepisování velkého množství dokumentů, tedy lejster. Měcháček ale ujišťuje, že k přechodu do Air Bank postačí pouze jedna karta, nikoliv složité podepisování desítek papírů.

4. „Když dárky, tak pro všechny!“

Produkce: Bistrofilms (režie: Martin Přikryl, Michal Nohejl)

V roce 2006 se úspěšným virálem stala vánoční reklama operátora Vodafone, v níž hlavní roli ztvárnil Petr Čtvrtníček. Kostkovaný svetr a falešní soby á la zmatené čivavy s malými parohy dopomohly k tomu, že se tato narychlo ušitá reklama stala velmi oblíbenou. Tvůrci se navíc netají ani tím, že námět reklamy i její natočení zabralo pouhé tři dny. I když reklama není ničím výjimečná, je to naprosto dokonalý virál – tedy video, o kterém lidé mluví, natáčí jeho parodie či pokračování, a tím se obsah sdělení (potažmo i reklama operátora) dostává do popředí v očích veřejnosti.

5. Bruce Lee

Produkce: Agentura Saatchi & Saatchi (režisér: Marc Sidelsky)

Přesně před 12 lety, tedy v roce 2010 se v zimním čase stala velmi oblíbenou série reklam s jediným člověkem na planetě, který údajně umí dělit nulou nebo třeba rozbrečet cibuli, s texaským rangerem Chuckem Norrisem. Několik reklam, ve kterých figuroval známý nepřemožitelný herec vzniklo pro mobilního operátora T-Mobile. V nejznámějším dílu prosí maminka Chucka Norrise na zimním kluzišti, aby ji vyfotil s jejím synem, který poprvé bruslí. Americký ranger ale pochytí pouze poslední slova, čímž si domyslí, že se maminka domnívá, že si jej spletla s Brucem Lee, a ihned ji opravuje, že on není Bruce Lee, ale Chuck Norris.

6. „Dáš si Fofolu?“

Produkce: Agentura Zaraguza Digital

Kofole se povedl v roce 2016 opravdu skvělý kousek se svými reklamami se šišlavým psíkem Ftefanem, který v několika dílech vybízí diváka po jakémkoliv svém maléru k tomu, zda by si dal „Fofolu“. Ačkoliv šišlání psa některé diváky iritovalo, jiní si ho naprosto zamilovali, proto se hláška stala ihned známou v období vysílání reklamy. Jedná se o nejsledovanější reklamu léta roku 2016.

7. Dobré jídlo, dobří lidé, lepší svět

Produkce: Bistro Films (režisér: Marek Partyš)

A na závěr tu máme marketingově nejlépe hodnocenou reklamu loňského roku 2021, se kterou přišel na český trh online obchod s potravinami Rohlik.cz a na maďarský trh jeho obdoba Kifli.hu. Jedná se o dvouminutový reklamní film, ve kterém díky kvalitním a dobrým potravinám lidé opět získávají úsměv na tváři a tím, jak jej šíří dál a dál, stává se tak svět lepším místem. Zpočátku depresivně vypadající reklama však na závěr divákovi sdělí, že k lepšímu žití prakticky stačí dobré jídlo a lidský úsměv.

Přejete si natočit také poutavou reklamu, která bude úspěšná? Napište nám.

 

Kateřina Mazánková
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv