obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Celý článek (všechny díly) jsou volným překladem příspěvku od Matt Hanson z creativebloq.com: „The best 2-in-1 laptops for creatives in 2022

Najděte nejlepší notebooky 2v1 pro všestrannější přístup k designerské práci.

Notebook 2v1 spojuje výhody tabletu a klasického notebooku. Konvertibilní notebooky jsou dostatečně výkonné i pro práci v plnohodnotných desktop aplikacích, přičemž je lze také používat s dotykovým perem v režimu tabletu: díky tomu jsou ideální pro digitální kreslení. A to jak pro digitální kreativce, tak pro studenty.

Konvertibilní laptopy jsou k dispozici ve většině cenových hladin, od levnějších chromebooků až po špičkové přenosné pracovní stanice. Přirozeně, pokud chcete výkon na úpravu videa nebo 3D rendering, budete si muset připlatit. Nicméně lze získat dostatek výkonu pro většinu aplikací bez nutnosti obětovat hromadu peněz.

Další dobrá zpráva? Technologické společnosti udělaly v posledních letech velké pokroky s tvarovým faktorem 2v1: přechod mezi režimem notebooku a tabletu je dnes mnohem plynulejší… a doteková obrazovka i podpora stylusu lepší.

Tento přehled zohledňuje vhodnost každého modelu pro kreativní práci, včetně:

 • Výkonu
 • Efektivity přechodového mechanismu
 • Kvality displeje
 • Poměru cena/výkon
Microsoft Surface Laptop Studio - zdroj: bscom.cz

Microsoft Surface Laptop Studio – zdroj: bscom.cz

Jak vybrat nejlepší notebook 2v1 pro vaše kreativní potřeby?

Jaký typ notebooku 2v1 je pro vás nejlepší? Existují notebooky 2v1, které se fyzickým vyjmutím klávesnice změní z notebooku na tablet. Při použití v režimu tabletu se obvykle jedná o mnohem tenčí a lehčí zařízení. Nicméně klávesnici musíte pečlivě skladovat, když ji nepoužíváte.

Některé konvertibilní notebooky s odnímatelnou klávesnicí mají dvě baterie:

 • Jednu za obrazovkou
 • Druhou v klávesnici

Takový design nabízí delší výdrž baterie v režimu notebooku.

Jiné notebooky 2v1 jsou vybaveny pantem, který dokáže otočit klávesnici o 360 stupňů tak, aby skončila za obrazovkou. Vzhledem k tomu, že klávesnice zůstává připojena, jsou obvykle o něco tlustší a těžší než modely s odnímatelnou klávesnicí. Nemusíte se však bát, že byste nevyužitou klávesnici ztratili. Pant vám umožní používat notebook mnoha různými způsoby. Klávesnici můžete například otočit o 90 stupňů a použít jako stojánek: užitečné pro sledování médií nebo prezentací.

Mnoho z nejlepších konvertibilních notebooků také přichází se stylusy, které lze používat s dotykovou obrazovkou. To z nich dělá vynikající digitální kreslicí podložky – opět ideální pro digitální kreativce.

Asus Chromebook Flip. Zdroj: amazon.co.uk

Asus Chromebook Flip. Zdroj: amazon.co.uk

Jak používat notebook 2v1?

Notebooky 2v1 vám umožňují přepínat mezi režimy notebooku a tabletu a vybrat si, které nastavení je pro váš kreativní úkol nejlepší…

 • Sedíte u stolu a potřebujete psát e-maily? To může být pohodlnější v režimu notebooku.
 • Díváte se na film nebo děláte nějaké digitální čmáranice na cestě vlakem? Režim tabletu může být vhodnější.

Ve většině případů, kdy chcete na dotykové obrazovce používat stylus, ať už pro kreslení nebo úpravu fotografií, vyplatí se zvolit režim tabletu. V režimu notebooku obrazovka nebývá dostatečně stabilní, když vyvinete tlak dotykovým perem. Ale třeba Microsoft Surface Laptop Studio nabízí elegantní střední cestu – režim stojanu – která vám umožňuje podepřít displej poměrně pevně ve svislé poloze nad klávesnicí.

Acer Spin 5. Zdroj: smartmania.cz

Acer Spin 5. Zdroj: smartmania.cz

Které jsou nejlepší notebooky 2v1?

Podívejte se na slibovaný přehled nejlepších notebooků 2v1. Bude to na několik dílů, zde je první.

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv