obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Hledáte nejlepší notebook pro animaci? máme pro vás tipy!

Při výběru kvalitního notebooku pro animaci budete muset hledat výkon a dostatečně velkou obrazovku, aby bylo možné jasně zobrazit to, na čem pracujete. Již nepotřebujete objemný stolní počítač. Jak se technologie zlepšuje, mnoho kreativců zjišťuje, že jim dobře poslouží přenosný, všestranný a výkonný notebook.

Moderní notebooky, včetně konvertibilních laptopů, jsou více než schopné zvládat animační úkoly, se svými obrovskými monitory a výkonem, který se skrývá uvnitř kompaktního designu.

Jak ale najít kvalitní laptop pro vaše potřeby? V případě každého notebooku v tomto přehledu si můžete být jisti, že dovede rozjet i profesionální animační software, včetně After Effects, Blender a Maya. Jednotlivé modely se ale pochopitelně liší z hlediska ceny, velikosti obrazovky a dalších důležitých parametrů.

Jak vybrat notebook pro animaci?

Výběr nejlepšího notebooku pro animaci pro vás bude záviset na

 • úrovni vašich zkušeností,
 • rozpočtu
 • a náročnosti vaší práce.

Obecně řečeno, budete potřebovat zařízení s moderním procesorem a dostatkem paměti RAM. Jako minimum se často doporučuje 8 GB, ale reálně byste měli cílit na 16 GB nebo více.

S rostoucí popularitou vykreslovacích GPU enginů, jako jsou Redshift a Octane, se také vyplatí přemýšlet o tom, zda budete k vykreslování animací používat GPU, anebo CPU.

Pro CPU vykreslování chcete procesor s vysokým hodinovým taktem. Pro složitější 3D animace je pravděpodobně lepší použít GPU. Proto vám doporučujeme poohlédnout se po notebookech s dedikovanou grafickou kartou – zvláště pokud to s animacemi myslíte vážně. I když takové řešení bude nevyhnutelně dražší, ten dopad na zefektivnění vašeho workflow za to stojí.

Vzhledem k ekonomické krizi přehled obsahuje notebooky v různých cenových relacích: včetně budget laptopů.

·       Final Cut Pro vs. Adobe Premiere Pro: který je nejlepší program na úpravu videa?

ROG STRIX SCAR Edition Gaming Laptop GL503 ROG. Zdroj: pngegg.com

ROG STRIX SCAR Edition Gaming Laptop GL503 ROG. Zdroj: pngegg.com

Jsou herní notebooky dobré pro animaci?

Herní notebooky jsou jedny z nejvýkonnějších notebooků na trhu. Stále více kreativců zjišťuje, že takové investice je dobrý tah. Proto i do tohoto přehledu je zahrnut herní od společnosti Razer. Většina herních notebooků bude schopna splnit potřeby animátorů.

Zajímají vás nejlepší notebooky pro animaci?

Pak skočte na první část přehledu s nejlepšími notebooky pro animaci!

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv