obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Tento článek od Zábavných médií je volným překladem příspěvku „The best laptops for live streaming: Best overall, most portable, and more“ z PCWorld od Ashley Biancuzzo.

Jeden z těchto modelů může být vaší vstupenkou k úspěchu na Twitchi!

PC hraní už dávno není jen zábavou. Ve skutečnosti je zcela možné rozvinout váš koníček ve velmi výnosné podnikání. Prostřednictvím živého vysílání mohou fanoušci z celého světa sledovat, jak hrajete vaše oblíbené hry. Ale pokud se chcete stát další hvězdou Twitche, pak potřebujete pořádný počítač schopný streamování v HD pro všechny vaše fanoušky. Proto pro vás Ashley Biancuzzo z pcworld.com nalezla aktuálně nejlepší notebooky pro streamování a Zábavná média pro vás tento článek přeložila volně do češtiny.

Nejenže zde uvedené laptopy poskytují bleskový výkon GPU a CPU. Některé z nich jsou dokonce dostatečně přenosné na cesty. Ashley pamatovala na různé rozpočty. Ať už tedy právě začínáte s omezeným budgetem, nebo chcete upgradovat na prémiový notebook, v PCWorld článku si přijdete na své.

Každý live streamer samozřejmě potřebuje také dobrý mikrofon. Podívejte se na naše tipy na nejlepší mikrofony, které umožní vašemu hlasu zachovat křišťálově čistý zvuk, zatímco budete mluvit s opozicí nebo děkovat novým odběratelům.

Co hledat u notebooku na živé vysílání?

Pokud jde o výběr správného notebooku pro živé vysílání, opravdu záleží na tom, co s ním chcete dělat. Plánujete vysílat odlehčené indie tituly jako Stardew Valley? Nebo něco vizuálně náročnějšího jako Cyberpunk 2077? Budete stroj používat k práci i ke hře? I když je možné získat spolehlivý streamovací a herní výkon z notebooku, který stojí pod tisíc dolarů (22 K Kč), budete se muset důkladně podívat na jednotlivé komponenty. Řekněme, že nepotřebujete výkonný GPU pro něco jako Fortnite. Co hra, to jiné požadavky na individuální součástky.

GPU notebooku na živé vysílání

Nevýhodou u grafické karty je, že ji nelze později vyměnit a upgradovat. Takže musíte být skutečně opatrní při výběru: vždyť právě komponenta z největší části určí, jak dobře váš počítač rozjede hry.

Naštěstí pro spolehlivý herní výkon nepotřebujete ty nejlepší z nejlepších. GTX 1650 je GPU základní úrovně. Je cenově dostupná a dostatečně dobrá pro hraní v rozlišení 1080p se středním vysokým grafickým nastavením. Nicméně u novějších titulů očekávejte nižší snímkové frekvence. Pokud hledáte trochu vyšší výkon a, hlavně, maximální spolehlivost, doporučujeme zvolit GTX 1660 Ti nebo vyšší, případně aktuálnější GPU řady RTX 30.

Grafická karta Nvidia

Grafická karta Nvidia

CPU notebooku na živé vysílání

Stejně jako GPU, ani procesor nelze upgradovat, takže budete muset být selektivní.

Pro Intel doporučujeme Intel Core i5 nebo i7 11. generace. V případě AMD budete chtít Ryzen 4000 nebo 5000. Procesor s alespoň čtyřmi jádry je dobrý, ale šest a více jader je sázka na jistotu.

Intel Core procesor

Intel Core procesor

RAM notebooku na živé vysílání

Pod 8 GB RAM v žádném případě nechoďte. Pokud si můžete dovolit 16 GB RAM, neváhejte investovat. Operační paměť je typicky upgradovatelná, takže ji můžete kdykoli vyměnit a rozšířit.

RAM paměť Kingston Fury Impact 32GB. Zdroj: czc.cz

RAM paměť Kingston Fury Impact 32GB. Zdroj: czc.cz

Úložiště notebooku na živé vysílání

Úložiště ovlivňuje, kolik her a aplikací můžete nainstalovat do notebooku na živé vysílání. Stejně jako RAM, i úložiště je upgradovatelné a lze jej později vyměnit.

Měli byste se však zaměřit na alespoň 512 GB úložiště SSD plus HDD, protože tituly AAA mají tendenci zabírat spoustu místa. SSD disky načítají hry rychleji, jelikož data se ukládají na čipy, nikoli na rotující disky.

ssd drive

SSD disk

Displej notebooku na živé vysílání

1080p s obnovovací frekvencí 60 Hz je naprosté minimum. Co se xtýče velikosti, je to osobní preference. Pokud streamujete a pracujete s více okny, doporučila bych vsadit alespoň na 17 palců.

Výdrž baterie notebooku na živé vysílání

Obecně řečeno, herní notebooky jsou známé tím, že mají nízkou výdrž baterie. Je to proto, že využívají spoustu energie. Bývají také těžší než jiné notebooky, protože potřebují více místa pro chladiče a další chladicí komponenty.

V závislosti na použití vydrží většina na jedno nabití čtyři až šest hodin.

To by byly základy, pokud jde o notebooky na živé vysílání (tedy obvykle o herní notebooky). Pojďme se podívat na přehled nejlepších laptopů pro live streaming.

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv