obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Specializovaná společnost vyhodnotila schopnosti nahrávání a přehrávání u široké škály smartphonů. Modely zaměřeny na zákazníky s nízkým rozpočtem i ty soutěžící v nablýskané vlajkové aréně, všechny byly zahrnuty do benchmarku. Nalezněte ty nejlepší smartphony pro každý případ použití zvuku, ať už pro poslech vašeho oblíbeného podcastu, ne-li nahrávání podcastu, hraní League of Legends: Wild Rift na cestách, nahrávání vaší kapely, nebo třeba pro videohovor s kamarádem.

Nejlepší pro poslech hudby a podcastů: Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10 Pro

Při hodnocení schopnosti chytrého telefonu přehrávat hudbu se počítá každý podatribut. Témbr je samozřejmě hlavní složkou. Baskytara jako základ mixu; střední rozsah pro srozumitelnost a přítomnost většiny nástrojů (včetně lidského hlasu); výšky pro smysl pro prostor, jasnost a přesnost; tonální vyváženost, aby se zajistilo, že žádný frekvenční rozsah nepřevažuje nad ostatními; a nakonec nezávislost na hlasitosti, pro zjištění, zda celkový výsledek tónů zůstává konzistentní bez ohledu na hlasitost. Na všem záleží.

Velmi důležité jsou také atributy dynamiky, prostoru a artefaktů. Říkají nám, zda je zvuková scéna dostatečně široká a zda jsou v ní různé nástroje snadno lokalizovatelné, zda je stereo vyvážení vycentrováno, zda jsou nuance – od pianissima po fortissimo – věrně reprodukovány a zda zkreslení nebo komprese „kazí mejdan“. A konečně podatributy hlasitosti udávají, zda je maximální hlasitost uspokojivá, zda minimální hlasitost umožňuje, aby hudební informace zůstaly srozumitelné a zda kroky hlasitosti znějí lidskému uchu přirozeně.

Xiaomi Mi 10 Pro nabízí vynikající reprodukci tónů!

Xiaomi Mi 10 Pro nabízí vynikající reprodukci tónů!

Je zřejmé, že výkon přehrávání u smartphonu se nikdy nepřiblíží výkonu starého dobrého hi-fi systému, ale navzdory své velikosti mají některá zařízení stále několik triků, jak své čipy vylepšit. V tomto ohledu je Xiaomi Mi 10 Pro nejšikovnější ze všech smartphonů, které byly zahrnuty do hodnocení.

Zatímco společnost celkově telefon Xiaomi ohodnotila 76 body, jeho zvuková stránka získala o bod více (77), částečně díky nejlepšímu dílčímu skóre za barvu přehrávání (78) a za prostorové vykreslení (77). Vysoké dílčí skóre zabarvení odráží vynikající reprodukci tónů v celém testovaném tónovém rozsahu. Zejména poráží ostatní přední telefony v přesné reprodukci basů.

Tonální vyvážení zabarvení playbackuTonální vyvážení zabarvení playbacku

Vynikající prostorová reprodukce díky druhému reproduktoru je obzvláště příjemným vývojem. Milovníky hudby potěší působivá zvuková scéna, která je jak široká, tak umožňuje dobrou lokalizaci hudebních nástrojů a dalších zdrojů zvuku. Reprodukuje zvuk velmi čistě, s minimem artefaktů. Hlasitost je pevná a kroky hlasitosti jsou působivě přirozené.

Zvažte také podobné telefony v tomto ohledu:

Nejlepší pro audio záznam life videí: Honor V30 Pro

Honor V30 Pro

V testech nahrávání je hodnocení kvality zvuku videí ekvivalentem hodnocení reprodukce hudby při přehrávání: berou se v úvahu všechna dílčí skóre bez výjimky.

Jako vždy je nejdůležitější složkou zabarvení: všechny frekvenční rozsahy (basy, středy a výšky) musí být přirozeně reprodukovány, srozumitelné a vzájemně harmonicky vyvážené – a to vše bez ohledu na celkovou hlasitost zachycených zvuků. Nezbytná je také přesná, živá dynamika spolu s řízenými artefakty a cenné jsou také dobré prostorové i objemové atributy.

Natáčení živého videa s Honor V30 Pro

Natáčení živého videa s Honor V30 Pro

Zatímco skóre playbacku telefonu Honor V30 Pro dosahuje pouze středu vzhledem jeho designu s jedním reproduktorem, jeho výsledky nahrávání, ať už life videa, nebo ve všech případech použití, jsou nejlepší, jaké jsme dosud na jakémkoli zařízení naměřili. Nízkonákladová vlajková loď Honoru skutečně vykazuje příkladnou křivku frekvenční odezvy, vynikající dynamiku a vynikající prostorové vykreslení. Dále je celková hlasitost záznamu více než uspokojivá, jen málo artefaktů je patrných a reprodukce pozadí je velmi přirozená.

Zvažte také podobné telefony v tomto ohledu:

Nejlepší smartphone pro nahrávání a schůzek: Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro

Základní podatributy pro hodnocení kvality zvuku v poznámkách a nahrávkách schůzek jsou velmi podobné těm pro jiné případy použití. Proto i chytré telefony v této kategorii lze považovat za vhodné pro poslech, případně i tvorbu podcastů. Aby bylo možné rozpoznávat a rozumět tomu, kdo mluví, musí být hlasy přirozeně a věrně reprodukovány. V důsledku toho je nezbytný dobrý timbrový výkon, zejména pokud jde o reprodukci středních frekvencí. Důležitá je také dobře zachovaná dynamika (zejména dynamická obálka) a také omezení zvukových artefaktů (jako je zkreslení a komprese) na minimu. A konečně, hlasitost v poznámkách a nahrávkách schůzek musí být vyšší než -24 LUFS.

Je však třeba vzít v úvahu několik specifických podatributů: například možné zakrytí mikrofonů prsty a/nebo dlaněmi uživatele při hodnocení kvality zvuku v nahrávkách poznámek. Při nahrávání schůzky musí být mikrofony všesměrové: jinými slovy, hlasy přicházející ze všech směrů musí být stejně slyšitelné.

Huawei P40 Pro - meeting

Huawei P40 Pro poskytuje vynikající záznamy schůzek

Huawei P40 Pro spojuje všechny tyto kvality. Stejně jako u Honor V30, celkové skóre modelu P40 Pro je výrazně sníženo designem jediného reproduktoru zařízení. Skóre jeho nahrávek však dosáhlo působivých 74, čímž se zařadilo na první místo ze všech testovaných telefonů, Kromě skvělého zabarvení vykazují nahrávky dobře zachovanou dynamiku, dobrou hlasitost a žádné znatelné spektrální nebo časové artefakty.

Zvažte také podobné telefony v tomto ohledu:

Závěr o chytrých telefonech pro podcastování?

Pokud si z tohoto článku chcete odnést jednu nejdůležitější myšlenku, pak je to fakt, že výše uvedené telefony excelují v kvalitě reproduktorů, nebo mikrofonu. Pokud se tedy rozhodnete poslouchat, či tvořit podcasty pomocí chytrého telefonu a současně uvažujete o nákupu nového modelu, zřejmě už víte, po čem sáhnout.

Mobilní telefon se Spotify aplikacíVěděli jste, že…?

I my, profesionální videoprodukce Zábavná média, jsme se pustili do tvorby podcastů?

Můžete nás sledovat hned na několika platformách:

… A malá ukázka:

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv