obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Tento příspěvek od Zábavných médií je volným překladem článku „Is Premiere Rush Easy to Use?“ od homestudioexpert.com (Vinnie).

Jste tvůrce videa? Pak víte, jak důležité je mít po ruce kvalitní software pro úpravy videa. Použití některých video editing apps však může být poměrně komplikované. Dosažení zadaného výsledku v nich zabere spoustu času.

Adobe Premiere Rush aplikace vyšla teprve před několika lety. „Změnila hru“ pro tvůrce obsahu, zejména v případě sociálních médií. Jedná se o jednoduchý, ale účinný nástroj pro úpravu videí vyvinutý společností Adobe. Můžete jej používat na více platformách:

(Důležitou) otázkou je, zda se Adobe Premiere Rush snadno používá?

Premiere Rush je navržen jako univerzální nástroj pro jednodušší úpravy. Ač nenabídne tolik funkcí jako některé jiné, robustnější editační nástroje typu Adobe Premiere Pro, má vše, co potřebujete k vytvoření úžasného obsahu.

Chcete se stát tvůrcem videa, ale chybí vám editační dovednosti? Premiere Rush bude skvělým výchozím bodem, kde se naučit základy a rozvíjet své postprodukční dovednosti. Zde je vše, co potřebujete vědět o Premiere Rush, abyste mohli rychle a efektivně vytvářet úžasná videa.

Premiere Rush. Zdroj: premiumbeat.com

Premiere Rush. Zdroj: premiumbeat.com

Obsah - Najdi si rychlou odpověď!

Co je aplikace pro úpravu videa Adobe Premiere Rush?

Jak již bylo nastíněno, Adobe Premiere Rush je nový editační software, vyvinutý společností Adobe, určený pro vícero platforem. Cíli na tvůrce obsahu pro sociální sítě (YouTube, Instagram, Facebook,…).

Obecně lze říci, že Premiere Rush je zjednodušená verze aplikace pro úpravu videa Premiere Pro: ten má více možností a je robustnější, ale principy jsou stejné.

Rush vám umožňuje upravovat klipy, zvuk a text jednoduchým, ale profesionálním způsobem. Program lze používat na stolních počítačích, mobilních zařízeních i tabletech, což vám umožní rychle upravovat a nahrávat skvělá videa, ať jste kdekoli.

Skvělé je také to, jak můžete během úprav plynule přepínat mezi platformami a pokračovat v postupu tam, kde jste skončili. Úpravy můžete začít na svém mobilním telefonu a později dokončit na počítači; například.

Získáte všechny základní funkce Premiere Pro, After Effects a Audition v jednom (polo)profesionálním editačním nástroji za zlomek ceny. Můžete dokonce využít bezplatný plán: tím získáte všechny možnosti programu, ale s omezením na tři exporty měsíčně.

Systémové požadavky Adobe Premiere Rush

Přestože je Adobe Premiere Rush prakticky zjednodušený, méně robustní Premiere Pro, stále budete muset splnit některé systémové požadavky pro jeho správné, hladké fungování. Rush bude fungovat na operačních systémech Windows, macOS, Android a iOS, pokud vaše zařízení splňuje požadavky.

O systémových požadavcích aplikace na úpravu videí Adobe Premiere Rush informujeme naše čtenáře také zde.

Požadavky na Windows – Adobe Premiere Rush

Budete potřebovat vícejádrový 64bitový procesor a 8 GB paměti RAM se 64bitovým operačním systémem Windows 10. Pokud vás hardware, který používáte, omezuje na operační systém nižší úrovně, stále můžete mít Premiere Rush na svém telefonu nebo tabletu.

Během instalace také musíte mít 8 GB volného místa na pevném disku a nějaké místo navíc. Vyžaduje se také připojení k internetu, protože se budete muset zaregistrovat do Adobe Creative Cloud a ověřit své předplatné Rush, stejně jako pro přístup k jejich online službám.

Když jej konečně nainstalujete, doporučuje se zobrazení 16:9 s rozlišením 1920 × 1080 a vyšším.

Premiere Rush. Zdroj: techcrunch.com

Premiere Rush. Zdroj: techcrunch.com

Požadavky na macOS – Adobe Premiere Rush

K instalaci Premiere Rush na macOS budete potřebovat podobné požadavky na výkon, s pár změnami. Ke spuštění Rush bude nutný vícejádrový čip Apple M1 a macOS X v10.14 nebo novější.

Vše ostatní zůstává stejné jako u Windows; pouze požadovaná zvuková karta není karta kompatibilní s protokolem ASIO či karta Microsoft Windows Driver Model, ale spíše zvuková karta kompatibilní s APlle Core Audio.

Požadavky na iOS – Adobe Premiere Rush

Na zařízeních se systémem iOS, ať už jde o telefon nebo tablet, budete ke správnému spuštění Premiere Rush potřebovat iOS 13 nebo novější. Budete také potřebovat iPhone 7 nebo novější a také iPad s čipy A9 ARM nebo vyšší.

Požadavky na Android – Adobe Premiere Rush

Rush funguje dobře na každém zařízení se systémem Android 9.0 nebo vyšším. Mezi tato zařízení patří Samsung S8 nebo novější, Note 8 nebo novější, A50 nebo novější atd.

Premiere Rush na Linuxu sice nespustíte, ale může se vyplatit znát aplikace pro úpravu videa na Linux.

Používá se Premiere Rush snadno?

Smyslem Premiere Rush bylo, je (a bude?) vytvořit jednoduchý a snadno použitelný program pro úpravy videí. Jedná se o vysoce intuitivní nástroj, který automaticky provádí některé věci, které byste obvykle museli dělat manuálně.

Grafické animace, přechody a manipulace se zvukem jsou vytvořeny jako příkazy na jedno kliknutí. Rozlišení videa se mění v závislosti na importovaném obsahu, takže jej nemusíte modifikovat při tvorbě či přidávání každého videa.

Úpravy jsou založeny na časové ose s více kanály pro video a zvuk, díky čemuž je vše mnohem jednodušší.

Nemá tolik efektů a možností obecně jako Premiere Pro, ale pokud jde o snadné použití, Rush je jasným vítězem. Tato aplikace pro úpravu videa je navržena pro začátečníky, aby jim pomohlo nastartovat jejich editační dovednosti a vytvářet profesionálně působící videa bez ohledu na to, k čemu je obsah určen.

Premiere Rush. Zdroj: 9to5mac.com

Premiere Rush. Zdroj: 9to5mac.com

Je aplikace pro úpravu videa Premiere Rush zdarma?

Na rozdíl od robustních, profesionálních editačních programů, jako jsou Premiere Pro a After Effects, je Premiere Rush tak skvělým pro tvůrce obsahu, že přichází s bezplatným plánem. Startovní plán vám poskytuje přístup ke všem editačním nástrojům a funkcím. ale omezuje vás na tři exporty.

Obvykle se doporučuje začít se startovacím plánem a poté upgradovat, jak uznáte za vhodné. Zjistíte, kde nejraději upravujete a kolik exportů plánujete každý měsíc provést.

Pokud jde o dostupné plány, Premiere Rush Mobile membership je jedním z nejoblíbenějších. Získáte přístup ke všem prémiovým funkcím, neomezeným exportům, 100 GB cloudovému úložišti, novým fontům a více. Navíc je vše dostupné na všech mobilních zařízeních.

Pak je tu plán Premiere Rush Single App, který vám poskytuje přístup ke všem prémiovým funkcím Premiere Rush na mobilních i stolních platformách, stejně jako možnost synchronizace projektů mezi mobilními a stolními zařízeními. Získáte také 100 GB cloudového úložiště pro Adobe Fonts, Adobe Portfolio a Adobe Spark.

Pokud si vezmete plán Premiere Pro Single App, získáte všechny funkce, které získáte s plánem Premiere Rush Mobile membership. Ale místo toho, abyste získali jediný Rush, získáte také přístup ke všem funkcím Premiere Pro.

Nakonec si můžete vybrat plán Creative Cloud All Apps, který vám poskytne plný přístup ke všem aplikacím CC, včetně Premiere Pro, Premiere Rush, After Effects, Audition a Photoshop.

Plány přicházejí se vzestupnými cenami, přičemž bezplatný startovací plán je nejlevnější, zatímco plán CC All Apps je nejdražší.

Aktuální informace o plánech Adobe Premiere Rush naleznete zde. Doporučujeme si těch pár odstavců pročíst, protože od doby vydání článku se mohl změnit ceník, funkce zahrnuté do jednotlivých plánů apod.

Je aplikace na úpravu videa Premiere Rush vhodná pro střih videa?

Je tedy Adobe Premiere Rush dobrou aplikací pro úpravy videí? Odpověď obecně zní „ano“, ač to závisí na tom, co potřebujete. Má jednoduché, ale bohaté funkce. Přesto se s Adobe Premiere Pro nedá ani srovnávat, pokud jde o možnosti úprav.

Pokud jste začátečník v editaci videí a chcete si práci ulehčit, Premiere Rush bude zřejmě nejlepší volba. Je snadno použitelný a vysoce intuitivní. Díky tomu je proces úprav mnohem rychlejší a snadnější. Pokud však chcete točit skutečné profesionální filmy a získat pokročilejší možnosti úprav, je namístě jít po Premiere Pro. Jak si vede v porovnání s Premiere Rush?

Suma sumárum, Premiere Rush je neuvěřitelný all-in-one editační nástroj, který vám umožní snadno a rychle produkovat úžasný obsah. Umožňuje vám vytvořit super obsah za nízkou cenu, ale nezískáte takovou kontrolu nad efekty a možnostmi obecně, jako byste měli s Premiere Pro: to je robustnější video editing appka, která je pouze pro stolní počítače a dražší.

Adobe Premiere Rush - zdroj: techradar.com

Adobe Premiere Rush – zdroj: techradar.com

Máte už postprodukce videí po krk?

Ano, editace videí se na první pohled jeví jako zábavná činnost. Ale pokud ji chcete dělat často nebo na alespoň trochu profesionální úrovni, zřejmě vás dříve či později začne štvát. A co teprve, když k tomu musíte ještě řešit problémy typu lagy aplikace pro úpravu videí?

Pokud si chcete dát pauzu od střihu videí, můžete hard work svěřit Zábavným mediím. Stačí nám napsat, co a jak chcete, a uvidíte, že se dohodneme!

Nebo byste rádi předtím zjistili o nás něco více?

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv