obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Tento článek Zábavných médií je volným překladem příspěvku „The best Mac for video editing in 2023“ od Matt Hanson z creativebloq.com.

Snažíte se vybrat ten nejlepší Mac pro střih videa? Pomůžeme vám rozhodnout se!

Nejlepší Macy pro střih videa, včetně nejlepších MacBooků pro úpravu videí, jsou oblíbené u profesionálních tvůrců videa, stejně jako u nadšenců. Představení vlastního křemíku společnosti Apple, počínaje čipem M1, z nich udělalo jedny z nejlepších počítačů, které si mohou editoři videa vybrat.

MacBooky kombinují fantastický výkon s ohromujícím, přesným displejem a solidním designem s prémiovým dojmem. Co se editorovi videa nelíbí? A pro ty, kteří potřebují ještě více energie a nestarají se o přenosnost, jsou k dispozici počítače Mac pro střih videa, jako je iMac a Mac Studio.

Ale která možnost je nejlepší? To bude částečně záviset na vašich prioritách. Je zřejmé, že pokud chcete něco přenosného a nechcete používat samostatný displej, pak budete chtít sáhnout po MacBooku. Zatímco pokud je nepravděpodobné, že budete někdy potřebovat upravovat na cestách, dobrou volbou může být počítač Mac pro střih videa.

„V níže uvedeném průvodci jsme vyhodnotili všechny aktuální řady Maců společnosti Apple, abychom vybrali nejlepší Mac pro střih videa v závislosti na různých požadavcích. Kontrolovali jsme, aby každé zařízení odpovídalo požadavkům na střih videa, a naši recenzenti testovali laptopy speciálně pro tento účel. Také jsme zohlednili zpětnou vazbu od našich přispěvatelů“ (creativebloq.com)

Ať už si vyberete kterýkoli notebook, budete chtít používat nejlepší software pro úpravu videa: ten, který nejlépe vyhovuje vašim požadavkům.

Apple MacBook Pro 2019

Apple MacBook Pro 2019

Co zvážit při výběru nejlepšího Macu pro střih videa?

Úprava videa je náročný proces. Takže potřebujete počítač se slušným výkonem, abyste se vyhnuli frustrujícím zpožděním při vykreslování a zamrzání, když se snažíte pracovat. Po dlouhou dobu to znamenalo potřebu samostatné, dedikované grafické karty, ale integrovaný čip společnosti Apple funguje tak dobře, že tomu tak již není. Zejména čipy M1 Pro, M1 Max a M1 Ultra byly optimalizovány tak, aby zpracovávaly video efektivněji.

Dalším důležitým faktorem je paměť. Levnější MacBooky – MacBook Air a 13palcový MacBook Pro – začínají na 8 GB unifikované paměti, což může způsobit jejich zadrhávání při editaci videa. Mohou však být konfigurovány i výše, s dostupnými 16 GB a 24 GB. 14palcové a 16palcové MacBooky Pro začínají na 16GB, zatímco Mac Pro jde až na masivních 1,5TB.

A konečně, pokud pracujete se záběry ve vysokém rozlišení, jako je 4K nebo vyšší, budete také potřebovat displej, který dovede zobrazit tyto záběry v celé své kráse. 2021 iMac má 4,5K obrazovku, ale pokud se rozhodnete pro PC typu Mac Studio nebo Mac mini, nebo když pracujete na MacBooku s vestavěnou obrazovkou, možná se vyplatí investovat do 4K monitoru.

Podívejte se na první díl přehledu nejlepších Maců pro editaci videí.

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv