obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Po úvodu do nejlepších MacBooků pro úpravu fotografií nastal čas podívat se na to, co v takovém notebooku hledat.

Jaké parametry má zahrnovat nejlepší MacBook pro úpravu fotografií?

Když budete hledat nejlepší MacBook pro úpravu fotografií, nemusí nutně existovat univerzální řešení. Aspekty jako výkon, přenosnost, cenová dostupnost a další mohou ovlivnit rozhodnutí uživatele. Tyto klíčové věci, které byste měli při hledání zvážit, rozhodnou o tom, který konkrétní MacBook bude pro vás NEJ.

MacBooky se dodávají s různými procesory. Některé používají procesory řady Intel Core a jiné vlastní čip Apple M1. Čip M1 je mimořádně energeticky účinný. Navíc rychlostí konkuruje i špičkovým procesorům Intel.

čip M2 czc.cz

Čip Apple M2. Zdroj: czc.cz

Důležité je také množství paměti RAM, do které se rozhodnete investovat. Odborníci z Digital Camera World doporučují minimálně 16 GB. Pomůže to vašemu MacBooku rychleji načítat aplikace, stejně jako jich mít více otevřených: ideální pro multitasking. Možná vám připadá, že 16 GB RAM je pro vaše potřeby přehnané. Je ale důležité si uvědomit, že RAM MacBooku nelze upgradovat: takže plánujte do budoucnosti.

RAM paměť Kingston Fury Impact 32GB. Zdroj: czc.cz

RAM paměť Kingston Fury Impact 32GB. Zdroj: czc.cz

Pracujete s fotografiemi ve vysokém rozlišení? Dedikovaná grafická karta může přijít vhod, neboť vám pomůže získat z MacBooku lepší výkon.

Mezitím je důležité zvážit úložný prostor. Bohužel, zatímco u notebooků s Windows jde vyměnit pevný disk, u MacBooku máte smůlu. I když můžete použít přenosný HDD/externí SSD, lze minimálně 500 GB vnitřní paměti.

ssd drive

SSD disk

Nakonec nezapomeňte zvážit obrazovku. Čím větší displej máte, tím snazší bude práce s fotografiemi. Na druhou stranu 17.3palcový notebook asi nebude ideální na časté přenášení. Moderní MacBooky mají displej „Retina“ s vysokým rozlišením: fantastické pro zobrazení obrázků.

Jaké jsou nejlepší MacBooky pro úpravu fotek?

Když už máte hrubou představu o tom, jak má vypadat nejlepší MacBook pro úpravu fotek, nastal čas podívat se na konkrétní TOP modely.

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv