obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Tento článek Zábavných médií je volným překladem příspěvku „6 Best Laptops for Podcasting [Any Budget]“ od Max McAllister z producelikeapro.com.

Nejlepší notebook pro podcasting má dostatečný výkon pro skromné potřeby nahrávání a editace zvuku.

Už tato věta naznačuje, že nemusí zdaleka jít o tak výkonný stroj, jako je třeba notebook pro úpravu videa.

Hudební produkce nemusí být tak náročná jako střih videa nebo 3D design. Ale i tak vyžaduje specifické věci, což znamená, že ne každý notebook je pro ni vhodný.

Nejlepší notebook pro hudební produkci potřebuje robustní procesor, protože pro běh softwaru DAW (pracovní stanice s digitálním zvukem), jako jsou ProTools a Logic, bude třeba celkově spousta výkonu. I když není nutná výkonná grafická karta, ke zpracování všech těch velkých zvukových stop a pluginů je potřeba spousta rychlé paměti RAM. A dostatek úložného prostoru je stejně tak důležitý, aneb tahat všude s sebou externí disk není praktické.

Mnoho notebooku splňuje výše uvedená kritéria, ale měli byste také zohlednit svůj rozpočet a přenositelnost, což může omezit vaše možnosti.

1 Apple MacBook Pro 16-Inch 2021, M1 Max pcmag.com

1 Apple MacBook Pro 16-Inch 2021, M1 Max. Zdroj: pcmag.com

Jak má být výkonný notebook pro audio produkci?

Jak jsme nastínili výše…

Nepotřebujete vyloženě „dělo“, jako je laptop na editaci videa. Nicméně nějaký ten výkon je potřeba, aby notebook na podcasty utáhl vaše DAW, případně i jednoduchý program pro střih videa, pokud děláte video podcasty. Nechcete přeci, aby vaše workflow brzdily lagy, nedej bože pády programu.

Je zřejmé, že vaše potřeby se budou lišit. Začátečníci v podcastingu, případně ti tvůrci, kteří se zaměřují na jednoduché podcasty s jedním hostem a neplánují video podcasty, nemusejí mít dedikovanou grafickou kartu ani nijak zvlášť výkonný proceto být počítač nejvyšší řady. Ale pokud děláte podcasty profesionálně v jakékoli kapacitě, je nejlepší utratit trochu peněz navíc za větší výkon.

Podívejte se na první trojici notebooků pro audio produkci: tentokrát půjde o budget notebooky.

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit









  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv