obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Máme tu pokračování, druhou část přehledu notebooků pro audio produkci! Nestihli jste první?

3 nejlepší profesionální notebooky pro podcasting

Levné notebooky jsou sice lákavá koupě, ale pokud máte peníze na investování do výkonnějšího stroje, lze to doporučit. Jestliže čtete tento článek, pak vás možná zajímá podcasting/hudební produkce více než jen jako hobby. Nicméně i hobbista bude benefitovat z dražšího, nicméně výkonnějšího notebooku, který poskytuje dlouhodobou spolehlivost.

„Pokud jde o profesionální notebooky, rozhodně bych volil Apple brand. Jsou průmyslovým standardem pro nahrávání, a ten operační systém je pevný jako skála. Máte také přístup k Mac-exclusive Logic Pro, což byste mohli zvážit, pokud jste ještě neinvestovali do DAW.“ (Max McAllister)

MacBook Air (M2 Chip) – profesionální notebook

Apple poměrně nedávno oznámil příchod nového MacBooku Air s čipem M2. Notebooky s tímto procesorem jsou asi tak „cenově dostupné“, jak je u Applu zvykem. Nicméně mají více než dost výkonu pro tvorbu podcastů. Základní model nabízí 8jádrový CPU, 8 GB operační paměti a 256GB SSD.

Protože čip M2 je nový, vývojářům softwaru bude nějakou dobu trvat, než u něj zajistí kompatibilitu. Před nákupem notebooku proto zkontrolujte, zda na něm jdou spustit všechny aplikace, které chcete používat.

2 MacBook Air M2 13,6 inch 2022. Zdroj: smarty.cz

MacBook Air M2 13,6 inch 2022. Zdroj: smarty.cz

MacBook Pro (13″) – profesionální notebook

Dalším v řadě pro restart M2 je 13″ MacBook Pro. Opět vidíme jako základ 8jádrový CPU, 8GB paměti a 256GB SSD. Apple naměřil celkově 6násobný nárůst výkonu oproti předchozím notebookům s procesorem Intel. Takže se rozhodně jedná o laptop, který zvládne i pokročilou zvukovou produkci.

MacBook Pro 13palcový (M2, 2022). Zdroj: techradar.com

MacBook Pro 13palcový (M2, 2022). Zdroj: techradar.com

MacBook Pro (16″) – profesionální notebook

Pro notebook, který zvládne i ty nejnáročnější úkoly, nehledejte nic jiného než 16″ MacBook Pro. Není to levný notebook, ale specifikace začínají 10jádrovým procesorem, 16 GB paměti a 512 GB SSD. S přehledem se tedy z hlediska výkonu dostává na vrchol seznamu nejlepších notebooků pro podcasting, stejně jako pro jakýkoli typ profesionální práce.

Apple 2022 MacBook Pro laptop with M2 chip. Zdroj: amazon.co.uk

Apple 2022 MacBook Pro laptop with M2 chip. Zdroj: amazon.co.uk

Chcete další příklady notebooků pro podcasting?

I v těchto starších článcích hovoříme o kvalitních noteboocích pro podcasting, takže si můžete udělat představu, o jak výkonné stroje by mělo jít:

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv