obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Pozvedněte váš video podcast pomocí těchto kitů pro snadné osvětlení!

Podcasting se změnil z okrajového koníčka na seriózní a ctižádostivý kousek zábavního průmyslu. V roce 2019 měsíčně poslouchalo podcasty 88 milionů listenerů, přičemž nadcházející roky charakterizoval další nárůst. Ať už podcastujete nějakou dobu, nebo teprve začínáte, nahrávání s dobrým vybavením pro podcasty je nutností. Avšak je tu jeden předpoklad pro tvorbu kvalitních podcastů, na který se snadno zapomíná: dobré osvětlení pro videa.

Stejně jako u každého typu videa, v nejlepších video podcastech osvětlení hraje zásadní, a přesto někdy opomíjenou roli. S optimálním setupem osvětlení bude vaše publikum schopno jasně rozpoznat emoce a řeč těla. Navíc profesionálně působící video je vždy skvělé pro získání nových diváků a posluchačů.

Hledání a pořizování nejlepšího osvětlení pro podcasty však může být velice skličující. Objevte několik základních setupů osvětlení pro podcastery.

Jak zvolit osvětlení pro podcast?

Nejlepší setup osvětlení podcastů jsme zúžili na tři základní možnosti: kruhové osvětlení, dvoudílné osvětlení a tříbodové osvětlení. Níže je vysvětlení a hrubý průvodce pro každé nastavení.

Ring Light (kruhová světla) pro podcasty

Right lighty AKA kruhová světla se stala velmi populární u sólových vlogerů, YouTuberů a TikTokerů. Jsou docela jednoduché: pouze velké kruhové světlo s kamerou uprostřed. Prstencová světla jsou skvělá, protože vrhají rovnoměrnou záři na váš obličej a vyžadují velmi málo know-how a nastavení. Samozřejmě jsou určeny pouze pro jednu osobu: nebudou fungovat pro natáčení podcastů nebo rozhovorů s více osobami.

Two-Piece světlo pro podcasty

Pokud již máte v podcastingovém studiu slušná světla a potřebujete nějaké další světlo na obličej, podívejte se na dvoudílný setup. Jsou to jen dvě LED světla, kterými se můžete pohybovat podle potřeby a osvětlit tak svůj obličej, hrnek spoluhostitele nebo třeba zpovídaného.

Tříbodové osvětlení pro podcasty

Tříbodové osvětlení je průmyslovým standardem s hlavním světlem (key light), zadním světlem (back light) a doplňkovým světlem (fill light). Hlavní světlo je umístěno vedle fotoaparátu, vykazuje vysoký jas a funguje jako hlavní osvětlení objektu. Protisvětlo jde za objekt a vrhá jemnou záři pro hloubku. Konečně, výplňové světlo sedí naproti klíčovému světlu (takže na druhé straně fotoaparátu) a osvětluje druhou stranu objektu.

Tříbodovou sadu lze také použít k osvětlení dvou předmětů v jedné místnosti pomocí techniky zvané křížový klíč.

Jaké jsou nejlepší kity osvětlení pro podcasty?

Ať už nahráváte online tutoriál, děláte sólový podcast nebo natáčíte rozhovor, toto jsou nejlepší kity osvětlení podcastů, které je namístě zvážit.

Nejlepší prstenové světlo: UBeesize 10″ Selfie Ring Light

UBeesize 10 Selfie Ring Light

Chcete „osvítit“ váš sólový podcast? Podívejte se na toto kruhové světlo od UBeesize. Použití je velmi snadné, i když nemáte s nasvícením videí žádné zkušenosti. Světlo měří deset palců v průměru, což je více než dost pro efektivní osvětlení vašeho obličeje. Uprostřed najdete odnímatelný, nastavitelný stojánek na telefon.

Místo běžné zásuvky se světlo UBeesize připojuje přes USB pro napájení. To znamená, že lze světlo zapojit do externí baterie nebo notebooku pro rychlé nastavení. Přiložený stativ nabízí několik úrovní výšky, od 15,7 palců do 50 palců. Samotné světlo lze také naklonit a natočit pro získání správného úhlu.

Nenechte se zmást funkcí UBeesize pro nováčky. Světlo má tři barevné teploty (teplé, přirozené a studené) plus deset úrovní jasu pro každou teplotu. Všechna tato nastavení se ovládají pomocí dálkového Bluetooth ovladače.

UBeesize 10 Selfie Ring Light

Nejlepší two-piece: Dazzne D50 Video Lighting Kit

Dazzne D50 Video Lighting Kit

Tato dvoudílná sada osvětlení „two-piece Dazzne lighting kit“ poskytuje skvělý upgrade oproti přirozenému světlu ve vašem studiu. Dvě LED světla lze nastavit tak, aby profesionálně osvětlila jeden předmět, nebo je lze použít k osvětlení vás a vašeho spoluhostitele, případně vás a dotazovaného. Každé světlo má velikost 15,4 palců a široký rozsah jasu. Nabízí také velký teplotní rozsah od 3000 K do 8000 K, což znamená, že můžete mít měkké, teplé světlo nebo drsné studené světlo.

Obě světla se ovládají pomocí bezdrátového dálkového ovládání, které se hodí pro rychlé změny při akci. Pro napájení mohou světla používat kabely tam, kde jsou k dispozici zásuvky, popřípadě baterie NP-F750/970, ačkoli nejsou součástí dodávky.

Přiložené stativy jsou užitečné; rozkládají se od 20 do 74 palců. Světla lze navíc otáčet a naklánět o 180 stupňů.

Dazzne D50 Video Lighting Kit

Nejlepší tříbodové světlo: Neewer 3 Pieces Video Light and Stand Kit

Neewer 3 Pieces Video Light and Stand Kit

Pro profesionálnější nastavení použijte tuto tříbodovou sadu od společnosti Neewer. Budete moci pořídit vysoce kvalitní rozhovory s jedním tématem nebo využít techniku ​​křížového klíče pro skvělé světlo na vás a vašeho spoluhostitele.  Světla měří 9,13 palce na šířku, 7,87 palce na výšku a 1,88 palce do hloubky, takže jsou pěkně velká. Používají 660 LED korálků, s 330 bílými a 330 žlutými, a mohou se pochlubit teplotním rozsahem 3200 K až 5600 K. To znamená, že můžete získat skutečné, vyvážené barvy s nastavitelným rozsahem pevného bílého nebo pevného teplého žlutého světla. Navíc 40 wattů by mělo být více než dostačující pro natáčení v podcastovém studiu.

Masivní konstrukce vám umožní ovládat světlo; zároveň chrání LED žárovky, když se nepoužívají, zatímco pevný třmenový držák nabízí možnost snadno naklápět a natáčet světla. Tři stativy, zahnuté v balení, jsou také docela dobré: dosahují výšky 26 až 75 palců.

Neewer 3 Pieces Video Light and Stand Kit

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv