obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Pokud čtete články Zábavných médií, víte, že poskytujeme doporučení různých zařízení (tablety, notebooky,…) na různé účely (editace fotek, tvorba hudby,…). Nevycházíme z vlastní hlavy, protože nejsme odborníci; naopak čerpáme od různých profesionálů.

Nicméně vždy doporučujeme celkem dost zařízení. Jsou však lidé, kteří mají problém si vybrat, když se jim nabídne spoustu možností. Hledají jasnou, jednoznačnou a rychlou odpověď. Právě pro tyto kreativce vznikl tento článek. Během chvilky se dozvíte, který je nejlepší notebook na kreslení, stejně jako proč.

Budeme předpokládat, že nemáte žádné specifické požadavky, jako je nízký rozpočet či vysoké nároky na přenositelnost. Pokud ano, pak bohužel to nepůjde jinak, než se podívat třeba na tento článek, kde naleznete celý seznam kvalitních notebooků pro kreslení.

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Obsah - Najdi si rychlou odpověď!

Lenovo Flex 14 2-in-1 Convertible je nejlepší notebook pro kreslení!

Tento článek Zábavných médií vychází z příspěvků “7 Best Laptop For Drawing Reviews in 2023 | To Boost Your Creativity!” (vssmonitoring.com) a “Lenovo Flex 14 (81SS0005US) 2-in-1 Review” (digitweek.com)

Lenovo Flex vám poskytuje krásný zážitek z používání, zejména při digitálním kreslení. Nákupem tohoto notebooku získáte super pero ke kreslení, skicování, psaní poznámek nebo jakékoli akci, kterou preferujete, přímo na dotykové obrazovce.

Notebook je navržen speciálně pro kreativce. Je vybaven velkým dotykovým Full HD displejem a výkonným mobilním procesorem, se kterým půjde dělat multitasking jedna báseň.

Lenovo vyrábí některé z nejlehčích firemních notebooků. Ve své výkonné řadě má společnost lehké – ThinkPad T480 (3,6 libry – 1.63 kg), lehčí – Lenovo ThinkPad T480s (3 libry – 1.36 kg) a nejlehčí – ThinkPad X1 Carbon (2,4 libry – 1,08 kg) laptopy. Lenovo Flex 14 (81SS0005US) pokračuje v tradici a úsilí společnosti o přechod od lehkých notebooků ke konvertibilním notebookům.

Nejnovější konfigurace, kterou Lenovo přináší, je vybavena AMD Ryzen R5-3500U, 8GB RAM, 256GB SSD diskem a 14palcovým Full HD (1 920 x 1 080 čili 157 PPI) displejem. Za danou cenovku je Flex 14 2-v-1 pevně v oblasti notebooků střední třídy.

Verze Lenovo Flex 14 AMD se zaměřuje na přenosnost, a to se přenáší i na její konvertibilní laptop 2v1. Jak si povede proti vynikající zavedené konkurenci?

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Design notebooku Lenovo Flex 14 2-in-1 Convertible

Jakmile uchopíte Lenovo Flex 14, první, čeho si všimnete, je jeho lehkost. S hmotností 3,5 libry (1.59 kg) není tento 2-v-1 tak okázalý jako některé véčkové notebooky společnosti Lenovo. Na druhé straně společnost nabízí i řadu lehčích laptopů: například Lenovo Carbon X1, který má pouze 2,4 libry (1,08 kg) a 14palcový displej.

Je také o trošku těžší než Asus ZenBook Flip 14 (3,3 libry – 1,5 kg), a co teprve LG Gram (2,5 libry – 1.13 kg). Přitom hmotnost je jednou z nejdůležitějších vlastností notebooku 2-v-1 pro většinu uživatelů, neboť takové laptopy se obvykle používají například při dojíždění do školy.

Na rozdíl od některých dražších produktů Lenovo, které se dodávají v barvách, jako je Clementine Orange a Silver Grey, může být budget laptop Flex 14 pouze v černé barvě. Tento model nabídne jednoduchý šedý plast.

To neznamená, že je neatraktivní, ale neexistuje nic, co by tento notebook vizuálně odlišovalo od ostatních laptopů Lenovo, nehledě na konkurenty.

Jedná se o konvertibilní systém 2 v 1. Může se pochlubit dvojicí 300stupňových pantů, které vám umožňují používat notebook v režimu véčkové konstrukce, režimu tabletu nebo režimu stanu. Dvojice pantů působí uklidňujícím dojmem a dobře drží displej na místě s minimálním vikláním.

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Porty notebooku Lenovo Flex 14 2-in-1 Convertible

Konektivita na Lenovo Flex 14 2 v 1 je vynikající, lepší než u většiny konvertibilních zařízení ve stejné cenové kategorii. Na levé straně je port USB-C, port HDMI, vstup pro napájecí adaptér a audio jack. Na opačné straně je tlačítko Novo, tlačítko napájení, čtečka karet a dvojice portů USB 3.1.

Bohužel neexistuje podpora Thunderbolt 3, což znamená, že nebudete moci připojit externí GPU enclosure (eGPU) – ale toto nelze očekávat v takovéto cenově hladině.

S Flex 81SS0005US získáte Full HD displej, který vypadá ostře a živě, ale když ho postavíte proti dražší a jasnější obrazovce, ztrácí svůj třpyt. Jeho 224 nitů je mírně pod třídou standardu 250 nitů pro pohodlné sledování v interiéru. Přesto je obrazovka velmi dobře použitelná v kancelářském prostředí. Jen nebuďte překvapeni, když zjistíte, že při používání notebooku venku to bude boj.

Pozitivní je, že pozorovací úhly na IPS displeji Lenovo Flex jsou dost dobré. Přestože obrazovka ztmavne při pohledu z extrémních úhlů, nevykazuje známky inverzních barev, jak uvidíte na levnějších displejích.

Dotykový displej Flex dobře reaguje na klepnutí a přejetí. Může se pochlubit také perem Lenovo Active, které je dodáváno s 2 048 úrovněmi citlivosti na tlak. Lze také ocenit plastový držák na USB pero, což většina obchodních manažerů potřebuje.

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Klávesnice a touchpad notebooku Lenovo Flex 14 2-in-1 Convertible

Podsvícená klávesnice Lenovo Flex působí pohodlně, s mírně konkávními klávesami s hmatovým nárazem přibližně v polovině každého úhozu. Neobsahuje numerickou klávesnici, ale zůstává přiměřeně prostorná, s velmi malými známkami ohýbání uprostřed.

Pod pravým dolním rohem klávesnice se nachází čtečka otisků prstů, kterou můžete použít k odemknutí profilu Windows a otevření aplikací s podporou Windows Hello jediným dotykem.

Trackpad střední velikosti vám umožní komunikovat s Flex a poskytuje plynulý a citlivý zážitek. Poskytuje přesné tahy, ale vyžaduje značnou dávku tlaku, než budete moci kliknout. K tomu je na horním rámečku obrazovky webová kamera s rozlišením 720p. Je trochu zrnitá a „šumivá“, ale jako obvykle dokáže zachytit relativně jasné a ostré video, což je docela ideální pro chatování přes Skype. G.

Pokud jde o zvuk, nabízí se vám pár spodních reproduktorů Harman Kardon, lepší než většina průměrných reproduktorů pro notebooky.

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Výkon notebooku Lenovo Flex 14 2-in-1 Convertible

Procesory AMD Ryzen R5 nabízejí zajímavou rovnováhu mezi výkonem a úsporností. Jedna z konfigurací je dodávána s AMD Ryzen R5-3500U se čtyřmi jádry Zen+ (8 vláken) taktovanými na 2,2 – 3,8 GHz, grafickou kartou Radeon RX Vega 8, 8 GB RAM a 256 GB SSD.

Tento Picasso SoC využívá mikroarchitekturu Zen+. Ta slibuje nárůst až o 3 procenta oproti předchůdci. Kromě toho se 12nm proces zaměřuje na vyšší takty při zachování minimální spotřeby energie.

Zde použitý procesor je nejnovější verzí AMD pro levné notebooky. Poradí si i s některými náročnými produktivními úkoly, jako je úprava videa. Pro manažery, kteří si potřebují dělat poznámky na cestách nebo upravovat tabulky, má Lenovo Flex jednoznačně sílu to zvládnout.

Pro porovnání: Lenovo Flex 6-14IKB se může pochlubit 1,8GHz procesorem Intel Core i7-8550U, který poskytuje lepší výkon, ale stojí téměř dvojnásobek ceny’laptopu Flex 14. Lenovo Flex 6 14 i7 opět dostává lepší čip, ale pro ty, Vzhledem k rozpočtu si čip AMD použitý v naší kontrolní jednotce udržuje dostupnou cenu, ale je dobře vyladěn pro každodenní produktivitu.

Oblast, kde Flex nevyniká, je grafika. Využívá grafickou kartu Radeon RX Vega 8, která vás omezuje na příležitostné hraní. Pokud vaše potřeby zahrnují serióznější gaming, měli byste zvážit zařízení 2 v 1, jako je Asus ZenBook 14. Ten je vybaven samostatnou GPU Nvidia GeForce MX150, která zvládne nemálo náročných her.

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Životnost baterie notebooku Lenovo Flex 14 2-in-1 Convertible

Stejně jako většina moderních notebooků má Flex nevyjímatelnou baterii, která zajišťuje přenositelnost. Baterie přináší něco málo přes 8 hodin 36 minut výdrže při každodenní produktivitě. Na přenosné zařízení 2 v 1 je to dobrý výsledek.

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Lenovo Flex 14. Zdroj: pangoly.com

Závěr o notebooku Lenovo Flex 14 2-in-1 Convertible

Lenovo Flex 14 2-v-1 je lehký, je dobře sestavený, a zároveň nebývale cenově dostupný notebook. Je toho hodně, co může nabídnout.

Zklamáním je, že Lenovo se rozhodlo nenabídnot samostatnou grafickou kartu. Některým kupujícím se může líbit výdrž baterie a vystačí si s menší pamětí RAM a menším SSD.

Tohle je celkově nejlepší notebook pro motion grafiku!

Výhody notebooku Lenovo Flex 14 2-in-1 Convertible

 • Ideální pro úkoly kreslení pomocí dotykové obrazovky a pera
 • Hezká designová klávesnice
 • Lehký, tenký a přenosný
 • Dobrý produktivní výkon
 • Poctivá cenovka

Tohle je celkově nejlepší notebook pro animování!

Nevýhody notebooku Lenovo Flex 14 2-in-1 Convertible

 • Thunderbolt 3 neomezuje možnosti rozšíření
 • Chybí možnost samostatné grafiky

Tohle je celkově nejlepší notebook pro úpravu fotografií

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv