obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Tento článek od Zábavných médií vznikl jako volný překlad příspěvku „Movavi vs Filmora: Which Is The Easiest Video Maker For Beginners?“ od Jessica Lauren Vine z thedigitalmerchant.com.

Je čas upravit ta úžasná videa, která jste vytvořili! Ale který software pro editaci videa použít? Dnes se podíváme dvojici kvalitních editačních softwarů: Movavi vs Filmora. Tím vám snad pomůžeme odpovědět na vaši otázku.

Oba programy jsou skvělé pro vytváření působivých videí, nicméně jeden může vyhovovat vašim potřebám lépe než ten druhý. Každopádně, věřte, oba nástroje si jako začátečník snadno osvojíte bez větších obtíží. Mějte na paměti, že platformy během času rostou. Proto ignorujte starší články a videa, které recenzují programy na úpravu videa: pravděpodobně již nebudou odrážet skutečnost.

Pokračujte ve čtení a odhalte důležité funkce jednotlivých editačních programů (Movavi vs. Filmora). Budeme se zabývat i dalšími věcmi, které je třeba zvážit u softwaru pro editaci videa.

Movavi - logo; Zdroj: softonic.com

Movavi – logo; Zdroj: softonic.com

Obsah - Najdi si rychlou odpověď!

Hlavní rozdíly programů na úpravu videa: Movavi vs Filmora

Za hlavní rozdíly mezi Movavi a Filmora lze považovat následující:

Movavi se snadněji používá se svým jednoduchým rozhraním, výběrem titles a dobrými presety efektů, zatímco Filmora je o něco méně user-friendly.

Movavi rozhodně nabídne skvělé preset efekty, s nimiž nebudou mít problém pracovat ani naprostí začátečníci, zatímco Filmora poskytne snad nejlepší předvolby v porovnání s ostatními jednoduchými softwary na editaci videa.

Filmora - představení. Zdroj: filmora.wondershare.com

Filmora – představení. Zdroj: filmora.wondershare.com

Movavi nemá tolik možností, pokud jde o přizpůsobení názvu a textu. Zato Filmora umožňuje změnit písmo, velikost, barvu a další prvky.

Movavi je na spodním konci ceníku v oblasti softwarů na úpravu videa. Zato Filmora je o něco dražší; ale stále cenově dostupná.

Vzhledem k tomu, že ani Movavi, ani Filmora vás nepřipraví o výplatu, budete muset určit, který z nich preferovat na základě vlastností a funkcí. Poté, co se podíváme na obě řešení, informujeme vás o pár dalších možnostech, které byste mohli zvážit.

Filmora. Zdroj: 9to5mac.com

Filmora. Zdroj: 9to5mac.com

Movavi vs Filmora: souboj programů na úpravu videa pro začátečníky

Movavi - uživatelské rozhraní

Movavi – uživatelské rozhraní

Movavi – software pro úpravu videa – přehled

Movavi existuje od roku 2004. Z malého start-upu se stal prosperující podnik s více než 400 zaměstnanci. Pokračují v aktualizacích svého softwaru, a i díky tomu si mnoho YouTuberů takřka užívá používání tohoto produktu pro své projekty. Nabídne totiž mnoho dostupných možností, jak učinit videa zábavná a kreativní.

Movavi poskytuje tvůrcům širokou škálu nástrojů, které vám pomohou s procesem tvorby. Nezáleží na tom, jaké zařízení používáte, ani zda chcete upravovat fotografie či videa: Movavi v každém případě naplní vaše potřeby. S více než 3 miliony uživatelů po celém světě pomáhá Movavi kreativcům vytvářet lepší výsledky.

Krása Movavi spočívá v tom, že se může postarat o všechny vaše potřeby v oblasti postprodukce videa. Může vám pomoci vytvářet, upravovat, převádět nahrávky obrazovky a více. Ať už jste začátečník nebo zkušený profesionál, s Movavi můžete vytvářet videa, která soupeří s TOP kvalitou. Stačí přijít softwaru na kloub.

Vzhledem k tomu, že podporuje i Windows 7, nemusíte se obávat, pokud máte starší verzi systému. Při samotné editaci získate možnost se leč čemu přiučit díky vestavěnému školení. Nemusíte se obávat, že byste cítili ztraceni s Movavi.

Filmora. Zdroj: filmora.wondershare.com

Filmora. Zdroj: filmora.wondershare.com

Výhody programu na úpravu videa Movavi

 • Intuitivní
 • Spousta stickerů, efektů a filtrů
 • Rendering v rozlišení 4K
 • Úvodní režim (intro mode)

Nevýhody programu na úpravu videa Movavi

 • Některá omezení, pokud jde o možnosti ovládání
Movavi - aplikace pro úpravu videa. Zdroj: wondershare.com

Movavi – aplikace pro úpravu videa. Zdroj: wondershare.com

Filmora – software pro úpravu videa – přehled

Mnoho YouTuberů snad od počátku věků mluví o používání Filmory. Nicméně Filmora může být vhodným řešením zdaleka nejen pro YouTube.

Filmora byla spuštěna v roce 2015 pod názvem Wondershare Video Editor, přičemž od té doby prošla několika významnými změnami. Nabízí standardní přechody, oříznutí, překrytí a další efekty, které lze vidět téměř v každém jiném editoru videa. Pokud jste ho měli čest poznat před několika lety, věřte, že tehdy software nebyl zdaleka tak působivý jako nyní.

Filmora - ceník

Filmora – ceník. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Filmora má model předplatného, který se některým lidem líbí, ale stejně platí, že ne každý mu fandí. Takže tento prvek je záležitostí preference.

Pokud máte Windows 7 až 10 nebo macOS 10.7 až 11, můžete hodit kompatibilitu za hlavu. Zabírá také průměrné množství místa na vašem zařízení. Celkově z hlediska systémových požadavků se zřejmě není čeho obávat. [ODKAZ BRZY PŘIDÁME, NA ČLÁNKU PRACUJEME. ZATÍM SE NA POŽADAVKY MŮŽETE PODÍVAT ZDE]

Upřímně řečeno, v případě editačního softwaru Filmora není moc o čem psát. Chvíli docela zaostávala a nyní se snaží dohánět soupeře aktualizacemi.

movavi system requirements img.movavi.com

Systémové požadavky Movavi. Zdroj: img.movavi.com

Výhody programu na úpravu videa Filmora

 • Atraktivní rozhraní aplikace
 • Nepříliš drahé řešení postprodukce videa
 • Rychlý rendering (export videa)
 • Slušný výběr efektů a přechodů
Filmora - audio efekty. Zdroj: filmora.wondershare.com

Filmora – audio efekty. Zdroj: filmora.wondershare.com

Nevýhody programu na úpravu videa Filmora

 • Občasná havárie programu může drásat nervy
 • Nemá tolik nástrojů pro jemné doladění, jako nabízejí jeho konkurenti v oblasti postprodukce videí.
Filmora - logo. Zdroj: freelogovectors.net

Filmora – logo. Zdroj: freelogovectors.net

Movavi VS Filmora: který program na úpravu videa je snazší na používání?

Ze zkušeností uživatelů, včetně těch, kteří se výrazně zabývají videoprodukcí, je zřejmé, že Movavi je jednodušší volbou než Filmora. To neznamená, že je více oblíbený; pouze říkáme jednodušší.

Můžete snadno přetáhnout a vytvořit cool videa. A nejen to, nabízí výukový program, který vás provede různými kroky.

Movavi - aplikace pro úpravu videa. Zdroj: softonic.com

Movavi – aplikace pro úpravu videa. Zdroj: softonic.com

Movavi VS Filmora: v kterém softwaru na úpravu videí jdou dělat lepší videa?

Jak aplikace Filmora, tak Movavi Video Editor mají schopnost pomoci vám vytvářet profesionální videa. Museli bychom zacházet do velké hloubky, abychom mohli odpovědět na takto náročnou otázku. A i poté by zřejmě byl náš verdikt do jisté míry subjektivní. Takže řešení? Neřeste to. Věřte, že oba programy mají schopnost vytvářet působivá videa.

Nezapomeňte, že oba softwary pro úpravu videa máte možnost vyzkoušet v rámci trial verze, a tím zjistit, které řešení vám více vyhovuje.

Filmora - webpage. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Filmora – webpage. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Movavi - webpage. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Movavi – webpage. Zdroj: thedigitalmerchant.com

Movavi VS Filmora: ceník programů na úpravu videa

V závislosti na tom, kterou cenovou metodu preferujete, najdete si oblíbence. Jsou kreativci, kteří ocení, když za produkt zaplatí a tím to hasne, případně když se další platby týkají pouze volitelných doplňků, přičemž zde také platí jednorázový poplatek.

Druhá sorta lidí je pochopitelně OK s předplatným.

Movavi - aplikace pro úpravu videa. Zdroj: steampowered.com

Movavi – aplikace pro úpravu videa. Zdroj: steampowered.com

Cena programu na úpravu videa Movavi

Aplikace Movavi Video Editor Plus vyjde na 44.95 $ za licenci s přístupem ke všem funkcím na 1 rok. Nebo si můžete koupit celoživotní přístup za 64.95 $.

Movavi VideoSuite stojí 84.95 $ za celoživotní přístup pro jeden počítač. Získáte vše z Video Editor Plus spolu s převodem mediálních souborů a nahráváním obrazovky.

Movavi - ceník; zdroj: movavi.com

Movavi – ceník; zdroj: movavi.com

Cena programu na úpravu videa Filmora

Roční plán programu na úpravu videa Filmora stojí 49,99 dolarů. Pochopitelně se každoročně obnovuje, dokud jej nezrušíte. Na svých videích již samozřejmě nebudete mít vodoznak Filmora Watermark a získáte jeden rok aktualizací.

Věčný plán společnosti Filmora vyjde na 79,99 dolarů. V tomto případě tedy získáte software na celý život a to s možností dostat veškeré aktualizace, avšak nikoli budoucí verze softwaru.

Předplatné aplikace Filmora stojí 109.99 $ za rok a automaticky se obnovuje, pokud jej nezrušíte, takže máte vždy nejnovější software a všechny doplňky.

Filmora - panel layout - představení. Zdroj: filmora.wondershare.com

Filmora – panel layout – představení. Zdroj: filmora.wondershare.com

Populární alternativy k Movavi a Wondershare Filmora

Adobe Premiere Pro – aplikace pro úpravu videa

Jedná se o velmi výkonný software pro editaci videa; ve skutečnosti možná o ten nejpokročilejší na světě. Použil jsem ji k úpravě některých videí a udělalo to opravdu dobře, ale trvalo mi opravdu dlouho, než jsem se to naučil. Pokud máte trpělivost a schopnost pokračovat v učení, pak by to pro vás mohla být dobrá volba.

Premiere Pro - automatické generování titulků. Zdroj: diyphotography.net

Premiere Pro – automatické generování titulků. Zdroj: diyphotography.net

Final Cut Pro – aplikace pro úpravu videa

Tento software je extrémně rychlý a funguje dobře s počítači Apple. Rozhraní se snadno učí a je oblíbené u mnoha YouTuberů.

CyberLink PowerDirector 365 – aplikace pro úpravu videa

Tento software je levnější než Adobe Premiere Pro, ale má spoustu stejných výkonných funkcí.

Cyberlink Powerdirector. Zdroj: cined.com

Cyberlink Powerdirector. Zdroj: cined.com

Apple iMovie – aplikace pro úpravu videa

Jedná se o dobrý program na úpravu videa  pro začátečníky a je dodáván zdarma s produkty Mac.

Apple iMovie

 • TIP: Pro začátečníky je vhodný také Avidemux. Znáte jeho alternativy?
Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv