obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800

Tento článek Zábavných médií vychází z příspěvku business.com „12 Reasons to Use Instagram for Your Business“ od Kiely Kuligowski.

Chcete-li zlepšit svou viditelnost na Instagramu, postupujte podle těchto tipů…

Obsah - Najdi si rychlou odpověď!

Jak být úspěšný na Instagramu – základní tipy

Přispívejte na Instagram důsledně

Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete pravidelně zveřejňovat příspěvky na svém účtu Instagram. Odborníci doporučují publikovat Instagram posty jednoutřikrát týdně.

Psaní na klávesnici. Zdroj: techradar.com

Psaní na klávesnici. Zdroj: techradar.com

Využijte svůj životopis na Instagramu

Použijte odkaz v životopisu na Instagramu k propagaci konkrétních produktů, příspěvků na obchodním blogu nebo vstupních stránek.

Životopis. Zdroj: freepik.com

Životopis. Zdroj: freepik.com

Komunikujte s ostatními Instagram účty

Zapojte se do ostatních účtů na platformě lajkováním a komentováním jejich příspěvků a sledováním hashtagů.

Komunikace na Instagramu. Zdroj: independent.co.uk

Komunikace na Instagramu. Zdroj: independent.co.uk

Hledejte zpětnou vazbu na Instagramu

Zapojte své followery tím, že se jich zeptáte na jejich názory a zpětnou vazbu od zákazníků. Tato data mohou poskytnout cenný pohled na průzkum trhu.

Detektiv s lupou.. Zdroj: mycutegraphics.com

Detektiv s lupou.. Zdroj: mycutegraphics.com

Vytvořte si styl podpisu na Instagram gridu

Vaše příspěvky na Instagramu by měly vykazovat určitou úroveň konzistence stylu, která jde s vaší značkou. Můžete to udělat pomocí specifických barev, filtrů a úhlů.

Používejte hashtagy promyšleně

Využijte hashtagy, aby lidé snáze našli váš obsah. Do jednoho příspěvku na Instagramu můžete vložit až 30 hashtagů. Nicméně příliš mnoho hashtagů se někdy může jevit jako „prodejní“, reklamní, tedy odpudivé.

Přemýšlení nad hashtagy. Zdroj: nicolegesmondi.com

Přemýšlení nad hashtagy. Zdroj: nicolegesmondi.com

Vyprávějte příběh na Instagramu

Uživatelé Instagramu se chtějí cítit emocionálně spojeni s účty, které sledují. Zveřejněte videa nebo fotografie ze zákulisí a dejte uživatelům nahlédnout do procesů nebo historie vaší společnosti, které by jinak neznali.

Brand storytelling. Zdroj: threerooms.com

Brand storytelling. Zdroj: threerooms.com

Vyvarujte se běžných chyb na Instagramu, které mohou podkopávat váš úspěch

Demolice domu. Zdroj: istockphoto.com

Demolice domu. Zdroj: istockphoto.com

Záplava Instagram postů

Obecně platí, že zveřejňování příspěvků více než třikrát týdně má tendenci obtěžovat sledující. Toto číslo se však liší podle odvětví a typu produktu.

Nejste na Instagramu autentičtí

Nikdy nepoužívejte automatické komentáře ani nezveřejňujte obecně znějící komentáře. Autenticita je na Instagramu ceněna; robotizace vás bude stát followery.

Zveřejňování clickbaitů na Instagramu

Měli byste zveřejňovat zajímavý a poutavý obsah; nepřidávejte zcela irelevantní nebo senzační obsah jen proto, abyste něco vydali a potenciálně získali followery.

Přílišná orientace na prodej

Neustálé zveřejňování obsahu zaměřeného na prodej je chyba. Followeři se nechtějí cítit neustále pod tlakem k nákupu. Zvažte dodržování pravidla 5:3:2 pro sociální média: Na každých 10 příspěvků vyberte pět příspěvků z jiného obsahu, vytvořte tři příspěvky, které jsou relevantní pro vaše publikum, a použijte dva příspěvky ke sdílení zábavného obsahu, který zlidšťuje vaši společnost.

Lupič s penězi. Zdroj: clipart-library.com

Lupič s penězi. Zdroj: clipart-library.com

Zanedbávání textové stránky Instagram postu

I když je Instagram primárně vizuální médium, můžete těžit z promyšleného popisování svých příspěvků. Použijte titulky k přidání zajímavosti nebo kontextu k obrázku/videu, případně vtipného komentář.

Ignorování negativní zpětné vazby na Instagramu

Instagram je vysoce interaktivní platforma a ti, kdo zveřejňují negativní komentáře, očekávají odpověď. Věnujte pozornost pozitivní, ale i negativní zpětné vazbě a ukažte svým followerům, že vám na nich záleží. A to tím, že budete reagovat promyšleně.

Nákup followerů na Instagram

Přestože vysoký počet sledujících může zpočátku vypadat dobře, falešní sledující pouze poškozují vaše marketingové výsledky na Instagramu. Tito sledující nebudou mít skutečný zájem o vaši společnost. O nevýhodách nákupu followerů hovoří například článek „Why You Shouldn’t Buy Instagram Followers (& What Experts Say to Do Instead)“ od hubspot.com.

Závěr o úspěchu na Instagramu

Osvědčené postupy zveřejňování na Instagramu zahrnují zejména konzistentní zveřejňování, upřednostňování kvalitních příspěvků, vyprávění příběhů a selektivní používání hashtagů.

Instagram je pro firmy nezbytnou platformou sociálních médií. Věnuje ji pozornost více lidí než kdy jindy. Pokud se nepřipojíte k této výkonné platformě sociálních médií, budete ignorovat miliony potenciálních zákazníků.

I když existují možnosti reklamy a sponzorství, obchodní účet na Instagramu je zdarma; podniky si mohou vytvořit významnou sledovanost, aniž by utratily desetník. Pokud jste ještě nenaskočili do rozjetého vlaku Instagramu, možná děláte svému podnikání velkou medvědí službu.

Instagram raketa, aneb úspěch na Instagramu. Zdroj: pngitem.com

Instagram raketa, aneb úspěch na Instagramu. Zdroj: pngitem.com

Pavel Drahonovsky
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv