obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800
Natáčelo se
1
Hotové za
7 dní

Jeden z hlavních důvodů, proč jsme si pana Tržila pozvali do naší show, bylo získat inspiraci pro naše budoucí video podcasty. Takže pokud plánujete i vy tvořit svoji podcastovou show, Dan Tržil může být branou do světa audio informací, a to nejen pro začátek, ale i pro budoucí úspěch!

Kdo je Dan Tržil?

Člověk, který začal před 6 lety s tvorbou podcastů. Patřil mezi TOP 5 nejposlouchanějších podcasterů v České republice. Začal s podcasty Proti proudu a Na vlně podnikání. Pracuje pro firmy jako je Komerční banka, Red Bull a mnoho dalších.

Dále vlastní portál České podcasty, kde můžete svůj podcast začít prezentovat, a tím získat své první fanoušky!

Fotka Dana Tržila, při navštívení video podcastu od Zábavných medií

Jak začít s tvorbou podcastů?

S Danem jsme v rozhoru probírali základní stavební kameny každého podcastu. Třeba otázku, kdo je tzv. vaše publikum? Mluvili jsme o tom, že by si člověk měl dopředu rozmyslet, na jakém médiu chce podcast vysílat a co svými podcasty chce divákům či posluchačům přinést, zda se zaměřit na oblasti jako jsou: kontroverzní témata, influenceři, aktuality, žurnalistika a podobně.

Mluvil totiž o svém příběhu, ve kterém popisuje, proč diverzifikoval své portfolio podcastu z jednoho podcastu Proti Proudu na druhý podcast Na vlně podnikání. Dan se nechtěl bavit jen o práci, ale i osobitějších věcech. Měl totiž to štěstí, že ve svém životě mluvit s opravdu výjimečnými lidmi, kteří mají recept na šťastný život.

Někdy je těžké držet jeden směr, když se nejen vy, ale svět kolem vás, rychle mění!

 

Též jsme se shodli, že hospodský pokec není naše silná káva.

 

Je také dobré mít nějaký důvod a motivaci pro tvorbu podcastů

Pan Tržil též zmínil tvorbu podcastu Proti Proudu. Měl totiž tři motivační pilíře:

 • Naučit se vytrvalosti (Tady já osobně souhlasím, protože tvorba a vstup do světa médii, může trvat nějaký ten pátek)
 • Potkat se se zajímavými lidmi
 • Naučím se pokládat otázky (Rozebírali jsme, jestli připravovat otázky hostům nebo ne)

Nebyly to ale jenom tyto tři pilíře, mluvil též o tom, že když jeden podcast pomůže i pouze jednomu člověku, má to úspěch!

Pozadí ze Zábavné show při natáčení s hostem Danem Tržilem

Tak tahle to vypadá, když zrovna makáme!

Jelikož já osobně si myslím, že dělat v této době podcasty (pouze) s cílem vydělat peníze, není zrovna dobré, ale pan Tržil se právě těmito podcasty živí. Takže se nabízí otázka, kde je tedy ta správná odpověď (Ve video prodcastu se pan Tržil k tomuto tématu, též vyjadřoval)?

Proč lidé poslouchají podcasty?

Probírali jsme též téma, proč lidé tráví čas posloucháním podcastů. Přišli jsme na to, že se chtějí něco dozvědět (a ušetřit čas), ale též pro pocit společnosti okolo vás, když totiž zrovna posloucháte dva lidi a můžete se cítit, že zrovna vy jste ten třetí.

Kdo inspiroval pana Tržila ze stovky hostů?

Bylo zajímavé, že pan Tržil v rozhovoru řekl, že mnohdy rozhovory s méně známými lidmi jsou ve finále lepší než rozhovory s hvězdami či známými osobnostmi. Například jeden z lidí, kteří inspirovali pana Tržila, byl Petr Sýkora.

V rozhovoru nezazněly pouze tyto otázky, diskutovali jsme mnohem více, ale já jsem chtěl tento článek věnovat pouze tvorbě a zajímavostem z oblasti podcastů. Chtěl jsem vědět, co to s člověkem udělá, když bude mít za sebou řadu podcastů, potká zajímavé lidi atd. Změní se pak do jisté míry jeho chování? Bude ho někdo opravdu poslouchat a bude inspirací pro ostatní?

Já jsem svoji inspiraci dostal a co vy? Inspiroval vás také pan Tržil? Zeptejte se na našem YouTube kanálu, a to hned pod videem!

Budeme se na vás těšit u dalšího dílu.

Lubomír a jeho tým!

 

 

 

 

Lubomír Novohradský
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv