obchod@zabavnamedia.tv +420 775 927 800
Natáčelo se
1 den
Stálo to
15 000 Kč
Hotové za
7 dní

Tento článek bych začal vzkazem, který René Hranický (Kdo je René Hranický? – Mistr České republiky pod organizací Wow, v kategorii začátečníci, těžká váha) vzkázal na konci celého videa o Jiu-Jitsu a jeho příběhu:

Vzkazuji lidem, ať něco dělají, ať si najdou ten čas, věnují ho sami sobě a investujího do sebe. Ať neinvestují pouze do práce a honěním se za nějakými materiálními sny a aby si to vraceli, že se jim to vyplatí!

Tato věta (vzkaz) mi přijde, velmi neobvyklá a pro mě hodně rezonující. Jednoduše se mi líbí, že René na sobě pracuje, že maká i na svých cílech a slabostech.

Věřím, že mnoho lidí na sobě také pracuje, ale pak jsou tu tací, kteří na sobě nepracují (ne že by nechtěli), ale třeba neví jak začít?!

Co bylo cílem rozhovoru s René Hranickým o Jiu-Jitsu?!

Prodat Reného příběh, díky němuž divák dokáže navnímat, jak on sám vystupuje a jak se projevuje, a to po absolvování několik let praxe v bojovém umění Jiu Jitsu.

Mluví o sobě, o své změně a vděčí tomu právě bojovému sportu Jiu-Jitsu.

Změnu popisuje tak, že sám na sobě cítí bytí lepším člověkem a že je opravdu pevný v jakékoliv nepříjemné situaci!

Změnu též popisuje u své agresivity, o které říká, že jako „horká hlava“ měl kdysi problém se udržet se svými emocemi. Říká, že bojový sport Jiu-Jitsu, má svá kouzla na emoční disciplínu.

Něco podobného říkal v druhém rozhovoru Pavel Simadl, bojovník MMA, který se účastnil soutěže Oktagon.

René Hranický na zápase v Jiu Jitsu, kdy vyhrává! Reného můžeme vidět v pravo, kde má zvedlou ruku.

 

Kdybyste chtěli začít s Jiu-Jitsu, měli byste vědět, že to není procházka růžovou zahradou

Nerad bych někoho odháněl nebo strašil od bojového sportu Jiu-Jitsu, ale René v rozhovoru řekl, že když vedl začátečnický kurz, přihlásilo se 15 lidí a z 15 lidí pouze 2 uspěli.

Nemusí to být váš případ, ale René v rozhovoru zněl velmi přesvědčivě a pravdivě! Kdo ví, třeba vy budete jeden z těch dvou!

Zajímavosti o Jiu-Jitsu z pohledu zápasníka

Ještě bych uvedl jednu zajímavou zmínku, pokud hrajete dobře šachy, tak tuto výhodu můžete v Jiu-Jitsu využít ve váš prospěch. Jedná se především o technický sport, kde každý předem promyšlený krok, může být rozhodující jak pro vaše zdraví, tak pro vaši výhru.

Jinak o šachách a porovnávání ke sportu, mluví i jeden z našich nejlepších českých baseballový hráčů, Jakub Sládek.

Sám René popisuje, že před zápasem cvičí až 6-7x do týdne, což je z mého hlediska opravdu hodně :). Nejspíš to myslí opravdu vážně!

Dále jsme se od Reného dozvěděli, že velká a nyní velmi známý sport MMA, má kořeny v Jiu-Jitsu.Vidíme Reného jak dostává soupeře na zem!

Na závěr z pohledu autora a redaktora?!

Z toho, co jsem navnímal od Reného a třeba i Pavla Simandla, tak síla v bojových sportech je opravdu veliká. Sám osobně nejsem příznivcem bojových sportů a nemyslím si, že potřebujete jenom bojový sport, abyste získali uvědomění/pokoru nebo i nadhled. Stačí pouze vnímat své srdce, intuici a svůj selský rozum!

Dostat na hubu od života a ne jenom na žíněnce.

Každopádně bych vás chtěl podpořit v Jiu-Jitsu, protože abych byl k vám upřímný, i já bych si tento sport rád vyzkoušel, ale aktuálně bojuji na jiných frontách :)))). Takže pak mi můžete říct 🙂

Děkuji za vaši pozornost a drahocenný čas,

budu se na vás těšit u dalšího dílu!

 

Poslední věta z mé strany velmi  zapamatovatelné a evokující od tohoto dílu:

Přijď na Jiu-Jitsu, budeš dostávat rok na hubu, a pak se zocelíš a budeš lepším člověkem!

 

Lubomír Novohradský
Sdílet:  
Mohlo by vás zajímat
Kontakt

Nech si od nás natočit video
nebo si poradit

  Všechny položky označené * jsou povinné

  Zábavná média s.r.o.

  • V Novém Hloubětíně 874/12
  • 198 00, Praha 14
  • IČ: 09542515
  • Tel.: +420 775 927 800
  • E-mail: obchod@zabavnamedia.tv